Keď pomáha príroda: Ako urýchliť rast vlasov

Vraví sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Každá sa o ne snažíme čo najlepšie starať aby boli naozaj žiarivé, objemnejšie a pevnejšie. Avšak každej z nás príroda nadelila inú farbu vlasov, inú hustotu vlasov – niektoré ich máme jemné, niektoré zas husté a niektoré tak akurát.

 

Ako však býva zvykom každá túži po tom, čo do vienka nedostala. Ak máme rovné vlasy – tak túžime po kučeravých a naopak, ak máme riedke – tak túžime po hustejších a objemnejších. Avšak vypadávanie vlasov je to, čo máme spoločné. Každej z nás v priemere vypadne 40 až 100 vlasov. Vypadne ich toľko a nové nie a nie narásť. Preto dnes máme tip na prírodných pomocníkov, ktorý nám zabezpečia rast vlasov. Ktovie, možno aj vďaka ním dosiahnete vytúženú hustotu vlasov.

 

Odporúčame tiež: Ako zatočiť so štiepajúcimi sa nechtami?

Keď pomáha príroda: ako urýchliť rast vlasov

Zdroj: Shutterstock®

1. Omega-3

 

Omega-3 mastné kyseliny – ľudské telo si ich nedokáže samo vyrobiť, preto je dôležité ich telu dopriať inou formou a to formou stravy. Omega-3 mastné kyseliny sa nachádzajú najmä v rybách ako je losos a okrem iného podporujú rast zdravých vlasov. Pri jeho nedostatku môže dôjsť k ich strate. Preto by ste do jedálnička mali zaradiť ryby alebo alternatívu v podobe rybieho oleja.  

 

 

2. Vajcia

 

Vajcia obsahujú proteín, ktorý na vlasy pôsobí tak, že ich robí silnejšími a podporuje ich nový rast. Vlasy vďaka ním budú lesklé a žiarivejšie. Vytvorte si masku tak, že vyšľaháte 2 vajíčka z 2 lyžicami olivového oleja. Zmes naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút – potom ich opláchnite vlažnou vodou. 

 

Odporúčame tiež: Ako sa starať o pokožku v chladnom počasí?

Keď pomáha príroda: ako urýchliť rast vlasov

Zdroj: Shutterstock®

3. Zemiaková šťava

O všestrannom využití zemiakov a zemiakovej šťavy ste si už na kamzakrasou.sk mohli prečítať. Vytvoriť si môžete pleťové masky na pigmentové škvrny alebo ich šťavu môžete použiť na uľavenie od bolesti pri reume. Keďže zemiaky obsahujú vitamíny A,C a D sú vhodné aj na podporu rastu vlasov. Aplikujte zemiakovú šťavu na vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút. Následne si ich umyte šampónom.

4. Mäta pieporná

Olej z mäty piepornej má skvelé antibakteriálne vlastnosti, vďaka ktorým zabíja baktérie na pokožke hlavy, a tak umožňuje ich rast. Okrem toho vlasy budú silnejšie a zdravšie. Zmiešajte 3 kvapky esenciálneho oleja s 3 lyžicami olivového oleja. So zmesou si doprajte masáž hlavy a následne nechajte pôsobiť 15 minút.

Odporúčame tiež: Zemiaky - univerzálna a zdravá potravina pre zdravie i krásu

Keď pomáha príroda: ako urýchliť rast vlasov

Zdroj: Shutterstock®

5. Cibuľová šťava

 

Toto asi nebude pre tie, ktoré pri krájaní cibule plačú a neznášajú jej chuť či vôňu. Avšak cibuľa obsahuje veľké množstvo síry, ktorá stimuluje rast nových vlasov. Vďaka tomu vlasy rastú oveľa rýchlejšie. Preto extrahujte šťavu z jednej cibule a aplikujte ju na vlasy a vlasovú pokožku po dobu 15 minút. Samozrejme vlasy následne poriadne opláchnite šampónom aby ste sa zbavili zápachu. 

 

Odporúčame tiež10 rád ako s medom pomôžete vášmu zdraviu a kráse

7 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

11.11.2016 15:36

niektoré tipy určite vyskúšam

Vaše meno:

Andrea Kyjanicová

Andrea Kyjanicová

14.11.2016 12:10

urcite vyskusam :)

Vaše meno:

Alena Mattová

Alena Mattová

15.11.2016 12:47

Určite vyskúšam a ak budemvidieť lepšie výsledky odporučim kamarátkam :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.12.2016 12:41

niečo sa mi aj pozdáva

Vaše meno:

simona v.

simona v.

03.12.2016 23:43

o tej cibule som uz pocula. veru neviem ci by som to dala. u mna najskor papanie ryb :)

Vaše meno:

Zuzana Gážiková

Zuzana Gážiková

19.12.2016 22:11

cibuľa je najlepšia

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.05.2020 11:36

A ešte maska z bieleho jogurtu a droždia je super :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE