Keltský horoskop – poznáš keltské znamenia?

Všetci tí, ktorí sa aspoň málinko zaujímajú o charakteristické vlastnosti ľudí z pohľadu horoskopov, minimálne tušia, že existujú rôzne typy horoskopov a že také znamenie Býka či Barana nie je jediné. Dnes vám predstavíme bližšie Keltský horoskop, ktorý podobne ako u znamení zo zverokruhu, priraďuje symboly k obdobiu narodenia človeka.

Pôvod keltského horoskopu

Kelti boli známi svojím silným spojením s prírodou, a toto prepojenie sa odráža aj v ich horoskope. Keltský horoskop je totiž vypracovaný z úcty k stromom, ktoré vnímali ako súčasť svojho kmeňa. Ak teda niekde započujete pojem stromoskop, vedzte, že ide práve o keltský horoskop.

V keltských povestiach poľahky nájdete symboliku prerodu človeka v strom. Aj to dokazuje, akú úctu mali Kelti k stromom, ktoré im boli domovom, obživou aj inšpiráciou. Základ pre keltský horoskop vytvorili keltskí kňazi, mágovia a učenci - druidi. Horoskop, ktorí v sebe odráža tieto vlastnosti je teda založení na vlastnostiach stromov. A to takých, ktoré sú v plnej kráse vždy v danom ročnom období.

Odporúčame: Do akých jedál pridávať rôzne sušené bylinky? Nauč sa dochucovať ako profesionál!

stromoskop

Zdroj: Shutterstock®

Keltský horoskop začína novembrom, lebo v tomto mesiaci začínal aj keltský rok sviatkom Samhaim. Počas celého roka sa strieda celkom 21 rôznych stromov po desaťdňových obdobiach, preto sa väčšina týchto znamení opakuje dvakrát a niektoré aj trikrát. Pre keltský kalendár je mimoriadne podstatná jarná a jesenná rovnodennosť a letný a zimný slnovrat.

Vzhľadom k tomu, že Kelti nemali úplne presný kalendár, ktorý počítal s prestupnými rokmi, je nutné počítať s posunom až o tri dni, teda ľudia narodení v dňoch začiatku daného stromu majú aj vlastnosti stromu predchádzajúceho.

Pozri aj: TOP bylinky pre znamenie horoskopu STRELEC: Zlepšia metabolizmus a podporia pečeň!

keltské znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Znamenia keltského horoskopu

V keltskom horoskope nájdete tieto stromy: Jedľa, Brest, Cyprus, Topoľ, Céder, Borovica, Vŕba, Lipa, Dub, Oliva, Lieska, Jarabina, Javor, Orech, Tis, Gaštan, Jaseň, Hrab, Figovník, Breza, Buk, Jabloň

Charakteristiku všetkých týchto znamení vám budeme postupne prinášať v našich článkoch v kategórii HOROSKOPY.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE