Dovolenka v Írsku: Ktoré zákutia a krásy krajiny treba vidieť?

Írsko – zelená ostrovná krajina, o ktorej sa hovorí, že sa tam nachádza 40 odtieňov zelenej farby. Je to vskutku nádherná krajina s úžasnými mestami, krásnou prírodou a bohatou históriou a taktiež svojrázna krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom, na ktoré je Írsko hrdé. Prívetiví a ochotní ľudia vám spríjemnia vašu dovolenku. A tu je pár lokalít, ktoré by ste mali v Írsku dozaista navštíviť.

Odporúčame: 9 zaujímavostí o Turecku, o ktorých si určite nevedela!

Wicklow

Zdroj: Shutterstock®

County Wicklow

Je to hornatá oblasť a veľmi obľúbená turistická destinácia. Je vhodná aj pre aktívnych dovolenkárov, ktorí majú radi turistiku. Nachádza sa na východnom pobreží, ktoré je slnečnejšie. Môžete si tu vychutnať nádherné a pokojné prostredie.

Pozri aj: Jesenné Nemecko: 5 najkrajších miest, ktoré by si nemala vynechať!

Blarney Castle

Zdroj: Shutterstock®

Cork

Ide o druhé najväčšie mesto Írska, ktoré je veľmi populárne. Najznámejšia atrakcia je Blarney Castle. Legenda hovorí, že kto pobozká Blarney Stone, získa povestnú írsku výrečnosť. Nájdete tu mnoho iných atrakcií, ktoré sa oplatia vidieť a zažiť. Írska kultúra a história sú tu výrazne zastúpené.

Odporúčame: Krásy Slovenska: Čo milujú cudzinci na našej malej krajine?

Donegal

Zdroj: Shutterstock®

Donegal

Oblasť na severozápade s krásnymi plážami a kopcami očarí každého, kto miluje typickú írsku prírodu. Pokojné miesto pre tých, čo potrebujú spomaliť, vypnúť či zbaviť sa stresu.

Pozri aj: Najnezvyčajnejšie spôsoby prepravy: Počula si už o nich?

Dublin

Zdroj: Shutterstock®

Dublin

Dublin je historické mesto s legendárnym nočným životom. Je veľmi odlišné od ostatného pokojného Írska. Tu to žije cez deň i v noci, je to totiž typické uponáhľané a živé hlavné mesto s bohatou históriou.

Odporúčame: Najkrajšie miesta na Zemi: Videla si už niečo krajšie?

Killarney

Zdroj: Shutterstock®

Killarney

Killarney je jedno z najkrajších írskych miest zasadené v krásnom prostredí. Naokolo priezračné jazerá dotvárajú úžasnú atmosféru. Je ako stvorené na prechádzku.

5 komentárov
Lucia117

Lucia117

26.11.2012 18:54

V Írsku som síce nebola, ale bola som v Škótsku. Strávila som tam skoro 2 mesiace, ale radšej rodné Slovensko. Tam skoro stále pršííí a na Slovensku je naj :-)

Vaše meno:

Stanka Ad

Stanka Ad

26.11.2012 19:21

Krásne foto, nikdy som v Írsku nebola, ani to nie je moja vysnívaná dovolenková destinácia, no isto by som neodmietla.... všetko krásne zelené a to ma upokojuje... no ked tak pozerám, asi zmením poradie :) krásna príroda, bohatá história..

Vaše meno:

Ideno

Ideno

26.11.2012 21:25

Nádherné fotky. Rada by som si veru pozrela aj o Írsku nejaký kvalitný cestopis. 

Vaše meno:

Macino Maňák

Macino Maňák

03.02.2013 22:44

Jeden z mojich nesplnených snov, hlavne County Wicklow musí byť neskutočné...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 07:48

Ďalšia severská krajina, ktorú by som veľmi rada navštívila, rozbúrené more, ktoré naráža na útes musí byť zážitkom na celý život :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE