Ako sa zbaviť akné s Manuka Tree?

Už dávno ste opustili stredoškolské lavice, no nepríjemného akné sa nie a nie zbaviť? Nezúfajte, nie ste sami. Akné dnes už netrápi len tínedžerov, no stále častejšie sa vyskytuje aj u dospelých. Nečakajte, že problém zmizne sám, ale riešte ho! Pomôžu vám špeciálne prípravky Ziaja Manuka Tree určené pre mastnú a aknóznu pleť.  

 

Odporúčame prečítať:  Domáci pomocníci proti neželanému akné

 

Akné, latinsky acne vulgaris, je jedným z najrozšírenejších kožných ochorení, ktoré trápi Slovákov. Dermatovenerologické ambulancie uvádzajú, že až 13% z ich pacientov trpí akné. Najviac evidovaných je v Bratislavskom a Košickom kraji. Zaujímavosťou je, že do 18 roku života si akné pohlavie veľmi nevyberá a trápi až viac ako 80% všetkých dospievajúcich. No od 19 roku je už žien postihnutých akné až 100-násobne viac ako mužov.

 

akné mamuka tree

Zdroj: Shutterstock®

Ako akné vzniká?

 

Akné je zápalové ochorenie kože, ktoré najčastejšie spôsobujú príliš aktívne mazové žľazy. Tie vytvárajú nadbytok kožného tuku. Zvýšená činnosť mazových žliaz zapríčiňuje aj rozširovanie pórov, ktoré majú toto nadmerné množstvo kožného tuku odvádzať na povrch pokožky. Ak sa však množstvo mazu zadrží vnútri, začnú sa množiť baktérie a dochádza k zápalu – k vzniku akné. Tento proces najčastejšie postihuje pokožku tváre, chrbta, hrude a ramien. 

 

Odporúčame prečítať:  Chronická forma akné

ako vzniká akné

Zdroj: Shutterstock®

Prečo akné vzniká?

 

Zvýšená produkcia mazu, ako u tínedžerov tak i dospelých, sa najčastejšie objavuje z dôvodu prevahy mužských hormónov (androgénov) nad ženskými. Medzi ďalšie spúšťače zaraďujeme stres, genetickú predispozíciu, zlú životosprávu, užívanie niektorých liekov, vysadenie antikoncepcie, ale aj nadmernú konzumáciu tukov a živočíšnych potravín či príliš časté umývanie sa.

 

Odporúčame prečítať:  AKO ZAMASKOVAŤ AKNÉ

ako odstrániť akné

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa proti akné brániť?

 

Keď sa vám tu-tam objaví drobná vyrážka, nie je dôvod sa znepokojovať, vyrážka pravdepodobne rýchlo zmizne. No ak tvorba akné dospeje do nepekného a nepríjemného štádia, je potrebná liečba a vy by ste mali vyhľadať dermatológa. Aknóznej pleti prospieva i vhodná kozmetika.  

 

Odporúčame prečítať:  Ako správne odstraňovať AKNÉ

Manuka Tree akné

Zdroj: Shutterstock®

Vyskúšajte novú líniu pleťových prípravkov Ziaja Manuka Tree s výťažkom z listov stromu manuka, ktorá šetrne uspokojuje potreby mastnej a aknóznej pleti. Strom manuka (balmín metlatý) rastie v Austrálii, Tasmánii a na Novom Zélande. Olej, ktorý je získavaný z jeho aromatických listov, má jedinečné antimikrobiálne, antimykotické, protialergické a protizápalové účinky.

 

Odporúčame prečítať:  Éterické oleje pre našu krásu

 

Preto je ideálnou voľbou pre jedincov, ktorých trápi akné. Zároveň ju ocenia aj tí, ktorí majú zmiešanú pleť. Línia Ziaja Manuka Tree obsahuje normalizujúci čistiaci gél, adstringentné pleťové tonikum, normalizujúci denný krém SPF 10, exfoliačný nočný krém a hĺbkovo čistiaci pílingový krém. Kozmetický rad Manuka Tree charakterizuje čistý dizajn, jeho prípravky rozoznáte podľa zeleno-bielych balení.  

 

 

Viac na: www.ziaja.sk, www.facebook.com/ziajask

4 komentárov
Lenka

Lenka

28.10.2014 22:42

Tak tento problém ma trápi dodnes :-( Takže dobré rady sa vždy hodia.

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

29.10.2014 09:38

veru akne je bez ohladu veku velky problem...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

30.10.2014 15:44

zbožňujem túto skvelú značku, je to naozaj kvalitná značka so skvelými produktmi, ja mám doma sériu sensitive a som mimoriadne spokojná aj toto určite je skvelá séria výrobkov.

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

30.10.2014 20:09

zaťažuje ma problém s mastnou pokožkou,takže jej venujem zvýšenú starostlivosť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE