Ako strečing pomáha pri chudnutí?

 

Ak ste strečing doteraz neskúšali, je čas to zmeniť. Úlohou strečingu je zlepšenie celkovej pohyblivosti tela vďaka správnemu naťahovaniu svalov. Strečing je vhodný pred cvičením, kedy slúži ako prevencia pred natrhnutím svalstva alebo aj po cvičení, kedy svaly dobre ponaťahujete. Tak či tak, strečing by sa mal stať vašou tréningovou rutinou

 

Pri strečingu je dôležité, aby boli svaly v teple. Preto je ideálne, obliecť si pred naťahovaním ľahkú bundu, ktorá tento účel splní.

 

Ak ste začiatočník, neskúšajte pohyby, ktoré nepoznáte. Vyvarujete sa tak poraneniam, ku ktorým môže pri strečingu prísť. Najlepší spôsob ako začať so strečingom je s trénerom, ktorý vám presne vysvetlí jeho princíp. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Strečing

Zdroj: Shutterstock®

Ak chcete schudnúť, mali by ste venovať obľúbenému cvičeniu aspoň jednu hodinu 3x týždenne. Vďaka strečingu sa vaše cvičenie predĺži a vy tak môžete spaľovať ďalšie kalórie.

 

Ako pri každom športe aj tu je dôležité dýchanie. Počas strečingu dýchajte plynule a sústreďte sa na vaše pohyby.

 

Množstvo času, ktoré chcete venovať naťahovaniu je na vás, ideálne je 10 – 15 minút, kedy sa vaše svaly zahrejú a vy tak môžete začať cvičiť naplno. 

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Strečing

Zdroj: Shutterstock®

Naučte sa strečing podľa videonávodu:

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE