Najlepšie domáce masky na vlasy: Len pár ingrediencií a budú žiariť!

Či už ide o poškodené vlasy, lupiny, mastné alebo suché vlasy, všetci sa občas stretávame s problémami, ktoré dokážu potrápiť našu korunu krásy. V niektorých prípadoch za poškodením vlasov stojí nedostatočná vnútorná výživa a zlé stravovacie návyky. Ak nášmu telu nedodávame dostatok vitamínov a minerálov, tak ani naše vlasy nebudú žiariť. Na druhej strane však existujú faktory, ktoré čiastočne nedokážeme ovplyvniť. Zmena ročných období, pôsobenie slnečného žiarenia, ale aj používanie stajlingových prípravkov môže spôsobiť poškodenie vlasových folikulov a vlasov samotných.

Našťastie, existuje niekoľko riešení, ktoré vám pomôžu akékoľvek poškodenie odvrátiť. V prvom rade treba pri umývaní vlasov vymeniť horúcu vodu za vlažnú. V druhom rade je potrebné vybrať si správny šampón a kondicionér, a to presne pre váš typ vlasov, ktoré ich nebudú zaťažovať. A v poslednom rade treba aj vlasom z času na čas dopriať starostlivosť naviac. Starostlivosť v podobe domácej masky na vlasy, ktoré v priebehu niekoľkých minút dokážu vlasy oživiť a vdýchnuť im druhý dych.

Domáce masky na vlasy pre všetky typy

Pri domácich maskách na vlasy je najlepšie to, že sa pri ich tvorbe môžete inšpirovať tým, čo nájdete vo svojej kuchyni. Našli ste jogurt? Tak ten vám určite pomôže vaše vlasy hydratovať. A čo taký med alebo olivový olej? Aj tieto ingrediencie sú skvelé na vytvorenie masky na vlasy.

Ak si robievate domáce masky na vlasy, tak vyskúšajte niektorú z nasledujúcich.

Galéria -

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

16.01.2020 07:52

Niekedy naozaj stačí iba pár domácich ingrediencií a skvelý výsledok je na svete.

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

16.01.2020 09:40

mávam mastné vlasy, tak určite vyskúšam

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

16.01.2020 13:21

moja overená maska na suché vlasy je zmiešať žĺtok, olivový olej, med, citrón

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

19.01.2020 08:11

A ja poznám veľmi dobrú masku na rast vlasov, stačí zmiešať polovicu kocky droždia v jednom tégliku bieleho jogurtu, naniesť na celé vlasy a nechať 20 minút pôsobiť, super maska na rast vlasov aj na lepšiu kvalitu :-)

Vaše meno:

Marta Hollá

Marta Hollá

20.01.2020 20:06

milujem domáce masky, nielen na vlasy

Vaše meno:

Dominika Molnárová

Dominika Molnárová

03.02.2020 18:25

Avokádová maska je naozaj výborná :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE