TEST: Sothys Limitovaná edícia - očná linka a tekutý rúž

Luxusná kozmetická značka Sothys má viac ako 60 ročnú tradíciu a je využívaná v 110 krajinách celého sveta. Pre mňa osobne značka Sothys znamená luxus, eleganciu a kvalitu. Táto značka okrem produktov na pleť a telo má vo svojom portfóliu aj dekoratívnu kozmetickú základnú sadu, ktorú, mimochodom, vrelo odporúčam. Tento krát sa však zoznámte so sezónnym make-upom - Sothys Limitovaná edícia očná linka a tekutý rúž na pery. 

 

Kaligrafická očná linka

Oficiálny popis znie takto: ,,Dosiahnite štýlové líčenie očí s intenzívnou farbou a kaktusovým odtieňom. Linka sa ľahko aplikuje vďaka precíznemu plstenému hrotu." 

 

Ako prvé ma zaujalo zhotovenie linky. Nikdy som nedržala v ruke linku, ktorá by tak skvele padla do ruky ako táto. Je trojhranná, teda pracuje sa s ňou s úplnou ľahkosťou. Pre začiatočníka dokonalá očná linka. Jej obal je tenký, ľahký a veľmi pripomína pero na písanie. 

 

Bude vás zaujímať: Dekoratívna kozmetika Sothys - jar-leto 2017 Desert chic

kaligrafická očná linka

Zdroj: Shutterstock®

Linka je v odtieni 10 Cactus. Ide o krásny sivý odtieň. Spočiatku som bola skeptická a myslela som si, že sa mi linka na líčenie nebude hodiť. Predsa len sivá je nevýrazná a väčšina sivých liniek, čo som vyskúšala, mali slabú pigmentáciu. Obrovský omyl! Táto linka je tak neskutočne pigmentovaná, že nahradila moju obľúbenú čiernu. 

 

Aplikácia je jednoduchá. Vôbec nevynecháva, hrot je tenulinký a doteraz sa mi vôbec neohol, ani nenalomil. Drží si svoj pôvodný tvar. Linka rýchlo zasychá, neotláča sa a ani šúchaním sa nerozmaže. Pozor, vodeodolná však nie je! Má matný efekt a odličovanie je celkom rýchle. 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys Ceruzka na zvýraznenie obočia

sothys očná linka 10 cactus

Zdroj: Shutterstock®

Tekutý rúž na pery

Oficiálny popis znie: ,,Sofistikované líčenie pier s intenzívnou a žiarivou farbou dosiahnete s tekutými rúžmi. Kombinácia voskov a olejov zanecháva pery komfortné a ošetrené. Dostupné dva odtiene."

 

Obal je klasický čierny, typický pre túto značku. V strede sa nachádza logo Sothys, cez ktoré presvitá odtieň daného rúžu. Zo zadnej strany je pás pozdĺž celého rúžu, kde takisto môžete vidieť, o aký odtieň ide. Vôňa je úžasná. Je sladká, ale nie príliš výrazná. Aplikátor má neobyčajný tvar. V strede je zúžený a na koncoch je širší. Aplikátor naberá dostatočné množstvo, avšak pre užšie pery to bude možno viac. 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys TEINT TRANSPARENT - Fixačný kompaktný púder

sothys tekutý rúž

Zdroj: Shutterstock®

V ponuke nájdete dva odtiene. Prvým je Tangerine, druhým Sanguine, ktorý som pre vás otestovala. Odtieň by som opísala ako červený s kvapkou oranžovej. Priznám sa, odtiene červenej nenosím, pretože som nenašla taký, ktorý by mi sedel. Neuveríte, ale tento mi celkom vyhovuje. Neviem, čím to je, ale obľúbila som si ho.

 

Momentálne ho veľmi často využívam a ak nechcem veľmi intenzívne pery, jednoducho si aplikujem trošku rúžu na chrbát ruky a jemne "poťupem" farbu po perách. Dodá im šťavu a hravosť. Jednoducho ho zbožňujem. Na leto je to fenomenálny odtieň!

 

Výdrž je dobrá, no nejde o dlhotrvajúci rúž,  čiže nezasychá a má určitý transfer. Mne to však nevadí, práve naopak. Na perách je vláčny vďaka voskom a olejom, ktoré obsahuje. Nevysušuje a to je pre mňa dôležité. Väčšina dlhotrvajúcich rúžov mi zaschne na perách, a potom mám pery totálne presušené. 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys – Farebná ceruzka a kontúrovacia ceruzka na pery

tekutý rúž 20 Sanguine

Zdroj: Shutterstock®

Ja jednoducho značku Sothys zbožňujem. Kto hľadá kvalitu a nešetrí na sebe, určite by sa mal pozrieť na ich stránku. Linka super, intenzívna, má skvelý tvar a dlho drží. Tekutý rúž - moja nová láska. Úplne ho zbožňujem. Vydrží na perách pomerne dlho a schádza z pier postupne. Pre mňa je dôležité, že som našla dokonalý odtieň. Sothys tekutý rúž je skvelá voľba. Odporúčam všetkými desiatimi. 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys AMPOULES ÉCLAT ÉNERGISANTES - Okamžite 

Sothys jar/leto 2017

Zdroj: Shutterstock®

FOTOGALÉRIA:

4 komentárov
benynka

benynka

04.06.2017 10:56

a zase krásna očná linka, ktorú len tíško závidím...rúž má tú správnu červenú farbu, ani svetlá ani tmavá, naozaj autorke veľmi pristane

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

05.06.2017 19:42

Tá linka sa mi veľmi páči, možno s ňou by som sa konečne naučila robiť dokonalú očnú linku...A rúž je pekný, žiarivý taký šťavnatý :-)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

22.08.2017 09:19

ten rúž má krásny odtieň

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.08.2017 12:55

tá očná linka je brutálna

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE