Vlasový keratín: Prečo ho strácame a čo nám vie pomôcť?

Keratín je v poslednej dobe mimoriadne populárnou témou. Nájdeme ho v časopisoch, po celom internete, na sociálnych sieťach,... Jednoducho o ňom diskutujú všetci od utrápených žien až po vlasových odborníkov. Ale čo to presne ten keratín je a v akej forme ho nájdeme vo vlasových prípravkoch? A fungujú vôbec takéto prípravky? Vy máte otázky a my máme odpovede. :-)

Odporúčame: Toto je tá najlepšia domáca starostlivosť o mastné vlasy!

poškodené vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Čo je keratín?

Po prvé, keratín je hlavnou zložkou vlasov, kože a nechtov. Je to dôležitá bielkovina, ktorá pomáha tvoriť vnútornú štruktúru aj vonkajšiu kutikulu vlasových prameňov. Keď vaše vlasy zažívajú stratu keratínu, vaše pramene sú výrazne náchylnejšie k vysúšaniu, štiepeniu, roztrhnutiu a poškodeniu.

V priebehu času naše vlasy vystavujeme rôznym teplotným zmenám, UV žiareniu a iným faktorom, ako je slaná voda či studený a silný vietor. To všetko môže spôsobiť mierne až extrémne straty keratínu. Je takisto zrejmé, že čím častejšie si fénujeme alebo žehlíme vlasy bez toho, aby sme ich chránili alebo doplňovali potrebný keratín, tým horšie bude ich poškodenie.

Bude sa ti páčiť: Najväčšie mýty o vlasoch odhalené! Ktoré to sú a prečo sa ich držíme?

ochrana vlasov pred teplom

Zdroj: Shutterstock®

Keď vašim vlasom poskytnete čerstvú a poriadnu dávku keratínu, môžete očákavať, že budú jemnejšie, hladšie a menej náchylné na elektrizovanie, ktoré nás trápi najmä v chladnejšom období. 

Ak máte krehké a poškodené vlasy, keratínové produkty dokážu doplniť potrebné množstvo keratínu a ochrániť prirodzený keratínový proteín vo vlasoch, čím zlepšia ich kvalitu a zabránia budúcemu poškodeniu. Navyše, keratínové produkty majú schopnosť viditeľne zlepšiť pružnosť a odolnosť vlasov a dodávajú im zdravší a krajší vzhľad.

Odporúčame: Chmeľ - pivo a nič viac? Omyl! Najmä tajomstvo zdravia a krásy!

šampón pre hustejšie vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa o účinkoch keratínu alebo aj iných účinných látkách chcete presvedčiť na vlastnej koži, ponúkame vám jedinečnú príležitosť. Unikátne zloženia a produkty, vyvinuté revolučnou technológiou, prináša na náš trh náš nový partner BEAVER PROFESSIONAL.

Značka BEAVER PROFESSIONAL je na Slovensku známa od roku 2017, kedy začala svoju púť predajom produktov do lekární. Produkty slúžia na ošetrenie problémových partií a to predovšetkým vlasov a pokožky hlavy, prostredníctvom šampónov, kondicionérov, masiek či arganového séra. Svojím zložením vyhovujú najmä ľuďom, ktorí hľadajú prírodné vlasové produkty bez parabénov a sulfátov.

šampón s olejmi

Zdroj: Shutterstock®

Šampón pre hustejšie vlasy s keratínom nie je v tomto prípade výnimkou. V ponuke ho nájdete spolu s rovnako účinným kondicionérom. Vlasy a pokožku hlavy zanechávajú svieže a zdravé. Vytvárajú optimálne prostredie pre rast nových vlasov. Šampón a kondicionér pre hustejšie vlasy s keratínom značky BEAVER PROFESSIONAL sú veľmi šetrné produkty, vyvinuté pre ľudí s jemnými a tenkými vlasmi, ktorí túžia po silnejších a hrubších vlasoch s objemom.

Šampón neobsahuje žiadne škodlivé látky, akými sú rôzne druhy silikónov, sulfátov, parabénov a fosfátov. Vytvára vhodný základ pre zdravý rast vlasov tým, že pri aplikácii odstraňuje mastnotu z pokožky hlavy. K zahusteniu vlasov dochádza po vstrebaní keratínu do vlasu, ktorý sa každou aplikáciou stáva silnejším. Zároveň keratín zabezpečuje vlasom ochranu pred poškodením a poveternostnými vplyvmi.

Odporúčame: Z kuchyne do kúpeľne: Toto sú potraviny na skrášlenie tela!

šampón s keratínom

Zdroj: Shutterstock®

Značka BEAVER PROFESSIONAL sa však nesnaží zmeniť celý svet. Jej snahou je zmeniť svet jednotlivcom, ktorí chcú dosiahnuť svoj sen zdravých a hustých vlasov. A rovnako aj my veríme na malé zázraky. Veríte tiež? :-)

Viac informácií o produktoch a značke sa dozviete aj na www.beaverprofessional.sk

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

01.10.2018 07:47

Veľmi lákavé produkty; rada vyskúšam, ďakujem za tip!

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

01.10.2018 09:49

Ďakujem za dobrý tip na vlasovú kozmetiku s obsahom keratínu. Tiež uprednostňujem vlasovú kozmetiku s keratínom, keďže mám vlasy dosť zničené z častého farbenia, žehlenia. Otestujem!

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

01.10.2018 14:31

Vyzerá to zaujímavo.

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

11.11.2018 16:48

uz by mohli vymysliet pripravok s efektom zehlicky na vlasy :D

Vaše meno:

Ľudmila Sedlická

Ľudmila Sedlická

16.11.2018 17:02

Dobrý tip...vyskúšam.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE