TEST: Sothys Fresh and Fix fixačná voda

Fixačný sprej nie je úplne bežná vec v kozmetickej výbave každej ženy. Avšak ak potrebujete, aby váš make-up vyzeral dokonale a zostal bez zmeny po celý deň či večer, je to najlepšia voľba!

 

Je to skvelý produkt a hlavne na leto, kedy udržať make-up v pôvodnom stave je doslova zázrak. Využívate fixačné spreje alebo ste úplný začiatočník?

 

 

Oficiálny popis

Ráno alebo kedykoľvek počas dňa táto osviežujúca voda chráni, hydratuje a dokonale fixuje make-up - Sothys Fresh and Fix.

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys Kaligrafická očná linka a Tekutý rúž na pery

fixovanie make-upu

Zdroj: Shutterstock®

Nachádza sa v čiernej elegantnej krabičke, ktorá je typická pre značku Sothys. Čo ma prekvapilo, sprej sa nachádza v sklenenej fľaštičke. Žiaden plast ani nič podobné. Rozhodovala som sa, či je to plus alebo mínus, no nerozhodla som sa. Ako mínus by som brala to, že ak by vám spadol na zem, tak sa rozbije a ako plus, že za tú cenu ste dostali skutočne kvalitne zhotovený produkt.

 

Sprej má objem 15 ml. Ide skôr o cestovné balenie, ktoré jednoducho hodíte do kabelky a neriešili by to ani pri kontrole na letisku. Ďalším plusom je potlač na fľaštičke. Písmená sa ani po spotrebe celého produktu nepohli, a to som ho dokonca premiestňovala medzi kabelkami. Ja viem, pre niekoho to sú banality, no ak má produkt vyššiu cenu, očakávate kvalitu vo vnútri, ale aj pri jeho zhotovení. 

 

Odporúčame pozrieť: TEST: Sothys Omladzujúce séra

ako zafixovať make-up

Zdroj: Shutterstock®

Moja skúsenosť:

Jediné, čo mi trochu prekážalo, bol rozprašovač. Nerozptyloval fixačnú vodu na tak drobné kvapôčky, ako by som si to predstavovala. Miestami som mala pocit, že voda nestrieka do takej hmly, ktorá vám zahalí celú tvár, ale je sústredená na stred. Avšak tá dokonalá fixácia, čo nastala potom. Óóóó áno, presne tento efekt som očakávala. Skutočne som jej odpustila aj ten rozprašovač a zabudla som, že mi prekážal. 

 

Testovali sme aj: Sothys Limitovaná edícia - očná linka a tekutý rúž

Sothys Fresh and Fix voda

Zdroj: Shutterstock®

Aplikácia je jednoduchá a môžete to urobiť dvoma spôsobmi. Prvý je klasika. Urobíte si make-up a prestriekate ho fixačnou vodou z diaľky 20 cm. Druhý spôsob je, že si fixačnú vodu nastriekate na hubku, s ktorou budete nanášať make-up. Fixačná voda sa spojí s make-upom a ten potom drží ako prikovaný. Ja som využívala skôr ten druhý spôsob, kvôli tomu rozprašovaču. Funguje skvele, pri oboch spôsoboch rovnako.

 

Testovali sme aj: Sothys – Farebná ceruzka a kontúrovacia ceruzka na pery

fixačné spreje

Zdroj: Shutterstock®

Musím povedať, že make-up zafixovaný touto vodou od Sothys bol jedna báseň. Držal na svojom mieste počas celého dňa. Ráno som urobila make-up, zafixovala a o 11-tej večer bol bez zmeny. Neotláčal sa, nemizol a nemal tendenciu oxidovať. Skutočne dlho sa mi nestalo, že by som si počas celého dňa nevybrala zrkadielko a neskontrolovala make-up. Jednoducho som nemusela. Fixačný sprej mal moju dôveru a splnil všetko do bodky. 

 

Testovali sme aj: Sothys TEINT TRANSPARENT - Fixačný kompaktný púder

fixačné spreje na tvár

Zdroj: Shutterstock®

Naviac fixačná voda je osviežujúca a obsahuje účinné látky na vypnutie pleti (ovsený extrakt), hydratuje a chráni pleť pred znečistením z okolia. Čo viac môžete chcieť? Chráni, vyživuje pleť a dokonale drží make-up bez zmeny po celý deň. Ja dávam palec hore a som nešťastná, že som túto fixačnú vodu už spotrebovala. Určite si zadovážim nové balenie. 

 

Testovali sme aj: TEST: SOTHYS - Ochranný fluid na tvár a telo s SPF 20

FOTOGALÉRIA:

3 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

28.07.2017 14:50

Pokiaľ to dokonale zafixuje make-up, včetne očných tieňov ,je to určite dobrý pomocník..možno vyrieši aj môj problém s rozmazávajúcim sa líčením..

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

29.07.2017 23:30

no nech sa paciii aka ze mi to je super vecicka.... toto musim mat urcite doma

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.08.2017 10:38

skvelá pomôcka, ale ja nepoužívam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE