Ako jazdiť na kruhových objazdoch s dvoma pruhmi? Je to jednoduché!

Idete si pokojne cez kruhový objazd vo vnútornom pruhu, chcete a potrebujete odbočiť, no zrazu počujete trúbenie pred vami, za vami a vy spanikárite. Dupnete na brzdy a máme tu z toho reťazovú nehodu a dopravný kolaps. Je vám táto situácia povedomá?

Vysvetlíme vám, ako jazdiť na kruhových objazdoch s viacerými pruhmi čo najjednoduchšie, najbezpečnejšie a hlavne bez strachu! Kruhový objazd je iba veľa malých križovatiek, kde dávate prednosť sprava.

Odporúčame: Vieš, ako zlepšiť svoj život? Tieto drobnosti ho zmenia na nepoznanie

aký svetelný signál použiť na kruhovom objazde

Zdroj: Shutterstock®

Svetelné signály

Už v autoškole sa učia, že keď sa blížite ku kruhovému objazdu, mali by ste spomaliť a dať prednosť zľava. Podľa pravidiel cestnej premávky platí pravidlo prednosti sprava. Aby sa zabezpečila plynulá premávka, pred každým vjazdom na kruhový objazd nájdeme značku „Daj prednosť v jazde“, čiže prednosť má vždy vozidlo, ktoré sa už nachádza na kruhovom objazde a prichádza zľava. Nezabúdajte predvídať, že niektorí vodiči nedávajú signál o zmene smeru – tzv. blinker. A s tým treba počítať. Signál o zmene smeru jazdy sa na kruhovom objazde nemusí dávať doprava. Všetci totiž vedia, že sa „točíte“ smerom doľava.

kruhový objazd a zásady jazdy

Zdroj: Shutterstock®

Výber správneho pruhu

Zásady výberu správnych jazdných pruhov sú nasledovné:

  • ak idete „rovno“, môžete si vybrať z oboch jazdných pruhov;
  • ak idete „doprava“, určite zvoľte vonkajší – pravý jazdný pruh;
  • ak idete „doľava“ zvoľte si vnútorný – ľavý jazdný pruh;
  • ak sa otáčate, tiež si zvoľte vnútorný – ľavý jazdný pruh.

Neuveríš: Holenie tváre u žien či plastické operácie nosa: Aké sú ideály krásy?

ako jazdiť v kruhovom objazde

Zdroj: Shutterstock®

Jazda na kruhovom objazde

Prvoradé je spomaliť. Rýchla jazda po kruhovom objazde vás totiž môže vyniesť a vy môžete skončiť mimo cesty v poli, na streche... Scenáre môžu byť rôzne, často tragické. Ďalej dáte prednosť autám idúcim zľava a ak je cesta voľná, môžete ísť do svojho správne vybratého jazdného pruhu. Keď schádzate po svojej ceste a ste v ľavom pruhu, nezabudnite dať prednosť tým z pravého jazdného pruhu. Znamenie o zmene smeru jazdy dávame včas, teda pred odbočovaním a aj počas odbočovania, a to až kým nepôjdeme znova rovno. Tým, že nedáte znamenie vôbec, alebo príliš skoro, riskujete zmätenie ostatných vodičov.

ako si vybrať pruh na kruhovom objazde

Zdroj: Shutterstock®

Je veľmi dôležité vedieť, ako používať jazdné pruhy, a to nielen pri jazde po kruhovom objazde. Môžete používať aj vonkajší, teda pravý jazdný pruh, keď sa chcete dostať kamkoľvek, ale to iba ak sa skutočne bojíte. Pre bezpečnú a korektnú jazdu je podstatné vedieť použiť aj správny jazdný pruh. Želáme vám veľa úspešne zvládnutých kruhových objazdov s viacerými jazdnými pruhmi.

12 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

12.04.2019 08:16

Veľmi užitočný článok, nielen pre vodičov!

Vaše meno:

Peter Maga

Peter Maga

12.04.2019 09:29

,,prednosť má vždy vozidlo, ktoré sa už nachádza na kruhovom objazde a prichádza zľava.´´ - toto nie je pravda, t.j. článok má zásadnú chybu. na Slovensku existujú aj kruhové objazdy, kde pravidlo pravej ruky neplatí a nie ste na hlavnej ale vedľajšej ceste. Takéto kruháče majú aj príslušné dopravné značenie a treba jazdiť podľa neho. Takýto kruháč je napríklad v Poprade od Žiliny.... a fakt nie je jediný...
Podľa vlastnej skúsenosti. Ak sa budete riadiť návodom z tohto článku, napr. v tom Poprade, tak spôsobíte vážnu dopravnú nehodu, lebo miestni sú zvyknutí a nikto to nebude čakať (a v Poprade Vás ani nebude vidieť v dostatočnom predstihu aby adekvátne zareagoval...).
Vždy jazdite podľa dopravného značenia !

Vaše meno:

Jozef Gatial

Jozef Gatial

12.04.2019 10:58

Precital som si ten clanok aby som sa dozvedel nieco podstatne, lebo takyto kruhac s dvoma pruhmi je aj na vyjazde z Martina smerom na vychod. Ked chcem ist iba vo vonkajsom, teda pravom pruhu tak pri vjazde nan davam prednost prichadzajucim zlava a pri odbocovani von z kruhaca vyhodim smerovku a idem. Pokial by som chcel ist vo vnutornom teda lavom pruhu kruhaca tak musim urobit dve operacie s davanim prednosti naviac - zaradit sa do laveho ruhu a potom spat zaradit sa do praveho pruhu. Pri oboch tychto preradeniach je mozne ze by som musel i zastat a tym aj blokovat auta za sebou. Co pri kruhaci s jednym pruhom sa nestava aby bol dovod aby auto co su v nom zastali. Pri uz spomenutom kruhaci z Martina je priemer toho vnutorneho ostrovceka tak 10 metrov takze aj to preradovanie dolava-doprava je po prejdeni doslova par metrov. Takze vyznam toho druheho pruhu sa mi zda byt zbytocny, okrem toho ze ked tam ide kamion s navesom tak do neho zasahuje

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

12.04.2019 20:09

nešoférujem na aute, len bicyklujem, bývam v malom meste, máme síce zopár kruhových objazdov, ale našťastie len s jedným pruhom

Vaše meno:

Jozef Chmelár

Jozef Chmelár

13.04.2019 13:34

Veľmi užitočný článok.

Vaše meno:

Jana Džavanová

Jana Džavanová

14.04.2019 05:59

Tak toto by si mala precitat polovica vodicov, pretoze zial nevedia jazdit ani na obycajnom kruhaci, co je za mna najjednoduchsie riesenie krizovatky. :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

23.04.2019 21:58

Rada som si prečítala

Vaše meno:

Barbora Kubelková

Barbora Kubelková

26.04.2019 10:00

No hlavne je to o skúsenostiach a o tom ako človek danú lokalitu pozná.. Ja všetko teoreticky ovládam ale keby pridem do takých Košíc, ktoré nepoznám na známy veľky kruháč tak asi zazmatkujem.

Vaše meno:

Martin Benetin

Martin Benetin

29.04.2019 16:55

Jeden takýto špeciálny "kruháč" máme aj v Košiciach na Moldavskej.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

15.03.2021 12:19

mne toto príde komplikované

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 04:37

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 04:37

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE