VIDEOnávod: Ako na krájanie avokáda podľa šéfkuchárov?

Avokádo je pre svoje superschopnosti v súvislosti s ľudským zdravím zaraďované medzi superjedlo. Patrí medzi potraviny s vysokým obsahom tukov a obsahuje aj veľa zdravej vlákniny. Avokádo dokonca konkuruje v obsahu draslíka aj banánom, a to nehovoríme o obsahu antioxidantov a ďalších pre telo prospešných látok. A takto by sme mohli pokračovať ďalej – zaujímavých faktov o avokáde je totiž ešte oveľa viac, my sa však pozrieme na krájanie avokáda podľa šéfkuchárov.

Výbrať dokonalé je ťažké

Aj keď je avokádo neskutočne zdravé, s jeho výberom to v našich končinách nie je rozhodne jednoduché. Dalo by sa povedať, že nájsť dokonale zrelé avokádo na okamžitú konzumáciu je tak trocha problém. Stáva sa totiž, že dokonca i avokáda označované ako „ready to eat” sú buď príliš tvrdé alebo naopak, prezreté. Ak sa vám však podarí zakúpiť dokonalé avokádo, ste šťastný človek a určite viete, že možností, ako si vychutnať avokádo, je naozaj mnoho. Využiť sa dá aj kôstka z avokáda a ak ho predsa len celé nespotrebujete, dať avokádo do mrazničky je tá správna voľba. Teraz si poďme pozrieť videonávody šéfkuchárov ako na profesionálne krájanie avokáda.

Odporúčame: Čo sa stane, keď zješ jadierka z jablka? Toto sa skutočne udeje!

Galéria - Ako nakrájať avokádo?

Vejárovitý spôsob krájania

Nakrájať avokádo do tvaru vejáru je jeden z najčastejšie vyhľadávaných spôsobov na internete. Pozrite sa na, ako to robí tento profík.

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

11.10.2020 06:25

Jednoduchý a oku lahodiaci spôsob, už len zakúpiť dokonalé avokádo.

Vaše meno:

Adriena Krzeminská

Adriena Krzeminská

11.10.2020 12:43

Vyskúšam to hneď zajtra.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE