TEST: Perlový prášok pre všetky typy pleti od BIOnatural.sk

Mnohí ľudia tvrdia, že by sme sa nikdy nemali ukazovať nášmu partnerovi v pleťovej maske. Muži sú totiž lovcami a radi sa svojou trofejou chvália, preto by sme si tieto záležitosti mali nechávať len pred zrkadlo. Ja si preto takúto ošetrovaciu kúru vždy nechávam na čas, kedy je moja polovička v práci. Nebudem mu predsa spôsobovať stresy a rozprávať sa s ním „zamaskovaná".

 

Samotné pleťové masky sú mojím najväčším favoritom v starostlivosti o pleť. V priebehu niekoľkých minút dokážu pleti dodať maximálne množstvo živín, ktoré ju dokážu naozaj rozžiariť, hydratovať, spevňovať atď. Tentokrát sa mi do rúk dostal perlový prášok od BIOnatural.sk, ktorý môžete využiť na niekoľko rôznych spôsobov.

 

Pri tomto prášku ma v prvom rade zaujal jeho popis. Z môjho pohľadu je úplne skvelé najmä to, že ho môžete využiť naozaj akokoľvek. Môžete si ho pridať do svojho krému, zmiešať s pleťovým olejom alebo rôznymi ingredienciami, ktoré nájdete vo svojej kuchyni. Naozaj, fantázii sa medze nekladú. A dokonca ho môžete použiť na unavenú pleť, aknóznu pleť, suchú pleť, na jazvičky po akné...

 

Testovali sme: Haitský čierny ricínový olej od BIOnatural.sk

Perlový prášok od BIOnatural

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis:

Perlový prášok bol v staroveku veľmi vzácny skrášľovací prostriedok, ktorého účinky potvrdila moderná veda. Perlový prášok stimuluje tvorbu nových kožných buniek a zvyšuje hladinu kolagénu, ktorý pomáha spevniť a zjemniť pleť. Prášok zároveň dodáva pleti jemnú žiaru.

 

Obsahuje vápnik, bielkoviny a vitamíny pričom má i vysoký obsah aminokyselín. Vďaka svojmu zloženiu pomáha urýchliť hojenie pokožky, zlepšuje elasticitu a pomáha udržať pekný jas. Účinkuje antimikrobiálne a vďaka tomu odstraňuje škvrny, akné, jazvy po akné, suché miesta, rosaceu a pomáha i spálenej pokožke.

Med, citrónová šťava a perlový prášok

Zdroj: Shutterstock®

Med, citrónová šťava a perlový prášok

Tento prášok ma prinútil experimentovať. Nájsť najlepšiu kombináciu a hlavne pomer použitých ingrediencií je naozaj alchýmiou. Tak som sa trošku zahrala na chemičku a miešala.

 

Keďže med má skvelé antimikrobiálne vlastnosti, ktoré sú pre aknóznu pleť ako stvorené, tak moja prvá voľba padla naň. No to nebola najlepšia voľba. Med sa s týmto práškom nechcel vôbec spojiť. A bolo úplne jedno aké množstvo čoho som pridala.

 

Pridala som teda ešte citrónovú šťavu, ktorá má bieliace účinky. V tomto prípade mi už vznikla hladká masa, ktorá však na tvári nedržala – vytvárali mi len akési mapy a v konečnom dôsledku táto maska nemala žiadne účinky.

 

Pozri aj: Časté chyby pri zdravom stravovaní: Stoja nás kilá navyše!

citrónová šťava a perlový prášok

Zdroj: Shutterstock®

Perlový prášok a citrónová šťava – správna voľba?

Do tretice všetko dobré, žeby to v tomto prípade naozaj platilo? Rozhodne áno! Citrónová šťava sa s perlovým práškom dokonalo spojila. Vytvorila sa mi ideálna konzistencia, ktorá na tvári držala po celú dobu jej pôsobenia. Takto vytvorená maska mala bielu konzistenciu a ílovú vôňu. Na tvári v priebehu piatich minút úplne zaschla a jemne ju sťahovala.

 

Po jej zmytí z tváre bola pokožka príjemná na dotyk, matná (žiadna mastná T-zóna) a naozaj žiarivá. Dokonca mám pocit, že po niekoľkých použitiach tejto masky, tmavé škvrny, ktoré mi ostali po akné jemne vybledli a už nie sú také viditeľné. 

multimasking s perlovým práškom

Zdroj: Shutterstock®

Multimasking s perlovým práškom

V poslednom čase sa začína využívať multimasking. Tak si ho spravte aj s týmto perlovým práškom. Nemusíte si kupovať dve samostatné masky. Stačí vám tento prášok a 2 ingrediencie z kuchyne – skúste jogurt, kokosový olej, mlieko, vaječný bielok atď. Vytvoríte si 2 masky, ktoré aplikujete na tvár podľa jej požiadaviek. Ja som na oblasť T-zóny aplikovala perlový prášok zmiešaný s citrónovou šťavou a na líčka (čeľusť) som aplikovala perlový prášok zmiešaný s jogurtom.

 

Po mojich prvých alchymických pokusoch som mala chuť prášok zaradiť medzi „prepadáky", no akonáhle som našla správnu kombináciu a pomer, tak sa stal mojím favoritom. Skvelé na ňom je, že si každý deň môžete vytvoriť inú masku a dodať tak pleti presne to, čo v danej chvíli potrebuje. 

 

Viac zaujímavých produktov nájdete na www.bionatural.sk

 

Mohlo by ťa zaujímať: Recept na kávu s maslom a MCT olejom ti zmení život v zdravší!

 

FOTOGALÉRIA:

3 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

29.11.2017 13:43

Najmä sa v pleťovej maske netreba ukazovať deťom, najmä v tej z droždia - moja kolegynka tak urobila a chlapec sa šiel zájsť od plaču :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.12.2017 15:20

páčila by sa mi

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.06.2019 14:41

Na trhu je naozaj široká ponuka, nájsť ten správny nie je jednoduché

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE