TEST: Fitshaker - Zmeň svoju obývačku na fitko

Dnešné testovanie bude netradičné, no o to viac verím, že vás zaujme a motivuje. Predstavíme si totiž šikovného pomocníka, vďaka ktorému už nebudete potrebovať osobného trénera či kopec peňazí, ktoré vrážate do fitiek. Poznáte Fitshaker? V prípade, že nie, dovoľte mi, aby som vám ho dnes predstavila.

 

Čo je Fitshaker?

 

Ide o internetovú stránku, v rámci ktorej je možné zacvičiť si v pohodlí svojho domova alebo kdekoľvek sa nachádzate. Stačí mať iba prístup k internetu, oblečenie na cvičenie a chuť cvičiť. :-)

 

Pre mňa bolo toto testovanie skutočnou výzvou, pretože pri mojom hektickom životnom štýle som nemala najmenšiu chuť na cvičenie. Povedala som si však, že to musím zmeniť, zaťala som sa a povedala si, že idem do toho. :-)

 

 

Odporúčame prečítať: Prečo je lepšie cvičiť ráno?

fitshaker

Zdroj: Shutterstock®

V začiatkoch máte na výber z dvoch možností a je len na vás, ktorú z nich si vyberiete. Buď sa stanete riadnym členom Fitshakeru (mesačne 5,90 eur) alebo sa zaregistrujete zadarmo. Aký je rozdiel v týchto dvoch členstvách?

 

 

 Platené PREMIUM členstvo

 

  • Prístup ku všetkých videám Fitshakeru
  • Možnosť meniť si jednotlivé cvičenia
  • Možnosť sledovať živé prenosy cvičení
  • Čítať si blog
     

 Neplatené členstvo

 

  • Možnosť zacvičiť si krátke úseky cvičení
  • Možnosť sledovať živé prenosy cvičení
  • Čítať si blog

 

 

Odporúčame prečítať: Prebicyklujte sa k dobrej kondícii a zdraviu

fitshaker

Zdroj: Shutterstock®

Ja som mala možnosť byť v rámci testovania riadnou členkou Fitshakeru. Výhodou bolo absolvovať všetky cvičenia, ktoré Fitshaker ponúka. Po vstupe do Fitshakeru si vyplníte úvodný dotazník, podľa ktorého sa vám namixujú tie najvhodnejšie (odporúčané) cvičenia. Ja som si chcela spevniť postavu, a preto mi boli odporučené tieto cvičenia: SixPack, DynamicPump, SexyBody a ToningInterval.

 

Celkovo však Fitshaker ponúka až 12 druhov cvičení (+1 v príprave + možnosť sledovať živý prenos cvičení) - SixPack, DynamicPump, SexyBody, ToningInterval, WorkoutHolic, PortdeBras, Aerobic, LocaDance, Yoga, Pilates, BabyFit, MommyFitness, GravidYoga – pripravuje sa.

 

 

Odporúčame prečítať: Aqua aerobic - cvičenie vo vode

fitshaker

Zdroj: Shutterstock®

Ja som sa väčšinu času držala odporúčaných cvičení,  no párkrát som neodolala ani Yoge či Pilatesu.

 

Ako Fitshaker funguje?

 

Po registrácii sa vám vytvorí osobné konto, v ktorom sa do kalendára zaznamenávajú vaše absolvované, ale aj budúce cvičenia. V kalendári sa vám vytvorí plán odporúčaných cvičení podľa výberu daného typu cvičenia – napríklad SexyBody alebo ToningInterval. Tento typ cvičenia však môžete kedykoľvek ľubovoľne prepnúť podľa vašej chuti. Okrem toho však môžete sledovať aj živé prenosy cvičení. Výber cvičení je naozaj iba na vás.

 

Pod kalendárom sa vám zaznamenáva počet odcvičených hodín, ale aj deň cvičenia či počet spálených kalórií dokopy. Pri cvičeniach nie je potrebné zháňať náročné pomôcky. Zvyčajne vám bude stačiť to, čo máte okolo seba – napríklad fľaše s vodou, stoličky, podložky...

 

 

Odporúčame prečítať: Spevnite si nohy a zadok

fitshaker

Zdroj: Shutterstock®

Inšpiráciu a podporu pri cvičení môžete nájsť aj na blogu. Tu nájdete množstvo zdravých receptov, rady o stravovaní, články o zdraví, tehotenstve a mnoho iného.

 

Osobná skúsenosť – Aj keď spočiatku som bola skeptická a pochybovala o tom, že internetová stránka ma má donútiť k pravidelnému cvičeniu, zmýlila som sa. Jednotlivé cvičenia sú zaujímavé, vedené skúsenými inštruktorkami (ktoré vedia vždy presne povzbudiť vtedy, keď máte pocit, že ďalej už nevládzete :-)) 

 

 

Odporúčame prečítať: Objavte vášeň v zmyselnom tanci

cvicenia

Zdroj: Shutterstock®

Tak, ako pri každom cvičení, to v začiatkoch nie je jednoduché a potrebujete aj dávku sebazaprenia. Po pár cvičeniach sa už budete na únavu po cvičení tešiť a budete sa cítiť lepšie a jednoducho fit. :-)

 

Bola to pre mňa veľká výzva a som rada, že som ju zvládla. Preto odporúčam, aby ste si takú výzvu dali aj vy a urobili niečo pre seba a svoje zdravie spolu s Fitshakerom. :-)

 

 

Viac na: www.fitshaker.sk

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Počuli ste už o Fitshakeri? Aké s ním máte skúsenosti?

4 komentárov
Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

07.05.2015 21:17

Cvičenie je základ zdravého životného štýlu

Vaše meno:

barbara slezáková

barbara slezáková

22.05.2015 09:45

Ďakujem za tento článok, hneď sa idem zaregistrovať ;)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 19:04

eja bolo by fajn zopár kilečiek zhodiť :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

16.05.2016 13:20

pre cvičiacich maniakov

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE