TEST: Gosh Colour Corrector Kit - Paletka farebných korektorov 5v1

Contouring je určený na vytvarovanie línií kostí, teda na optické zúženie tváre. Strobing je zas technika, ktorá je určená na rozjasnenie tváre. A čo taká korekcia farieb (korekcia tónu pleti), ktorá sa v súčasnosti stala obľúbenou technikou všetkých makeup umelcov? Pozdvihnite vďaka nej vašu skrášľovaciu rutinu o úroveň vyššie.

 

Korekcia farieb patrí medzi techniky, ktoré sa používajú pri boji so špecifickým problémom pleti tým, že tón pleti neutralizuje prostredníctvom farebných korektorov. Tu vo všeobecnosti platí, že by ste mali použiť farebné korektory predtým, než sa vrhnete na aplikáciu makeupu či klasického korektoru. Farebné korektory neutralizujú začervenanie pleti, tmavé kruhy pod očami a pod., vďaka čomu bude pleť vyzerať dokonalo - bez najmenšej chybičky krásy.

 

Zaujala vás táto „oprava“ pleti a radi by ste si ju vyskúšali? Tak to skúste prostredníctvom novinky od Gosh Copenhagen, ktorou je Colour Corrector Kit - paletka farebných korektorov. 

 

Testovali sme: GOSH STROBE AND GLOW KIT lícenka

farebné korektory na tvár

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis:

COLOUR CORRECTOR KIT je profesionálnou paletkou 5 roztierateľných korekčných odtieňov pre úpravu a prekrytie drobných chybičiek krásy na pleti. Korektory majú vysokú kryciu schopnosť a dlhú trvácnosť. Ľahko sa roztierajú a eliminujú chybičky krásy z pleti.

Gosh paletka farebných korektorov

Zdroj: Shutterstock®

Ako jednotlivé odtiene korektorov používať?

  1. Hnedý korektor je určený na prekrytie drobných vyrážok a iných problémových miest.
  2. Žltý korektor je skvelý na zamaskovanie fialových, či modrastých miest na pleti, viditeľných žiliek a kruhov pod očami.
  3. Zelený korektor neutralizuje akékoľvek začervenania pleti. Ak máte pleť spálenú od slnka, podráždenú od vetra, alebo vás trápi ružienka, skúste zelený korektor.
  4. Fialový korektor je vhodný na elimináciu žltého nádychu pleti.
  5. Broskyňový korektor je ideálny na rozjasnenie očných kontúr, kruhov a prekrytie známok únavy. Taktiež je skvelý na pleť s olivovo-sivým nádychom, ktorej chýba žiarivosť.

 

Zaujme ťa: TEST: GOSH Prime and Set banánový púder

Colour Corrector Kit

Zdroj: Shutterstock®

Doposiaľ som tomuto trendu akosi nevenovala pozornosť. Registrovala som farebné korektory, no nikdy som sa neprinútila vyskúšať ich. Ale som veľmi rada, že som túto paletku dostala na otestovanie. Prečo? Pretože som vďaka nej získala nový pohľad na líčenie a zistila som, ako krásne môže pleť vyzerať aj napriek tomu, že má svoje chybičky krásy.

 

U mňa sú najväčším problémom vyrážky, ktoré sa mi najviac tvoria v období hormonálnych zmien. Samozrejme sa k nim občas pridajú tmavé kruhy pod očami a niekedy aj žlté škvrny v okolí pier. Táto paletka si však so všetkým hravo poradí.

 

Má krémovú konzistenciu, vďaka čomu sa korektory dajú ľahko aplikovať na pleť a ešte ľahšie do nej zapracovať. Jej krémová konzistencia ju predurčuje na použitie pri suchej alebo normálnej pleti. Ja som ju otestovala na dvoch typoch pleti – na svojej mastnej a na suchej pleti mojej známej. Na oboch držali skvelo a hlavne po celý deň!

použitie farebných korektorov

Zdroj: Shutterstock®

Zelený korektor je určený na prekrytie začervenaných miest, čo mu ide na jednotku. Žltý a broskyňový korektor je určený k prekrytiu tmavých kruhov. Ak by som si z nich mala vybrať jeden, tak na plnej čiare víťazí broskyňový. Samozrejme, oba prekryjú tmavé kruhy, no pri broskyňovom mám pocit, že je po jeho použití oblasť očného okolia živšia, žiarivejšia a jasnejšia. Hnedý, respektíve béžovo-hnedý odtieň pôsobí ako klasický korektor, ktorý zakryje v podstate akúkoľvek nedokonalosť.

 

Summa summarum, som s paletkou nadmieru spokojná. Používam ju každý deň a uznávam, že pleť vyzerá oveľa lepšie, ako len pri použití obyčajného korektora. Dokonca, ak korektory poriadne do pleti zapracujete (ja používam beauty blender), tak nepotrebujete používať veľké množstvo makeupu na ich prekrytie. Odkedy ich používam, tak sa moja spotreba makeupu pri jednom líčení podstatne znížila. Takže ušetríte aj na makeupe. Táto paletka farebných korektorov rozhodne stojí za vyskúšanie. 

 

Pozri aj: TEST: Gosh Eye Xpression paletka očných tieňov

 

FOTOGALÉRIA:

9 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

23.10.2017 01:14

Zaujala ma táto paletka korektorov, ktoré vyzerajú skôr ako očné tiene alebo sada farieb určených na bojové líčenie indiánov:) nemám predstavu, ako sa na tvári môže stratiť ten oranžový či zelený tón a zjednotiť sa do jedného odtieňa pleti, ale verím že to funguje..

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

23.10.2017 05:59

Vyzerá super,niečo pre mňa.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

23.10.2017 07:48

mala som tú možnosť a bola som na vizážistickom kurzy...... školil nás súper vizážista z Budapesti..... ušil nás že ako zakryť všetky nedokonalosti na tvári..... a práve touto farebnou paletkou..... najprv som si myslela že sranduje, však sme sa nechystali na maškarný ples.... a potom som pochopila o čo ide..... super pomoc..... ja však zatiaľ túto paletku nepotrebujem použiť....odporučím kamarátka..

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

23.10.2017 07:53

asi si ju zaobstarám

Vaše meno:

benynka

benynka

23.10.2017 11:05

tiež sa mi tie farby zdajú byť šialené, ale na fotkách to vyzerá presvedčivo

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

23.10.2017 21:35

Vyzerá velmi dobre, sama sa pomaly učím pracovat s týmito paletkami, všetko chce svoj cvik :)

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

24.10.2017 13:32

farby sa mi zdajú príliš výrazné, ale výsledok vyzerá dobre :D

Vaše meno:

ľudka Uličná

ľudka Uličná

24.12.2017 11:36

pekná paleta

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

30.10.2019 21:59

Túto kozmetiku nepoznám no vyzerá lákavo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE