TEST: Výživový doplnok v prášku Skinbooster pre pleť, vlasy aj nechty

V dnešnej recenzii sa nebudeme venovať novinkám v oblasti dekoratívnej, telovej či vlasovej kozmetiky, ale pre zmenu sa pozrieme na jeden jedinečný prípravok, ktorý pomôže našu krásu podporiť zvnútra. Naša pleť, pokožka celého tela, vlasy aj nechty predsa potrebujú nielen vhodnú starostlivosť zvonka, ale aj vnútornú výživu. Tú vie nášmu telu zabezpečiť v prvom rade pestrá strava plná dôležitých živín, vitamínov a minerálov. Dobrými a v mnohých prípadoch aj viac než vítanými pomocníkmi sú však v tomto smere aj rôzne výživové doplnky. Skinbooster v sebe ukrýva kolagénové peptidy a mnoho ďalších látok, ktoré sú dôležité pre zdravý a mladistvý vzhľad pleti a rovnako aj zdravé vlasy a nechty. Čo všetko obsahuje a ako sa osvedčil v praxi?

Aké účinky má Skinbooster?

Výživový doplnok v prášku Skinbooster od značky Kompava predstavuje skutočnú revolúciu v starostlivosti o pleť, vlasy aj nechty. Vďaka svojmu zloženiu je tento prípravok skvelým pomocníkom v boji proti prehlbovaniu vrások a rozvoju ďalších známok starnutia pleti, medzi ktoré môžeme zaradiť okrem vzniku vrások aj vznik pigmentových škvŕn či nadmernú suchosť pokožky. Skinbooster napomáha vyhladzovať vrásky a zabezpečuje dokonalú hydratáciu pleti, okrem toho prispieva k jej ochrane pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi.

Tento doplnok stravy rovnako zabezpečuje výživu vlasov a nechtov, a to vďaka prírodným a telu vlastným zložkám. Dopomáha k tomu, aby boli vlasy omnoho pevnejšie a krásne lesklé. Bráni štiepeniu nechtov, taktiež ich posilňuje a prispieva k ich zdravému vzhľadu. Skinbooster je určený pre ženy bojujúce s vráskami či pleťou, ktorej viditeľne chýba dostatočná výživa. Taktiež pomáha pri problémoch so suchými a poškodenými vlasmi, nadmerným vypadávaním vlasov a slabými a štiepiacimi sa nechtami.

Odporúčame: Mrkvová maska pre jemnejšie a krajšie pery: Neváhaj a vyskúšaj ju!

kolagénový výživový doplnok stravy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Čo sa vo výživovom doplnku ukrýva?

Skinbooster od značky Kompava je kolagénový doplnok stravy, ktorý však okrem kolagénu obsahuje množstvo ďalších telu prospešných látok. Jeho hlavnou zložkou sú certifikované kolagénové peptidy Verisol® a Fortigel®, ktoré zvyšujú produkciu vlastného kolagénu v pokožke. Vďaka tomu prípravok priaznivo vplýva na elasticitu aj hydratáciu pleti, zabraňuje prehlbovaniu a tvorbe vrások a urýchľuje rast vlasov. Obsiahnutý elastín podporuje tvorbu elastínových vlákien, ktoré sa vyskytujú medzi tými kolagénovými a prispieva k omladeniu pokožky a pružnosti pleti. V prípravku nájdeme i keratín, ktorý tvorí základnú a hlavnú zložku vlasov, nechtov a povrchovej časti pleti. Zlepšuje vzhľad vlasov, podporuje ich lesk a chráni pred nadmerným vypadávaním. Rovnako zmierňuje lámanie nechtov.

Obsiahnuté ceramidy zase chránia pleť pred stratami vody, zvyšujú jej hydratáciu a elasticitu. Vďaka tomu prispievajú i k prevencii vrások, pleť zanechávajú jemnú. Skinbooster ďalej telu, a teda hlavne vlasom, pokožke a nechtom, doplní aj množstvo vitamínov či niektoré minerály. Obsahuje dôležitý vitamín C, ktorý má veľký význam z hľadiska tvorby kolagénu v tele, rovnako bojuje proti voľným radikálom. Okrem toho nájdeme v tomto výživovom doplnku viaceré vitamíny skupiny B. Vitamín B3 (niacín) pomáha udržiavať zdravú pokožku, môže byť nápomocný aj pri problematickej pleti. Vitamín B7, čo je známy vitamín krásy zvaný biotín, zase pomáha zlepšiť kvalitu vlasov aj nechtov. Okrem tohto je Skinbooster zdrojom vitamínu E či selénu, ktoré sú rovnako známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami.

 

výživový doplnok Kompava

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ako sa Skinbooster osvedčil v praxi?

Podobný výživový kolagénový doplnok, akým je Skinbooster, som ešte neskúšala, preto som bola na testovanie a hlavne výsledky zvedavá. Najskôr si však môžeme prezradiť niečo o samotnom produkte a jeho používaní. Skinbooster by sa mal podľa odporúčaného dávkovania užívať jeden alebo dva razy denne, pričom jedna dávka je 10 g, čo zodpovedá dvom odmerkách. Prášok sa v uvedenom množstve necháva rozpustiť v 200 až 250 ml vody. Ja som Skinbooster užívala jedenkrát denne, vždy ráno a podľa odporúčaní nalačno. Jedno balenie mi tak vydržalo počas jedného mesiaca. Páči sa mi, že k baleniu je priložená aj samotná odmerka, čo uľahčuje a urýchľuje prípravu nápoja. Samotný prášok sa vo vode takmer okamžite rozpúšťa, väčšinou som nápoj len párkrát zamiešala lyžičkou. Má žltkastú farbu, jemnú arómu a sladkastú chuť. Nemá žiadnu nepríjemnú pachuť, čo som skutočne ocenila. Skinbooster sa mi užíval poľahky a vždy som si takouto cesto doplnila po prebudení potrebné tekutiny. 

A aké výsledky som teda po mesačnom užívaní tohto doplnku stravy s kolagénovými peptidmi, vitamínmi a ďalšími látkami zaznamenala? V prvom rade by som mohla spomenúť, že na dosiahnutie čo najlepšieho efektu je spravidla potrebné užívať výživové doplnky dlhšiu dobu, aspoň niekoľko mesiacov. No aj po mesačnom užívaní sa už dostavili prvé výsledky. Asi ako úplne prvé som zaznamenala zmeny na nechtoch. Nemám problémy s nejakou veľmi zlou kvalitou nechtov, zvyčajne mi aj pomerne rýchlo rastú, no vypestovať a udržať si pekné dlhé nechty je u mňa zvyčajne takmer nemožné. Vždy narastú do istej dĺžky a povylamujú sa. Po mesačnom užívaní prípravku Skinbooster mám pekné a pevné nechty, ktoré sú oveľa menej náchylné na zlomenie. Po okrajoch sú hladké a nezaznamenala som žiadne štiepenie. Nemám problémy so zádermi a nechty sú navyše pekne sfarbené a vyzerajú zdravo.

Skinbooster je primárne určený aj na podporu zdravia, krásy a mladistvého vzhľadu pleti. S väčšími vráskami ešte nebojujem, no i na pleti som zaregistrovala po mesačnom užívaní testovaného prípravku isté výsledky. Pleť hlavne celkovo vyzerá zdravo a má krajší a jednotnejší tón. Mám pocit, že sa mi zmiernili začervenané miesta v okolí nosa. Pleť je skutočne hydratovaná, čo som zaregistrovala najviac na čele. Hoci sa moja pleť zvykne niekedy viac mastiť, na čele mávam neraz suchšie miesta. Momentálne je moja pleť rovnomerne hydratovaná a vyživená, nemám problém so suchšími miestami a dokonca ani nadmerným mastením. Je napnutá a vyzerá sviežo. Čo sa týka vlasov, tu som pravdepodobne najviac zaregistrovala to, že mi počas uplynulého mesiaca akosi viac podrástli a aj ich vypadávanie sa stabilizovalo. S ich kvalitou som predtým problém nemala, takže v tomto smere som zmeny nezaznamenala. Sú však pekne lesklé.

Pozri aj: Ako využiť prezreté ovocie? Tieto šikovné triky musíš poznať!

kolagénový doplnok stravy s vitamínmi

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Oplatí sa ho vyskúšať?

S výživovým doplnkom Skinbooster som po mesačnom užívaní veľmi spokojná. Už po tak krátkej dobe sa ukázali prvé výsledky. Jeho používanie a užívanie bolo navyše veľmi jednoduché a pohodlné. Vďaka priloženej odmerke sa dal nápoj rýchlo zarobiť, mal dobrú chuť a bol mojím prvým pohárom vody po prebudení, v ktorom sa ukrývalo množstvo dôležitých látok. Momentálne sa teším z pekných nechtov, pleť vyzerá zdravo a sviežo a vlasy rastú a lesknú sa. Som rada, že som pokožke, vlasom aj nechtom mohla dopriať potrebnú výživu. Som hlavne rada, že som takýmto prípravkom podporila svoju pleť, kedže sa na nej postupne objavujú prvé vrásky.

Práve Skinbooster napomáha brániť ich prehlbovaniu a chráni pred ďalšími známkami starnutia. Páči sa mi, že tento prípravok neobsahuje len samotný kolagén, ale aj mnohé ďalšie látky, napríklad dôležitý vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu v tele, či viaceré vitamíny skupiny B aj selén. Telu som tak doplnila tieto nenahraditeľné látky nielen pomocou pestrej a zdravej stravy, ale aj Skinboosteru. Ak hľadáte alebo chcete vyskúšať nejaký výživový doplnok, ktorý podporí zdravie a krásu pokožky, nechtov i vlasov, myslím si, že Skinbooster je veľmi vítanou možnosťou. 

Výživový doplnok v prášku Skinbooster nájdete na kompava.sk.

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

04.09.2020 07:12

Skinbooster som ešte neskúšala, no Kompava je značka, ktorá nesklame.

Vaše meno:

Michaela Ulehlová

Michaela Ulehlová

13.09.2020 11:12

Cena na mesiac nie je najmenšia ale podľa recenzie určite vyskúšam

Vaše meno:

Kristína Skaličanová

Kristína Skaličanová

23.09.2020 20:49

Výživový doplnok od Kompava testujem 3. mesiac, zatiaľ som veľmi spokojná

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

09.11.2020 21:27

urcite by som takyto vyzivovy doplnok rada vyskusala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE