Najlepšia DIY maska na krehké vlasy: Stačia ti len 2 ingrediencie!

Krehké vlasy nie sú žiadnou výhrou v lotérii, to si povedzme úplne narovinu. Veľmi často sú kombináciou viacerých nepríjemných vlasových problémov, medzi ktoré patria slabé, suché a zničené vlasy, vlasy rozštiepené, lámajúce sa a takpovediac bez života. Ako všetky vlasové problémy, tak aj tento vyrieši vhodná vlasová starostlivosť, preto si v tomto článku ukážeme, ako sa pripravuje DIY maska na krehké vlasy len z niekoľkých ingrediencií.

Genetika alebo vlastná vina?

S krehkými vlasmi sa človek môže narodiť, no môže ich aj získať či zaviniť si ich sám, ak sa o seba a svoju korunu krásy nestará dostatočne dobre. Podľa odborníkov vznikajú najčastejšie pre nadmerné používanie tepelných vlasových nástrojov ako sú fény, žehličky či kulmy. No o silu ich môže pripraviť aj neodborne vykonaný vlasový keratín, ktorý si navyše doprajeme príliš často. Vlasy sa môžu stať krehkými aj v prípade, že máte nevyváženú diétu a chýbajú vám potrebné živiny a vitamíny, menovite sú pre vlasy dôležité vitamíny A, B, D a E prijaté zo zdravej a vyváženej stravy. Ďalšie faktory, ktoré vplývajú na silu vlasov a môžu ich o ňu pripraviť sú počasie, nevhodná vlasová kozmetika a tiež hormonálna nerovnováha.

Inšpiruj sa: Zásady strihania vlasov doma: Ako na ofinku či rozštiepené konce?

maska na krehké vlasy ingrediencie

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

DIY maska na krehké vlasy

Ako ste už mohli vydedukovať z nadpisu, o žiadnu zložitú masku z mnohých nedostupných ingrediencií rozhodne nepôjde. DIY maska na krehké vlasy, na ktorú vlasoví experti nedajú dopustiť, je maska z dvoch bežných ingrediencií. Prím v nej hrá žĺtko z vajíčka a druhé koleso na voze v nej hrá troška citrónovej šťavy. Táto maska, v ktorej citrón v podstate slúži len na zmiernenie výraznej vône vajíčkového žĺtka, posilní vlasové folikuly, ktoré vyživí do hĺbky. Použite toľko žĺtok, koľko je potrebných na pokrytie všetkých vlasov od korienkov až po končeky a vmiešajte do nich trocha citrónovej šťavy. Naneste si masku na vlasy a nechajte ju pôsobiť 30 minút až hodinu. Potom zmyte pomocou šampóna. Masku používajte raz týždenne alebo menej frekventovane podľa potreby.

Neprehliadni: Ako si umývať vlasy správne? Pozri, čo si doteraz robila zle!

6 komentárov
Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

01.06.2020 18:25

Dakujem za tip .. Určite vyskúšam túto masku ..

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

01.06.2020 20:40

žĺtko+citrón je dobrá kombinácia, robievam si túto masku a vlasy sú po nej krásne vyživené a lesklé

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

01.06.2020 21:46

Našťastie žehličky či kulmy nepoužívam.Fén veľmi zriedka.Ale dobrá maska sa vždy zíde a vlasom len prospeje.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

02.06.2020 07:13

Naozaj jednoduchá, ...už len vyskúšať!

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

02.06.2020 13:25

skvelý tip, mňa ale viac trápi vypadávanie vlasov, iba zbieram po dome..

Vaše meno:

Anna Pavlačková

Anna Pavlačková

02.06.2020 14:16

Nikdy som ešte neskúšala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE