Máte problémy s chudnutím? Pre toto sa vám nedarí redukovať váhu!

Cvičíte, obmedzili ste mastné a sladké jedlá a predsa váha nejde dolu? Každé telo je iné. Inak reaguje na fyzickú záťaž a stravu. Niekomu stačí pre redukciu váhy urobiť menej, niekto musí zo seba vydať viac. Iný zas môže jesť uhľohydráty bez následkov a druhý naopak po nich rýchlo naberá. A preto sa môže stať, že aj pri pravidelnom cvičení a úprave jedálnička vôbec nechudnete. Prečo je to tak?

1. Nadmerný príjem uhľohydrátov

Jedným z najčastejších dôvodov, prečo ľudia nechudnú, je prílišná konzumácia uhľohydrátov. Netreba sa ich vzdať, ale treba ich dávkovať v menšom množstve. Uhľohydráty sú pre naše telo dôležité, pretože dodávajú telu energiu, živiny, vitamíny a minerály. Problémom ale je, že si ich doprajeme na raňajky, obed aj večeru.

Pozri aj: Nakladaný cesnak a jeho účinky: Tomuto nebudeš chcieť veriť!

nedostatok bielkovín

Zdroj: Shutterstock®

2. Slabý prísun bielkovín

Ďalším dôvodom, prečo nechudnete, je malý prísun bielkovín. Ľudia, ktorí konzumujú dostatok bielkovín, chudnú rýchlejšie. Nájdete ich v mäse, vajciach aj mliečnych produktoch. Rovnako dobré sú aj zdroje rastlinných bielkovín. Vtedy kombinujeme strukoviny s obilninami, aby sme svojmu telu dodali všetky potrebné aminokyseliny. 

3. Zaťažovanie pečene

Ak je vaša pečeň vystresovaná, chudnutie ide veľmi pomaly. Všetko, čo ide do tela alebo na telo, je spracovávané pečeňou. Čiže alkohol, strava, telové i opaľovacie krémy, parfémy a kozmetika vôbec, enviromentálne znečistenie, lieky atď. Ak telo neustále vystavujete týmto vplyvom, stresujete svoju pečeň a v takom prípade je chudnutie veľmi obtiažne. Vtedy prestaňte piť alkohol, upravte si jedálniček, vyškrtnite fast-food, vylúčte chémiu v jedle a zaraďte si občasné pôsty, ktoré odľahčia pečeň.

4. Nadmerná konzumácia orechov

Pozor na orechy! Sú veľmi zradné, obsahujú veľa kalórií a málokto odolá a zje iba 10 orieškov. Väčšina zje minimálne pol balíka mandlí, alebo pistácií, kešu alebo iných orieškov. Takže pozor! Aj keď sú zdravé a plné cenných látok, treba ich jesť s mierou kvôli vysokému obsahu kalórií.

Pozri aj: Ako jazdiť na kruhových objazdoch s dvoma pruhmi? Je to jednoduché!

ovocie

Zdroj: Shutterstock®

5. Neskoré maškrtenie ovocia

Ďalší dôvod nechudnutia je ovocie. Áno, to zdravé ovocie. Obsahuje totiž prírodný cukor, preto sa ho neodporúča jesť vo veľkých dávkach a večer. Ideálne je konzumovať ovocie doobeda, kedy cukor z ovocia dodá telu potrebnú energiu. Večer už toľko energie nepotrebujete, telo ju nedokáže využiť a tak ju ukladá do zásob v podobe tuku.

6. Nesprávne cvičenie

Ak nechudnete, problém môže byť aj vo vašom cvičení. Niektorí z nás musia zo seba vydať viac ako ostatní, aby rovnako schudli. Rovnako tak je dôležité robiť cviky správne, len tak máte zaručený efekt na tele.

Odporúčame: Vieš, na čo je dobré pálenie bobkového listu? Tento trik ťa dostane!

nedostatok spánku

Zdroj: Shutterstock®

7. Nedostatok spánku

Nedostatok spánku taktiež brzdí efektívne chudnutie. Spánok je rovnako dôležitý ako strava, ktorú telu dávame. Je dôležitý pre fungovanie celého tela, či už po fyzickej alebo psychickej stránke. Ak chceme viac chudnúť, musíme dobre spať. Ďalšou nevýhodou nedostatku spánku je rýchla únava počas dňa a potreba dobiť energiu jedlom. Ak dobre nespíme, konzumujeme viac jedla, pretože telo sa snaží získať energiu z jedla, keďže sme mu spánok odopreli. A to chudnutiu tiež nepomáha, práve naopak. Ak aj vy patríte k tým, čo málo spia, snažte sa to zmeniť, pretože spánok zlepšuje všetko. Je to najväčšia priorita zo všetkých uvedených dôvodov, ktorú by ste sa mali snažiť zmeniť.

Odporúčame: Čo prezradí farba očí o tvojej osobnosti? Neuveriteľné, ale sedí to!

5 komentárov
Alena Vaneková

Alena Vaneková

20.09.2012 06:22

to s ovocim mam odskusane a naozaj je lepsie ho na kratsiu dobu vynechat ...

Vaše meno:

Magda F

Magda F

23.02.2013 15:28

Základ chudnutia je v strave,treba si zvoliť tie správne potraviny a hlavne to aj s tými zdravými nepreháňať :)

Vaše meno:

Veronika

Veronika

29.03.2013 22:02

kto by kedy povedal, ze ovocie moze byt dovodom "nechudnutia"....clovek si pomysli, ze ved ovocie je zdrave a na vecer moze byt len prospesne....ale tak stale sa ucime :D..dakujem za info 

Vaše meno:

Danka Šindléryová

Danka Šindléryová

17.04.2013 13:08

Je zaujímave že ovocie bráni chudnutiu, všade sa pomaly uvádza že ovocia a zeleniny môžme jest koľko chceme že sa nám nič nestane...- dalsi super článok od vás - človek sa dozvie veľa užitočných informácii :)

Vaše meno:

janko komada

janko komada

31.08.2017 13:30

tak toto musím dať prečítať piatelke

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE