TEST: Kruhové LED svetlo 50W so stmievačom od cvaknito.sk

Už je to niekoľko mesiacov, čo v našej redakcii používame kruhové LED svetlo, ktoré využívame pri natáčaní videí alebo fotení produktových fotiek. Za tú dobu musíme povedať, že sa toto svetlo stalo naším najvernejším spoločníkom – najmä v prípade nepriaznivého počasia či otáčania sa Zeme okolo vlastnej osi, čo spôsobuje striedanie dňa a noci. Jednoducho ho využívame aj v prípade, keď nás vo večerných hodinách kopne múza a my máme chuť tvoriť. Áno, uznávame, také svetlá sú vhodné do rôznych štúdií, kde sa tvoria kreatívne veci. Ale aj keď ste kozmetičkou alebo odborníčkou v tvorbe microblandingu či umelých mihalníc, takéto kruhové svetlo dokážete oceniť aj vy!

Je to okrúhle, má to niekoľko LED diódiek a svieti to. Asi takto si muži myslia, že vnímame elektroniku či iné zariadenia, ktoré sú dostupné aj na našom trhu. Zväčša si muži myslia, že sa do akýchkoľvek technických parametrov nevyznáme. Áno, sme tie nežné stvorenia, ktoré sa dokážu obracať v kuchyni a dokážu narábať s varechou, no vieme používať aj takéto moderné vymoženosti. Musíme teda povedať, že toto kruhové svetlo patrí medzi najobľúbenejšie moderné zariadenia, ktoré sa nachádzajú v našom ateliéri. A že sa tam toho nachádza oveľa viac, asi ani nemusíme hovoriť.

Odporúčame: TOP chyby vegetariánov a vegánov: Ak neješ živočíšnu stravu, čítaj!

kruhové svetlo

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Podrobný popis od cvaknito.sk

Toto kruhové svetlo je dokonalým riešením pre umelcov a fotografov, ktorí chcú dôkladne osvetliť tváre pri vytváraní portrétov. Mnohí zákazníci ho používajú aj ako zdroj svetla pri vytváraní YouTube videí. Je to všestranný produkt, ktorý vyhovuje takmer všetkým účelom – najmä ak potrebujete mať kvalitné osvetlenie.

Kruhové svetlo sa bežne používa pri makrofotografii. Jednou z najväčších výhod tohto svetla je, že žiarivý či lesklý efekt je takmer úplne eliminovaný. Navyše poskytuje parameter Ra na úrovni > 90. To znamená, že zabezpečuje vysokú úroveň reprodukcie farieb.

Vďaka pružnému ramenu je možné ho ľahko namontovať na takmer každý statív so 16 mm skrutkou. Vďaka flexibilnému ramenu môžete ľahko nastaviť taký uhol, ktorý práve potrebujete. Konštrukcia odrazového povrchu zaisťuje vysoký svetelný výkon a okrúhly tvar spôsobuje osvetlenie objektu. 

Pozri tiež: Ako v zime doplniť vitamíny? Odpoveď je jasná!

kruhové svetlo do ateliéru

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čo viac k tomuto popisu dodať? Je v ňom uvedené asi všetko, čo potrebujete vedieť. No pokúsime sa vám napísať naše dojmy z jeho niekoľkomesačného používania. V prvom rade sa pozastavíme pri samotnom balení. Kruhové svetlo dostanete aj s praktickou taštičkou (kabelkou, ako sme to nazvali my), vďaka ktorej môžete svetlo ľahko a bezpečne vziať kamkoľvek so sebou. My sme ho využili najmä pri natáčaní videí v priestoroch mimo nášho ateliéru. Druhým bonusom je difúzor, vďaka ktorému si môžete vytvoriť teplé alebo studené svetlo. My sa prikláňame skôr v tomu studenému, ktoré sa nám páči o niečo viac ako to teplé. Môžete byť aj trošku rebelské a difúzor nemusíte použiť vôbec. V takom prípade vám kruhové svetlo vytvorí takmer denné svetlo, ktoré je asi najžiadanejšie pri umelom osvetľovaní čohokoľvek.

Spolu s kruhovým svetlom tiež dostanete stojan na telefón, vďaka čomu si môžete robiť krásne osvetlené selfie fotky či dokonca natáčať storky na Instagram alebo videá na sociálne siete. Je teda len na vás, ako tento stojan využijete. Tiež oceňujeme možnosť nakláňania kruhového svetla podľa našich potrieb.

stojan na telefón

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

LED kruhové svetlo vs. trubicové kruhové svetlo

V minulosti sme používali trubicové kruhové svetlo, ktoré bolo super, ale ak by sme ho mali porovnať s aktuálnym LED kruhovým svetlom, ktoré používame, tak práve toto LED vyhráva na plnej čiare. Trubicové svetlo malo teplý nádych samo osebe, a to aj bez tohto, aby sme použili difúzor. Fotografie s ním boli trošku žltšie a teplejšie. Pri LED svetle od cvkanito.sk sú naše fotografie viac-menej studenšie a majú viac biely podtón (pochopiteľne, aj to sa dá zmeniť úpravou fotografie). Samozrejme, všetko je len o preferenciách používateľa.

Neprehliadni: Aké sú účinky včelích produktov? Pozri sa na ich zázračnú silu

adaptér ku kruhovému svetlu

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Vrátime sa ešte na chvíľku k LED kruhovému svetlu. Jeho teplota farieb je od 3200 do 5500 K. Intenzitu jeho svietenia si dokážete ľahko nastaviť prostredníctvom stmievača („gombíka na zapínanie a vypínanie"), čo je tiež jeho výhodou, nakoľko nie vždy potrebujete plnú intenzitu svetla.

Kruhové svetlo dostanete aj s príslušenstvom, ktorého súčasťou je statív. Bez neho by vám bolo samotné svetlo zbytočné. Teda za predpokladu, že nemáte žiaden živý statív :D. Statív je dostatočne pevný na to, aby udržal samotné kruhové svetlo. Dokážete si na ňom nastaviť požadovanú výšku. Je stabilný a dokonca dokáže udržať statív naklonený do vodorovnej polohy. Kruhové svetlo by vám bolo zbytočné bez adaptéra, ktorého dĺžka je 3 metre – čo je také akurátne na používanie v štúdiu, ateliéri, v kozmetickou salóne a pod. Čo oceňujeme, tak je možnosť výmeny samotného adaptéra v prípade, že sa pokazí. Nemusíte teda automaticky kupovať nové kruhové svetlo!

kruhové svetlo pre produktové fotografie

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na záver len zhrniem, že kruhové svetlo je pre nás v redakcii skutočnou pomôckou, bez ktorej sa pri tvorbe videí alebo produktových fotografií nezaobídeme. Na videách sme vďaka nemu vyhladenejšie a živšie a fotografie sú vďaka nemu svetlejšie, čo my teda môžeme. A ako hovoria v cvaknito.sk – kruhové svetlo uspokojí profesionálnych fotografov, umelcov, ale aj amatérov, ktorí hľadajú prvý profesionálny zdroj svetla do fotografického štúdia. A my len dodáme, ako sme aj písali v článku, kruhové svetlo bude ideálne aj pre všetky kozmetičky, nechtové dizajnérky, vizážistky, špecialistky v tvorbe umelých mihalníc či tetovaní obočí, očných liniek a pod.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

13.12.2019 07:57

Pre kvalitné osvetlenie určite skvelý pomocník.

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

13.12.2019 12:19

zaujímavé svetlo

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

12.03.2021 11:02

dobré svetlo je pre videá a fotografie nevyhnutné.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE