Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením, ktorým je Parusan

Vypadávanie vlasov vedie k ich rednutiu alebo v tom horšom prípade - k tvorbe plešiny. Tento fakt môže byť spôsobený genetikou, stresom, počasím alebo hormonálnou nerovnováhou.

 

Aj keď plešina je typická hlavne pre pánov, ani dámy sa samotnému vypadávaniu vlasov nevyhnú. Bežne nám denne vďaka vlasovému cyklu vypadne v priemere 100 vlasov, avšak v prípade nadmerného vypadávania už môže ísť o chorobu zvanú alopécia, pri ktorej je potrebné vyhľadať odborníka.

 

Ak chcete zastaviť vypadávanie vlasov, je potrebné urobiť nejakú zmenu – či už sa bude jednať o zmenu v pracovnom alebo osobnom živote, alebo zmenu v starostlivosti o vlasy, oboje by vám malo pomôcť k postupnému zmierneniu vypadávania vlasov. Ako teda minimalizovať alebo spomaliť rýchlosť vypadávania vlasov?

 

Odporúčame prečítať: Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením, ktorým je Parusan

Zdroj: Shutterstock®

Vlasy rastú všade na ľudskom tele s výnimkou dlaní a chodidiel, avšak mnoho z nich sú jemné a praktický neviditeľné chĺpky. Samotný vlas sa skladá z bielkoviny zvanej keratín, ktorý je produkovaný vo vlasových folikuloch. Každý folikul má svoj vlastný životný cyklus, ktorý môže byť ovplyvnený vekom, chorobou a ďalšími faktormi. Jeho životný cyklus je rozdelený do 3 fáz:

  • rastová fáza (anagénna) – fáza aktívneho rastu vlasov, ktorá trvá od 2 do 8 rokov. V priebehu jedného  mesiaca vlas narastie približne o 1 cm. Dĺžka jeho rastu však závisí od signálov, ktoré dostáva vlasový folikul z okolitej pokožky.
  • prechodová fáza (katagénna) – táto fáza trvá zhruba 2-3 týždne, počas ktorých sa vlasový folikul zmršťuje. Ak sa vo vlasovom folikule vyčerpá ložisko buniek, tak folikul začne odumierať, čo spôsobí degeneráciu vlasovej cibuľky.
  • pokojová fáza (telogénna) – fáza trvá 2-3 mesiace, počas ktorých je vlas nahradený novým a opäť sa začína rastový cyklus.

 

Odporúčame prečítať: Chcete mať krásne riasy? Vyskúšajte nové sérum Pharmatheiss Elixir

Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením, ktorým je Parusan

Zdroj: Shutterstock®

Buďte zdravé zvnútra

  • vsaďte na bielkoviny – keďže sa vlas skladá z bielkovín, tak je dôležité aj samotnému telu tieto bielkoviny dodať. Ak ich má telo v menšom množstve, tak ani vaše vlasy nemôžu byť husté. Doprajte si ryby, vajcia, listovú zeleninu a podobne.
  • vitamíny – pre rast vlasov sú nevyhnutné vitamíny B, A a C. Okrem toho, že vám pomôžu udržať si hustotu vlasov a zmiernia ich vypadávanie, vďaka nim budú vaše vlasy tiež lesklé a zdravé. Do svojho jedálnička zaraďte orechy, avokádo, lososa, sladké zemiaky, mrkvu, brokolicu, citrusové plody.
  • omega 3 mastné kyseliny – dobré tuky, ktoré podporujú zdravie pokožky hlavy, podporujú rast vlasov a kožných buniek. Nachádzajú sa v sardinkách či ľanových semienkach.

 

Odporúčame prečítať: Objavte účinky micelárnej vody Pharma Hyaluron

Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením, ktorým je Parusan

Zdroj: Shutterstock®

Zvoľte správne produkty

Ak chcete zamedziť vypadávaniu vlasov, tak by ste mali obmedziť používanie „hračiek", pomocou ktorých si bežne upravujete vlasy. Medzi ne môžeme zaradiť vlasové fény, žehličky a kulmy na vlasy. Tie vlasy zbytočne vysušujú, oslabujú a podpisujú sa pod ich poškodenie.

 

"Ak si prečešete vlasy 100-krát denne, tak podporíte ich rast" – mýtus, ktorý by ste za žiadnych okolností nemali skúšať. Takéto časté česanie má opačný efekt, pretože v skutočnosti môže vytiahnuť vlasy z vlasového folikulu. Rovnako by ste si nemali česať mokré vlasy, pretože takto sú viac „zraniteľné".

 

Pre podporu rastu vlasov nájdete na trhu rôzne špeciálne produkty, kde niektoré z nich sľubujú zázraky na počkanie. Rôzne šampóny, kondicionéry, vodičky, masky... To všetko nájdete v regáloch obchodov, no ktorý je ten najlepší? My máme pre vás tip na 2 prírodné produkty, ktoré sú určené pre ženy, a to: PARUSAN Stimulátor Šampón pre ženy, PARUSAN Energizer Tonikum pre ženy.

 

Odporúčame prečítať: Nočná mora zrelých žien – vrásky! Ako sa brániť?

PARUSAN Energizer Tonikum a Stimulátor šampón sú výživné koncentráty, ktoré dodávajú špeciálne koncentrované živiny vlasovej pokožke až ku korienkom vlasov. Okrem mnohých vysoko kvalitných látok (biotínu, L-arginínu, vitamínu E) obsahujú aj špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast.

 

Oba tieto produkty samy v redakcii testujeme, preto sa čoskoro budete môcť dočítať, ako obstáli v našom teste a či naozaj spĺňajú to, čo sľubujú.  

 

Odporúčame prečítať: 10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta

6 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

29.03.2017 17:03

nepoznám tieto produkty, ale posuniem info ďalej známej, ktorá má problémy s vypadávaním vlasov

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

30.03.2017 15:55

Nepoznám.

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

30.03.2017 17:42

Zatiaľ som o týchto produktoch nepočula..

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

07.05.2017 20:17

Som veľmi zvedavá na výsledky testovania spomínaných produktov.

Vaše meno:

Zdena Paňková

Zdena Paňková

11.12.2017 12:22

Nestretla som sa s touto kozmetikou, ale poznám viac ľudí v mojej blízkosti, ktorí majú problém s vypadávaním vlasov a podelím sa
s nimi o tieto novinky, vďaka.

Vaše meno:

Jaroslava Očenášová

Jaroslava Očenášová

13.12.2017 13:10

nepoznám produkty, ale v jesennom období mávam problém s vypadávaním vlasov aj ja, takže by som ich chcela vyskúšať.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE