VIDEOTEST: IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5 – čo treba vedieť pred kúpou?

Ktorá žena by nebola rada, ak by jej chĺpky naveky zmizli po mihnutí čarovným prútikom? Žiaľ, nežijeme v rozprávke či filme, takže vieme, že také ľahké to s odstraňovaním nežiaducich chĺpkov nebude. Samozrejme, dnes už máme rôznorodé formy depilácie a epilácie, rozhodne sa nemusíme spoliehať len na žiletku. Asi u každej metódy môžeme hľadať viaceré výhody aj nevýhody, podľa ktorých sa môžeme rozhodnúť. 

Niektoré formy zbavovania chĺpkov sú lacné, časovo nenáročné, no nemajú dlhodobejší účinok, iné sú napríklad bolestivejšie, no výsledný efekt vydrží dlhšie. Medzi najmodernejšie metódy epilácie rozhodne patrí použitie IPL, teda intenzívneho pulzného svetla. IPL epilátory sú dnes dostupné aj na domáce použitie. Sľubujú pritom bezbolestné odstránenie chĺpkov a hladkú pokožku na dlhé mesiace. 

My sme si v redakcii posvietili na v súčasnosti jeden z najobľúbenejších a najúčinnejších IPL prístrojov Braun Silk-expert Pro 5. Vo videu si zhrnieme všetko dôležité, čo by ste pred kúpou takéhoto prístroja mali určite vedieť, alebo čo by pre vás mohlo byť užitočné pri rozhodovaní sa, či vyskúšať alebo nevyskúšať IPL epiláciu. Ako sa IPL epilátor značky Braun osvedčil v praxi?

IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5

IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5, ktorí využíva intenzívne pulzné svetlo, funguje na princípe premeny svetelnej energie na tepelnú. Vydané svetelné záblesky zasahujú melanín vo folikuloch chĺpkov pod povrchom kože, čím prerušujú ich rastový cyklus. Po zahriatí chĺpok vypadáva.

Keďže intenzívne pulzné svetlo zachytáva iba chĺpky v rastovej fáze, čo je asi 10 až 30 % chĺpkov, tak je potrebné prístroj používať pravidelne a opakovane určitý čas (spravidla 4 až 12 týždňov). Výsledkom je však následne dlhodobo hladká pokožka.

Tento IPL epilátor značky Braun je určený na domáce použitie, pričom je vhodný pre ženy aj mužov. Je určený pre svetlé a stredne tmavé typy pleti a tmavšie a viditeľnejšie chĺpky. Na veľmi svetlé chĺpky (svetlé blond, ale aj ryšavé a sivé) kvôli nedostatku pigmentu (melanínu) nie je intenzívne pulzné svetlo také účinné. 

Benefity IPL epilátora Braun Silk-expert Pro 5:

  • prvé výsledky prináša už po 4 týždňoch používania a sľubuje hladkú pokožku až na 6 mesiacov,

  • umožňuje používanie na takmer všetky telesné partie – tvár, ruky, chrbát, brucho, nohy, intímne partie,

  • vďaka SkinPro 2.0 (SensoAdapt™) automaticky optimalizuje výkon každého záblesku pre tón pokožky a časti tela,

  • vydáva až 125 zábleskov za minútu, čo zároveň zabezpečuje aj menej vynechaných miest počas ošetrenia, 

  • má 4 nadstavce – štandardný (napr. na podpazušie), široký (napr. na stehná, hrudník u mužov) a dva presné (na citlivé partie, ako je intímna oblasť alebo tvár u žien) – platí pre verziu Silk-expert Pro PL5347,

  • pri ošetrení možno voliť z 3 režimov pre pohodlnú procedúru aj v citlivých oblastiach. 

4 komentárov
Andrea Szabová

Andrea Szabová

14.12.2023 14:19

rada by som vyskúšala ipl, po teste budem uvažovať aj nad týmto

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

19.12.2023 08:50

ipl stojí za vyskúšanie

Vaše meno:

Anežka Turčiková

Anežka Turčiková

21.12.2023 00:15

Pred letom by sa nieco take zislo, sikovna vecicka.

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

17.03.2024 20:11

Stojí za vyskúšanie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE