Zázvorová maska na vlasy: Zázračné účinky na počkanie?!

Kto miluje zázvorový čaj, tak ruku hore! Jeho chuť je špecifická, no to mu dodáva na lahodnosti. Zázvor ako taký je však obľúbený najmä v ázijskej kuchyni, no odkedy sme ho objavili, tak nedáme naň dopustiť ani my. Samozrejme, najlepší je zázvorový čaj s medom, no skvelá je aj tekvicová polievka so zázvorom či dokonca aj zázvorové koláčiky.

V prvom rade však o zázvore môžeme hovoriť ako o liečivom koreni. Práve na jeho liečivé účinky nedáme mnohí dopustiť. Už len pri obyčajnej nádche dokáže byť nápomocný, ale aj pri jemnom škriabaní v hrdle. Čo tak si z neho vyrobiť vlastnú masku?

Zázvor aj pre zdravé vlasy

Ďumbier lekársky, ako sa mu tiež hovorí, je známy hlavne pre jeho schopnosť zlepšiť trávenie, ale aj zmierniť ranné nevoľnosti. Pomáha zlepšovať cirkuláciu krvi v tele, no tiež pomáha potláčať zápaly v tele. Čo je neuveriteľné, tak podľa štúdie dokáže zázvor zmierniť aj pálenie záhy a tiež aj žalúdočný reflux

Je zaujímavé, koľko toho takýto koreň dokáže. No okrem jeho účinkov na zdravie, môžeme hovoriť aj o jeho účinkoch na krásu. Je skvelý pre problematickú pleť, ale aj pre pleť s prvými vráskami. 

A prečo je dokonca dobrý zázvor na vlasy? Ocenia ho dámy, ktoré trápi vypadávanie vlasov. Rovnako sa oplatí z neho spraviť masku aj v prípade, že chcete svojim vlasom dodať lesk, vitalitu a podporiť ich hustotu. Ako si teda z neho pripraviť masku na vlasy, ktorá podporí ich vitalitu a rýchly rast?

Máme pre vás niekoľko tipov na úžasné zázvorové masky!

Odporúčame: Česanie vlasov od A po Z: Ako na to podľa typu tvojich vlasov?

DIY maska na vlasy so zázvorom

Zdroj: Shutterstock®

Domáca zázračná zázvorová maska na vlasy pre rýchly rast

Ingrediencie:

  • čerstvý zázvor (asi 4 cm kus)

  • 1 polievková lyžica medu
  • 1 lyžica olivového oleja

Postup: Kúsok zázvoru si nastrúhajte alebo rozmixujte v mixéri. Pridajte k nemu olej a med a vymixujte do hladkej kašičky. Zmes si naneste na mokré, čerstvo umyté vlasy a nechajte pôsobiť aspoň 40 minút. Vlasy si následne umyte.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča masku používať aspoň raz do týždňa. Pozor, počas pôsobenia môžete pociťovať jemné pálenie. Ak vám bude nepríjemné alebo spozorujete neprirodzené začervenanie na pokožke hlavy, tak masku ihneď zmyte!

Zázvorová maska pre zdravé vlasy so zeleným čajom

Ingrediencie:

  • zázvorová šťava (asi 3 PL)

  • 3 PL zeleného čaju
  • 1 PL olivového oleja

Postup: Uvaríme si šálku kvalitného zeleného čaju. Koreň zázvoru nastrúhame a vytlačíme z neho potrebné množstvo šťavy. Zázvorovú šťavu zmiešame s olivovým olejom a taktiež zeleným čajom. Zmes votrieme do pokožky hlavy. Vlasy zabalíme do igelitu, masku je vhodné nechať pôsobiť aspoň 20 minút.

Potom vlasy umyjeme jemným šampónom. Takéto vlasové masky môžeme počas dvoch mesiacov dopriať vlasom každý týždeň, a to na podporu ich kvalitu a zdravého vzhľadu.

Hydratačná banánová maska so zázvorom

Ingrediencie:

  • 2 lyžice nastrúhaného zázvoru

  • 1/2 banánu
  • kokosový olej

Postup: Zázvorový koreň nastrúhame a pridáme ho k roztlačenému banánu. Následne pridáme aj trochu rozpusteného kokosového oleja. Ingrediencie zmiešame a vzniknutú zmes aplikujeme na mokré vlasy.

Necháme pôsobiť asi 20 minút a následne vlasy opláchneme, prípadne aj umyjeme jemným šampónom. Táto domáca hydratačná maska vlasy hydratuje a podporuje ich výživu.

TIP: Poznáte zázvorový olej? Zistite o ňom viac v článku: Zázvorový olej ako najlepší pomocník do každej domácnosti: 7 spôsobov, ako ho využiť!

Článok aktualizovaný 11.12.2023

9 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.12.2020 06:33

Rada vyskúšam, ďakujem!

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

09.12.2020 17:36

Zázvor účinný na všetko.

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

09.12.2020 18:55

O takejto maske počujem prvýkrát. Myslím, že stojí za vyskúšanie.

Vaše meno:

Barbora Kubelková

Barbora Kubelková

09.12.2020 20:22

Vyskúšam! Ak to po ceste do kúpeľne nezjem :) Nenapadlo by ma, že zázvor na vlasy by mohol mať nejaký účinok. U nás fungujú jedine zázvorové shoty na ráno :)

Vaše meno:

Andrea Justusová

Andrea Justusová

09.12.2020 20:49

Vyskúšame doma. Aj chlapa zapojím do maskovania

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

09.12.2020 22:16

určite vyskúšam, vlasy mi dosť vypadávajú a neviem si s tým poradiť

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

09.12.2020 23:01

Toto som netušila,že aj maska na vlasy sa dá spraviť zo zázvoru.Doteraz som používala len do čaju a pri varení tekvicovej polievky.

Vaše meno:

Jana Petrášová

Jana Petrášová

10.12.2020 11:46

urobím si ju, vyskúšam, mám dlhé vlasy a dosť mi vypadávajú

Vaše meno:

Alena Kmecová

Alena Kmecová

17.12.2023 18:46

Vyskúšam, som za prírodné masky. Mam vyskúšanú kombináciu kokosovy olej a škorica. Po pravidelnom používaní pôsobili zdravšie, tmavšie akoby farbené, vela ľudí sa ma to pýtalo, (vlasy si nefarbim), ci si ich farbim ,lebo vyzerali sviežo. Do svetla však mali taky jemný škoricový nádych.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE