Veľké kozmetické prešľapy: Na čo si dávať pozor?!

Čo sa vám zjaví pred očami, keď povieme najnovšie trendy v líčení? Nemusíte byť otrokom najnovších módnych trendov. Omnoho dôležitejšie je zosúladiť prirodzenú fyziognómiu a typ pleti. Samozrejme je úplne rozdielne vystupovať ako modelka za účasti reflektorov a ako žena v každodennom živote. Modelky musia mať umelé mihalnice, bezchybnú červeň na líčkach alebo neviditeľné obočie. Najkrajšia supermodelka je však nenalíčená a prirodzená. Prinášame vám zopár chýb, ktorým by ste sa mali pri líčení vyvarovať. Aké kozmetické prešľapy sú u niektorých na dennom poriadku?

Odporúčame: Ako omladiť nohy a ruky? Priprav si doma účinný zábal

prešľapy pri líčení

Zdroj: Shutterstock®

Tvár

Červeň na líca alebo vojenské maľovanie. Ženy a vojna nejdú moc k sebe. Takisto ako toto maľovanie.
Ligotajúci sa mejkap na bežný deň. Trblietavá úplne všade (vlasy, dekolt, ruky, oči aj pery) ako disko guľa? Mimo prehliadkového móla alebo módnych časopisov sa to určite nenosí. Menej je viac platí dvojnásobne.

Make-up

Nesnažte sa za každú cenu zladiť oblečenie a svoju tvár. Budete vyzerať ako dievča, ktoré sa priveľmi snaží. Stavte skôr na prirodzenú farbu svojej pleti, očí a vlasov. Podklad doplnený sem tam mejkapom a púdrom na vás bude pôsobiť popolavo. Navyše, čím dlhšie tieto vrstvy máte na sebe, tým viacej sa vám budú usádzať na jednotlivých miestach.

Pozri aj: Poznáš vitamín krásy? Povieme ti, kedy naozaj zaberá a kedy nie

chyby pri líčení

Zdroj: Shutterstock®

Oči

Neviditeľné obočie alebo nakreslená tenká čiarka cez úplne vytrhané obočie nie sú úplne OK. Príliš vytrhané obočie sa už nenosí, stačí si vytvoriť prirodzený tvar a ten pravideľne udržiavať. Očná linka alá lemur je veľkým kozmetickým prešľapom. Chcete docieliť to, že sa vás ľudia budú na prvý pohľad báť? Veľa očnej linky pôsobí komicky. Nechcete predsa vyzerať ako utečenec zo ZOO.

Neodborne aplikované tmavé očné tiene môžu byť pohromou. Radšej sa tmavým odtieňom vyhnite, ak to s nimi neviete. Pokiaľ však toto líčenie zvládate ľavou zadnou, dávame palec hore. V poriadku nie je ani nanášanie maskary na spodné riasy, ak máte problémy s kruhami pod očami. Váš pohľad sa stane tvrdší. Naviac, kruhy pod očami budú ešte viditeľnejšie. Rovnako použitie starej maskary nie je v poriadu. Tá zlepí mihalnice a zanechá hrudky, čo pôsobí naozaj škaredo.

make-up chyby

Zdroj: Shutterstock®

Pery

Ak nanesiete priveľa lesku na pery, vaše ústa budú vyzerať lepkavo a neatraktívne. Viditeľné farebné kontúry na perách taktiež nie sú ničím lákavým. Nikdy nevyzerajú dobre, hlavne ak sú tmavšie ako je farba rúžu.

Telo

Neupravené nechtíky nepôsobia veľmi vkusne a elegantne, nedajbože, ak sa za nimi nájde zájdená špina alebo sú ohryzené. Olúpaný lak na nechtoch, hlavne pri tmavých farbách, vyzerá odstrašujúco.
Rovnako zanedbaná pedikúra nie je potešujúca. Neučesané a mastné vlasy pôsobia hrôzostrašne. O našu korunu krásy sa treba starať. Kozmetickými prešľapmi sú aj zanedbané nohy (pokiaľ si ich holíte a hlavne, keď máte tmavšie chĺpky), taktiež popraskané a suché päty na nohách.

Pozri aj: Recepty na domáci peeling na tvár: Dopraj pleti očistu bez chémie!

13 komentárov
Miroslava Psotova

Miroslava Psotova

26.01.2013 22:07

Toto by si mala prečítat každá žena alebo dievča používajúce makeup... pretoze to čo chodi niekedy po uliciach je naozaj hrozné.. radsej nenamaľovaná ako chodiaca kreatúra..

Vaše meno:

Veronika Rusnakova

Veronika Rusnakova

27.01.2013 19:15

Čo sa týka make - up tak "krása" je príliš tmavy odtien...dievčence si občas zabudnú zmyť "pletovú masku" predtým akpo idú von.

Vaše meno:

Jewelly

Jewelly

27.01.2013 19:46

Jedna krajsia ako druha :)

Vaše meno:

Michala35

Michala35

27.01.2013 20:38

 Niekedy menej je viac a v jednoduchosti je ukrytá krása

Vaše meno:

Janka Ľalíková

Janka Ľalíková

29.01.2013 17:38

Pekne upravená ženská - tak to je tiež umenie. Aby toho nebolo veľa - ale tak akurát. Vtedy je pohľad na každú slečnu či dámu radosťou !

Vaše meno:

Zuzka Hanuliaková

Zuzka Hanuliaková

30.01.2013 22:27

tá na prvej fotke sa podobá na kráľovnu z filmu Alica v krajine zázrakov :D

Vaše meno:

Marieta Žulevičová

Marieta Žulevičová

03.02.2013 13:27

Tak tento článok ozaj nemá chybu...občas mám pocit, že niektoré ženy snád nemajú doma zrkadlo, prípadne sa doň zabudli pozrieť...o to horšie, že im to aspoň taktne nenaznačí okolie,prípadne rodina že to nevyzerá dobre :(

Vaše meno:

Stanka Ad

Stanka Ad

08.02.2013 11:33

presne tak, mala by si to prečítať každá žena, aj ked určite je ťažké , hlavne pre tie čo pracujú od rána od večera alebo tie, ktoré maju malé deti nájsť si na seba dostatok času a potom je ťažké vyzerať dobre a starať sa o seba.

Vaše meno:

Jojkanr

Jojkanr

08.02.2013 13:18

Paradne fotky :) tiez poznam take kraslice, hlavne ked si licka namaluju po celej tváry :D

Vaše meno:

Danka

Danka

04.06.2013 17:34

:D :D povila som sa dobre, ale nie však čo už na ulici stretnete x žien ktoré robia chyby a pritom by si stačilo prečítať si len pár viet k peknému make-up-u :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

13.03.2014 17:16

ah jááj ozaj sa radšej nemaľovať ako sa zmaľovať ako veľkonočné vajíčko je to hrozné či sa nevidia v zrkadle nedávno som stretla dievča niesla sa ako páv a pripomínala mi MARFUšU z Mrázika

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 18:08

ouu tak toto som už videla veľa krát takéto faux-pas.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 05:52

Za mňa sú otrasné aj veľké umelé mihalnice na bežné nosenie a umelé gélové nechty a ešte k tomu s trblietkami a rôznymi kamienkami.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE