6 trikov ako naštartovať svoj metabolizmus

Ak sa cítite slabé, unavené, vyčerpané, nervózne, vystresované. Nemyslí vám to, zle spávate, nechutí vám jesť, prípadne, čo zjete vo vás stojí a pri myšlienke na chudnutie vám je na odpadnutie, niečo nie je v poriadku.

 

Pokiaľ sa aj snažíte hýbať a zdravo stravovať, no vaše telo napriek tomu ostáva bez energie a kilá neubúdajú, na vine môže byť aj ospalý metabolizmus.

 

Našťastie na jeho naštartovanie poznáme pár jednoduchých trikov. Odskúšajte ich na sebe a možno sa dočkáte milého prekvapenia.

 

Odporúčame prečítať: Jogurty nám dokážu zlepšiť zdravie, aj krásu

6 trikov ako naštartovať svoj metabolizmus

Zdroj: Shutterstock®

1. Prijímajte viac ako 1200 kalórií denne


Znie to možno utopisticky, alebo nereálne, avšak ak si strážite váhu až natoľko, že ste sa rozhodli pre radikálne diéty a rátate každú kalóriu, môžete si viac uškodiť. Podľa amerických nutričných poradcov si takto v skutočnosti môžete spomaliť úbytok na váhe. Keď totiž budete jesť oveľa menej, než vaše telo potrebuje, môže prejsť do režimu hladovania a takzvaného ukladanie tuku. Aj keď nepatríte k veľmi akčným ženám, potrebuje približne 1400 až 1700 kalórií za deň. A tie kalórie by mali pochádzať z rôznych živín, zo sacharidov s vysokým obsahom vlákniny (100% celozrnných výrobkov, ovocia a zeleniny), chudé bielkoviny (ryby, hydina) a zdravé tuky (orechy, semená, avokádo a olivový olej).

 

 

Odporúčame prečítať: 6 týždňový tréningový plán do plaviek – 2. level2. Hýbte sa


Áno vieme, že sme s tým už otrepané, avšak bez pohybu, ukážkovú postavu fitness modelky mať nebudete. A možno po nej ani netúžite, ale istotne vám vadí pomarančová koža, či nespevnené svalstvo. Netreba to preháňať s hodinami vo fitku, avšak pár minút týždenne môžete venovať svojmu telu a spevňovaniu svalstva. Budete sa cítiť nielen zdravšie, ale aj krajšie.

6 trikov ako naštartovať svoj metabolizmus

Zdroj: Shutterstock®

3. Objavte čaro jablkového octu

Nemal by chýbať vo vašich šalátoch, a dopriať si ho môžete aj hneď zrána. Lyžička octu v pohári vlažnej vody prebudí vaše črevá a pomôže s ich čistením. Okrem toho jablčný ocot povzbudzuje trávenie aj samotný metabolizmus. Vďaka nemu tak naše telo dokáže rýchlejšie spáliť nadbytočné kalórie.

 

 

Odporúčame prečítať: Aj parfum nám môže škodiť4. Pite zelený čaj


Nielenže zelený čaj obsahuje dostatok antioxidantov a pomôže vám posilniť imunitu, ale taktiež dokáže takmer zázraky pre metabolizmus. Výskumníci zistili, že ľudia, ktorí pili ekvivalent zeleného čaju tri až päť šálok denne po dobu troch mesiacov zhodili 5 percent z ich telesnej hmotnosti. Zelený čaj obsahuje ECGC, rastlinnú zlúčeninu, ktorá stimuluje metabolizmus. Jeho pitie teda dokáže naše telo naštartovať a prebudiť k tomu, aby vnímalo to, čo s ním robíme.

6 trikov ako naštartovať svoj metabolizmus

Zdroj: Shutterstock®

5. Jedzte melón

 

A spolu s ním aj všetko možné červené ovocie, ideálne zakúpené na trhoch od drobných pestovateľov, aby ste mali istotu "bio". Melón je známy svojimi močopudnými vlastnosťami, aj preto ho obličky milujú. Pomáha im totiž prečisťovať telo, zároveň ho odvodňuje ak s tým máme problém, kontroluje hladinu cukru v tele, spaľuje kalórie a k tomu všetkému je aj chutný!

 

 

6. Doprajte si bohaté raňajky

 

O dôležitosti raňajok ste už isto počuli neraz, a budete opäť. Raňajky naozaj dokážu hneď ráno naštartovať naše telo k skvelým výkonom, dodať mu energiu na minimálne pol dňa a ešte aj nakopnúť metabolizmus aby popritom všetkom pracoval a spaľoval všetko nepotrebné. Raňajky by preto mali byť bohaté a zdravé. Pokojne si doprajte vajíčka, zeleninu, ovsené vločky, ovocie, šťavy, alebo aj zdravé palacinky. Hlavne si ich vychutnajte a nejedzte ich v behu a strese.

 

 

Odporúčame prečítať:  Takto vyzerá 10 najkrajších piesočnatých pláží na svete

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.06.2016 06:37

dobre rady a napady

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

01.06.2016 08:31

Milujem melón!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE