KVÍZ: Legendárne filmové hlášky – spomenieš si, z ktorých filmov pochádzajú?

Stráviť večer v pohodlí domova s chutným jedlom a dobrým filmom je pre mnohých veľmi lákavá predstava. Najlepšia na filmoch je ich žánrová variabilnosť. Vďaka tomu si každý môže vybrať filmy podľa svojho vkusu. Film nie je len zábavná komédia. Filmy nás môžu rozplakať, môžu nás poučiť a dokonca nás môžu prinútiť báť sa. Dalo by sa povedať, že filmy sú prakticky neoddeliteľnou súčasťou života moderného človeka. Aké filmy si najčastejšie púšťate vy? Sú to historické drámy, horory, romantické filmy či animáky? Dnes prinášame nový kvíz zo sveta filmu pre všetkých filmových fanúšikov. Ako v ňom obstojíte?

Viete, kto to povedal?

Mnoho slávnych ľudí rieklo nespočetné množstvo fráz a výrokov, ktoré sú známe dodnes. A nezáleží na tom, či hovoríme o slávnych z minulých čias alebo tých súčasných. Mnohé z týchto citátov sú pritom inšpiratívne, nad niektorými sa pousmejeme, iné nás prinútia poriadne sa nad nimi zamyslieť. Avšak veľa múdrosti, ale aj pravdy či humoru môžu ukrývať aj citáty imaginárnych osôb, konkrétne tých z filmov. Mnoho filmových hlášok z legendárnych filmov nám zostali hlboko v pamäti, hoci boli vyslovené osobou, ktorá ani neexistuje. 

Do akej miery si trúfate priradiť filmové hlášky k filmovým postavám, ktoré ich vyslovili či k filmom, v ktorých sme ich počuli? Možno je táto úloha oveľa náročnejšia, ako by sa mohlo zdať. Svoje znalosti si môžete preveriť v nasledujúcom kvíze. Držíme palce!

Skús náš ďalší kvíz: Ľudské fóbie – vieš, ako sa nazýva strach zo stromov či hĺbky?

1 komentár
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

04.01.2022 07:13

Výborný kvíz.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE