Doprajte svojej pleti detoxikáciu

Tak, ako to býva zvykom, s prichádzajúcim jarným obdobím sa snažíme o akúsi očistu, presnejšie detoxikáciu nášho organizmu.

 

Detoxikácia napomáha telu zbavovať sa škodlivých látok. Vedeli ste, že naším najväčším orgánom je koža, na ktorej sa nachádza práve najväčší počet škodlivín?

 

Pokožka sa voči nim snaží brániť procesmi, v ktorých sa regenerujú poškodené bunky a vznikajú nové a nové. Detoxikácia pleti je rovnako dôležitá, preto na ňu nesmieme pri očisťovaní zabúdať.  Pre želaný výsledok je potrebné pleť detoxikovať nielen zvonka, ale i zvnútra. 

 

 

Odporúčame prečítať: Starostlivosť o podpazušie je dôležitá

plet

Zdroj: Shutterstock®

Ako pleť detoxikovať zvnútra?

 

Voda, voda a samá voda

 

Práve voda je tou zázračnou tekutinou, ktorá dokáže z nášho tela odplavovať škodlivé látky. Preto by ste svoj pitný režim nemali zanedbávať a piť vodu pri každej možnej príležitosti. Za deň by ste jej mali vypiť približne tri litre.

 

Očistné čaje

 

Detoxikácii napomáhajú i očistné čaje, ktoré dokážu vyplaviť z tela toxíny tak, ako voda. Uprednostnite bylinkové čaje pred tými ovocnými, no ešte lepšie budú ajurvédske čaje, vďaka ktorým pocítite harmóniu tela i duše. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Jemné a rýchle líčenie do práce

jedlo

Zdroj: Shutterstock®

Vylúčte cukor a tučné jedlá

 

Detoxikácii pleti pomôžete aj vyváženým prísunom ovocia a zeleniny, ktorá je bohatá na vlákninu. Kým ovocie a zeleninu je vhodné konzumovať v ľubovoľnom množstve, vyvarujte sa naopak príliš tučným jedlám. Tie, naopak, vášmu organizmu neprospejú. 

 

 

Odporúčame prečítať: Lak na nechty, manikúra podľa vašej chuti - čo o nich určite neviete!

plet

Zdroj: Shutterstock®

Ako pleť detoxikovať zvonka?

 

O pleť, by sme sa, samozrejme, mali starať dôkladne počas celého roka, nielen na jar. Ideálnym prostriedkom pri detoxikácii tela a pleti je sauna, ktorá pokožku nielen prečistí, ale aj pomôže s vyplavením toxínov. Rovnako vhodný je aj detoxikačný kúpeľ či občasné používanie pílingov, ktoré z pleti odstraňujú odumreté bunky. Dôležité je aj dôkladné čistenie pleti ráno i večer.

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Doprajete svojej pleti jarnú detoxikáciu? 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.02.2015 18:29

snažím sa piť veľa vody a bylinkových čajov a samozrejme aj stravovanie som prehodnotila po dlhom zimnom hodovaní :-)

Vaše meno:

Veronika Mariaková

Veronika Mariaková

21.02.2015 11:40

Ešte by som k tomu všetkému pridala šport alebo aspoň prechádzky v prírode. :o)

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

21.02.2015 17:16

určite teraz keď prichádza jar viac sa snažím o svoju pleť starať -po zime je vysušená a tak sa o ňu viac starám zvonka ale aj zvnútra, jem viac ovocia a pijem hlavne viac vody s kvapkou citrónu

Vaše meno:

Lucia Magátová

Lucia Magátová

24.02.2015 13:06

Ja sa snažím stále (nie len na jar) starať o pleť. Teraz som začala s naparovaním, maskami a snažím sa ich používať pravidelne, ale pri mojej lenivosti je to dosť ťažké. Ale myslím si, že na tej pleti sa to potom odrazí ako sa stravujeme a ako sa o ňu staráme aj zvonka. So stravou mám tiež problémy. Nezjem hocičo, ale pomaly sa učím jesť nové veci. Ovocie mám veľmi rada, ale zeleninu som moc nemusela, ale pomaly začínam jesť aj zeleninu a snažím sa stravovať zdravšie a viac sa o seba starať. A tiež mi robí problém dodržiavať pitný režim. Naučila som sa piť bylinkové čaje, aj keď si ich musím sladiť (zatiaľ), pijem vodu namiesto somarín (aj keď raz za čas si doprajem nejakú kolu alebo niečo "nezdravé"), ale mám problém vypiť 2-3 litre vody denne, ale aj na tom pracujem.
Myslím, že človek by mal dopriať pleti starostlivosť častejšie ako len raz za rok, ale už keď je lenivý tak aj raz za rok je lepšie ako nič :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.07.2015 20:28

predovšetkým som zvýšila príjem tekutín (voda čistá prípadne s citrónom a mätou + veľa zeleného čaju)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 16:07

Áno, mne sa osvedčila detoxikácia pomocou nápoja Neera, takže to je taká vnútorná očista, ktorá sa na pleti prejaví aj zvonka a dôkladné čistenie pleti je tiež samozrejmosťou :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE