TEST: Sezónny mejkap Sothys Paris – rúž, ceruzka na oči a bronzer

Obrovské palmy, nekonežné piesočnaté pláže a vynikajúce jedlo. O takejto dovolenke na akomsi tropickom ostrove môžeme toto leto azda len snívať, no i leto strávené na Slovensku môže pripomínať to na preslávenom indonézskom ostrove. Sezónny mejkap Sothys Paris na jar a leto 2020 je inšpirovaný práve slnkom zaliatym ostrovom Bali a my sme testovali, či nám tieto letné produkty vnesú do života aspoň trocha exotiky.

Leto na Bali

Celá kolekcia sezónnych produktov od Sothysu sa nazýva Leto na Bali a obsahuje hneď niekoľko druhov produktov z dekoratívnej kozmetiky. Ja som testovala Intenzívny rúž na pery v odtieni číslo 238 s názvom Brun Rosé Temple, Hnedú ceruzku na oči, ktorá je z dua v odtieni číslo 30 určeného na dymové líčenie a tiež Bronzer v odtieni číslo 50 s názvom Terre de Bali. Všetky tieto produkty sú podľa mňa vo veľmi prirodzených odtieňoch a dokonale sa hodia na podčiarknutie prirodzenej krásy už opálenej pokožky.

Pozri aj: Sothys čistiaca maska z dvoch ílov: To najlepšie pre krásnu pleť!

Intenzívny rúž na pery

Zdroj: Shutterstock®

Prirodzene krásna

Prirodzená krása. To je prvé, čo mi pri pohľade na tieto produkty z kolekcie sezónneho mejkapu od Sothysu napadlo ešte v našej redakcii. Rúž, ktorý v kolekcii nájdete aj v intenzívnej fialovej farbe, má v odtieni Brun Rosé Temple dokonalú nude farbu s ružovkastým nádychom. Presne takéto nude farby na perách obľubujem ja. Vyhovuje mi aj textúra rúžu a to, ako vyzerá na perách. Tento rúž je hydratačný, veľmi krémový a pery nevysušuje. Pôsobí na nich veľmi šťavnato, a to je presne to, čo od letného rúžu očakávam.

Čo sa ceruzky na oči týka, takýto odtieň hnedej ešte nevlastním a aj preto som po nej hneď siahla. Dobre som urobila. Táto hnedá je totiž iná ako všetky ostatné hnedé. Je to skôr teplejšia hnedá, ktorá sa skvele hodí k farbe mojich očí. Keďže ja som už čierne ceruzky na oči úplne vyradila z používania, táto ceruzka sa stala mojím novým favoritom a používam ju na dennej báze. Dobre sa nanáša, vyhovuje mi aj vysúvací systém. Jediné, čo by som jej vytkla je, že na ňu nemôžete príliš tlačiť, pretože sa okamžite zlomí, čo je veľká škoda. Buďte pri aplikácii preto veľmi opatrné, ceruzka je veľmi krehká.

Testovali sme: TEST: Sothys - Detoxikačný obnovujúci nočný krém nO2ctuelle™

Hnedá ceruzka na oči

Zdroj: Shutterstock®

Posledným produktom, ktorý som testovala je Bronzer v peknom odtieni Terre de Bali. Tu musím vyzdvihnúť aj prevedenie obalu, ktoré ma ihneď vracia na slnkom zaliaty ostrov, na ktorom som mala tú česť stráviť pekné chvíle. Obal je napokon aj veľmi praktický, nevýhodu vidím len v nevyužitej vnútornej strane, na ktorej by sa dokonale vynímalo praktické zrkadielko. Inak je bronzer vynikajúci. Je veľmi jemný, dobre sa nanáša, no ak máte štetec s mäkkšími štetinami tak ako ja, musíte viac pritlačiť. Bronzer dáva pleti veľmi jemný opálený efekt a veľmi dobre sa vrství, takže ak máte rady výraznejšie kontúry, aj na tento účel vám bronzer postačí. Je skôr pre bledší až stredne tmavý tón pleti. Na tmavšej pokožke už zrejme nevynikne. P. S. Ja bronzer využívam aj ako očný tieň a aj na očnom viečku sa vyníma naozaj skvele.

bronzer na kontúrovanie tváre

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčam kolekciu Leto na Bali aj vám?

Určite áno. Táto slnečná kolekcia dekoratívnej kozmetiky od Sothys Paris je opäť skvelou vizitkou tejto kvalitnej kozmetiky. Myslím, že mejkap som od nich predtým ešte netestovala, no už teraz sa teším na nejaké novinky z ich dielne, ktoré nepatria len do pleťovej alebo telovej kozmetiky. Všetky tri produkty nesmierne milujem, nosím ich každý deň a myslím, že ešte nejaký ten mesiac aj budem. Aspoň kým neskončí leto. Mám pocit, že sa okolo nich točí moje celé líčenie na bežný deň, keďže bronzer mi slúži aj ako očný tieň. A ak vás tento test presvedčil o kúpe niektorého z produktov poponáhľajte sa. Na webe www.eshop-sothys.sk do vypredania zásob dostanete k nákupu nad určitú sumu aj trendy letnú tašku!

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

26.11.2020 22:20

Skvelá kozmetika

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE