Domáca maska na suché vlasy: Dopraj im po lete regeneráciu

Letné obdobie dáva poriadne zabrať našej pokožke, ale aj našim vlasom. Chlórovaná či morská voda, suchý vzduch, slnečné žiarenie, časté umývanie – a naše vlasy strácajú svoju vitalitu a zdravie. Všetky letné radovánky sú zároveň aj postrachom pre naše vlasy a vo veľkej miere ovplyvňujú ich kvalitu. Mastné vlasy môžu byť vysušené alebo sa môžu mastiť vo väčšej miere, suché vlasy sa môžu lámať a štiepiť. Čo s tým? Vyskúšajte domácu masku na suché vlasy, ktorá im dodá potrebnú vlahu.

Ak zmiešate správne prísady, môžete vaše vlasy nielenže zachrániť, ale tiež im dokážete vdýchnuť nový život. Domácou maskou tiež môžete vyriešiť problémy s vlasmi, ktoré vás trápia už nejakú tú dobu. Aké suroviny zmiešať, aby sme si vytvorili masku pre suché vlasy zničené od slnka či morskej vody?

vajíčková maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Domáca maska na suché vlasy

Ak sa po lete vaše vlasy lámu, sú suché ako slama a končeky vlasov sa vám začali štiepiť, tak odporúčame práve túto masku s jogurtom. Zmiešajte čajovú lyžičku olivového oleja, lyžicu medu a ¼ šálky bieleho jogurtu. Hotovú zmes naneste ku korienkom a rovnako aj do dĺžok vašej koruny krásy – ideálne do vlhkých vlasov. Masku nechajte pôsobiť aspoň 20 minút a následne opláchnite. Pre lepšie účinky sa odporúča vlasy zabaliť do fólie a následne aj do uteráka. 

Ďalšou alternatívou je vajíčková maska na vlasy. Pri nej stačí zmiešať 1 vajíčko s 2 lyžicami olivového oleja (namiesto oleja môžete pokojne použiť aj med). Naneste na vlasy a tie následne zabaľte do fólie a uteráka ako v prípade vyššie uvedenej masky. Nechajte pôsobiť 30 minút a následne opláchnite.

Ak máte po lete problémy nielen s vysušenými vlasmi, ale aj s lupinami, tak si vyrobte masku na vlasy z kokosového oleja a tea tree oleja. V tomto prípade zmiešajte ¼ šálky kokosového oleja s lyžičkou čajovníkového oleja. Na rozdiel od predchádzajúcich masiek, túto sa odporúča nechať pôsobiť aspoň 2 hodiny.

Ak sú vaše vlasy maximálne suché, stratili svoju vitalitu, lesk alebo sa začali lámať, tak podporte ich kvalitu a zdravie kolagénom. Hydrolyzovaný kolagén im dodá vlahu zvnútra a podporí ich rast. Vyskúšajte aj vy kolagén na vlasy, ktorý ich vyživí. Neváhajte a využite aj akciu na kolagén Inca Collagen s kódom „kzk".

Vyskúšaj aj: Oplatí sa ju vyskúšať! TOTO dokáže čokoládová maska s pleťou!

domáca maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Výhody a nevýhody domácich masiek na vlasy

Domáce masky majú svoje výhody, ale aj nevýhody. Medzi výhody môžeme zaradiť fakt, že ide o prírodné masky, pri ktorých poznáte ich zloženie. Zmiešať môžete takmer akékoľvek suroviny, ktoré prospejú vašim vlasom – v podstate si masku namiešate podľa požiadaviek a potrieb vašej koruny krásy.

Nevýhodou je možno ich redšia konzistencia (závisí od použitých surovín). Takéto domáce masky tiež nie je možné vyrobiť vo veľkom množstve a uskladniť, pretože sa rýchlo kazia (predsa len neobsahujú žiadne konzervanty). V poslednom rade si treba dať poriadne záležať na ich vymytí z vlasov, aby ich zvyšky v nich neostali.

Neprehliadni: DIY čistiace pásiky na nos 3x inak: Potrebuješ len 2 ingrediencie!

4 komentárov
Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

05.09.2021 20:43

Z kokosového oleja je výborná, najbižšie sa chystám na majonézovú masku, ževraj dobre regeneruje vlásky..

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

07.09.2021 15:08

Ďakujeme za tip, majonézová musí byť určite skvelá :)

Elena Švachová

Elena Švachová

06.09.2021 21:27

Ja som bola po lete u kaderníčky,aby mi podstrihla vlasy. Maska by sa mi tiež zišla,určite niektorú vyskúšam.

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

07.09.2021 15:09

Tak už len to, že ste bola u kaderníčky je skvelý krok k zlepšeniu kvality vlasov :). Už len si nájsť čas aj na masku ;)

Katarína Šugar

Katarína Šugar

16.09.2021 13:24

Masku z olivoveho oleja som uz skusala ta je super. Pamatam si aj ocot, ten som si davala na lesk vlasov.

Vaše meno:

Marcela Durechova

Marcela Durechova

29.09.2021 11:48

Masku s vajíčkom a olivovým olejom si robievam. Naozaj pomáha na suché vlasy .

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE