V zimnom období mnohé z nás vyhľadávajú teplo. Najmä milovníčky leta. Ak by ste rady skĺbili teplo a masáž dokopy, vyberte sa na hot stones masáž. Ide o masáž horúcimi lávovými kameňmi, ktoré blahodárne pôsobia na svalstvo celého tela.
Aká je história lávových kameňov?
Hot stones masáž poznali už starí Gréci aj Rimania. Neskôr sa rozšírila aj do Číny či Indonézie a vyhľadávali ju aj Indiáni. Lávové kamene v sebe spájajú tri najväčšie elementy – konkrétne zem, oheň a vodu. Keď si necháte na telo priložiť rozohriaty lávový kameň, pocítite príjemné vibrácie. V kombinácii s teplom sa vám odblokujú boľavé miesta a zharmonizuje sa celý nervový systém. Pocit pokoja, ale aj energiu dokáže táto masáž pri správnom prevedení navodiť dokonca hneď na niekoľko dní.
Odporúčame: Výchova dieťaťa je veda: Takto ho najlepšie pripravíš na život
Ako hot stones masáž pomáha?
- prehrieva celé telo zvnútra aj zvonku.
- Harmonizuje nervový systém.
- Pomáha spustiť v tele očistu od toxínov.
- Dodáva energiu a zlepšuje koncentráciu.
- Odstraňuje stres, povzbudzuje psychiku.
- Posilňuje obranyschopnosť organizmu.
- Urýchľuje metabolizmus.
- Lieči bolesti chrbta, šije, kĺbov, reumu aj artrózu.
Pozri aj: Povrchné znamenia, ktoré si potrpia na vzhľade svojho partnera
Ako masáž prebieha?
Lávové kamene sa nahrievajú vo vodnom kúpeli. Potom sa prikladajú na nahé telo, najčastejšie na chrbát. S priloženými kameňmi na tele môžete chvíľu relaxovať. Počas toho vám masér alebo masérka masírujú olejčekmi nohy, ruky, chrbticu a šiju. Pri celotelovej masáži sa pri druhej časti otočíte na chrbát. Kamene sa položia na zvyšok tela a nasleduje masáž rúk, krku, dekoltu aj tváre.
Čo robiť po masáži?
Hlavne sa urýchlene dostaňte do tepla a oddychujte. V najideálnejšom prípade choďte rovno spať. Nezabudnite tiež prijať dostatok tekutín. U niektorých totiž takáto dávka tepla môže spôsobiť krátkodobé závraty. Vyhnite sa mastným jedlám, alkoholu aj nikotínu. Na zimu vyskúšajte aj SAUNU.