Prečo vyskúšať jogu? Toto ťa presvedčí!

Joga je viac než len cvičenie. Pomocou nej nájdete vlastnú vnútornú cestu. Dostanete sa do kontaktu sama so sebou. Existuje nespočetné množstvo výhod, ktoré nám toto cvičenie ponúka. Treba sa jej však venovať pravidelne. V prípade, že patríte medzi začiatočníkov, pravidelným tréningom sa len zdokonalíte. Vaša myseľ, telo a duša budú plne zohrané. Pomocou jogy si dobijete batérie kedykoľvek to budete potrebovať.

Odporúčame: Olejová encyklopédia: Zisti, ako využiť zdravé oleje správne!

cvičenie jogy

Zdroj: Shutterstock®

Základy

Joga je veľmi individuálna prax. Je dôležité si to uvedomiť hneď na začiatku. Na každého platí niečo iné. Telo každého človeka je odlišné, takže každý cvik bude odlišný. Steven A. Russell, učiteľ jogy so sídlom v New Jersey, rovnako s jogou bojoval pred 10 rokmi. Zistil, že mužské telo je menej pružné a ohybné ako ženské. Prispôsobil niektoré kroky k svojim schopnostiam. Nakoniec dospel k záveru, že cvičenie jogy je naozaj lákavé a má svoje výhody. Stal sa tak certifikovaným inštruktorom.

Pozri aj: Astma bronchiale: Aké sú najčastejšie prejavy astmy?

prečo cvičiť jogu

Zdroj: Shutterstock®

Zlepšite svoje telo

Ľudia, ktorí praktizujú jogu, majú lepšie držanie tela, stabilitu, rovnováhu a pružnosť. Sú schopní zadržať dych na dlhšiu dobu. Každý kúsok tela dostane zabrať. Dosiahnutie a udržanie zdravej hmotnosti je tiež jedným z prínosov tohto cvičenia. Štúdie preukázali, že pravidelným praktizovaním jogy docielite rýchlejšie optimálnu váhu. Zistíte, čo je dobré pre vaše telo. To isté sa vzťahuje aj na stravu, ktorú prijímate. Russell tiež uvádza, že ďalšou výhodou jogy je uvedomenie si, aký vplyv majú potraviny na naše zdravie. Známe sú viaceré druhy tohto cvičenia. Každý z nich je iný. Existujú reparačné postupy, ktoré sa zameriavajú skôr na pretiahnutie svalov. K dispozícii sú aj oveľa intenzívnejšie postupy. Ide o kardiovaskulárne cvičenie, pomocou ktorého udržíte svoje telo zdravé a s primeranou hmotnosťou.

joga

Zdroj: Shutterstock®

Upokojte myseľ

Jogíni sú šťastnejší a pokojnejší. Majú pokojnejšiu myseľ. Tak ako spievanie, ani meditácia nie je pre každého. Respektíve, pri meditácii sa potrebujete maximálne koncentrovať. Potrebujete čas a silnú vôľu. Veľký dôraz sa kladie na dýchanie. Má bezprostredný účinok na upokojenie mysle. Úroveň stresu, úzkosti a depresie poklesne. Taktiež sa vám bude lepšie spať.

Odporúčame: Ako pestovať Aloe vera? Zisti, ako sa starať o tento liečivý sukulent

účinky jogy

Zdroj: Shutterstock®

Získate nových priateľov

Skrz jogu spoznáte nespočetné množstvo ľudí. Noví ľudia sú tiež jedným z prínosov. Cvičenie jogy zahŕňa skupinu ľudí. Môže to byť bránou do úplne nového sveta plného pozitívnej atmosféry.

ako začať s jogou

Zdroj: Shutterstock®

Ako začať?

Možno ste už v minulosti skúšali cvičenie jogy. Možno ste s ním začali 2 či 3-krát. Dôležitým aspektom je dobrý učiteľ. Ak patríte medzi začiatočníkov, vyhľadajte si kurz pre začiatočníkov. V prípade, že sa dostanete do pokročilej triedy, nebudete stíhať ich tempo. Nezabudnite však tento kurz navštevovať pravidelne, aby ste nič nezameškali. Najdôležitejším krokom je dýchanie. Iba cez dych sa dokážete dotknúť svojho vnútorného ja. Počúvajte svoje telo. Zaraďte toto pokojné dýchanie do svojho každodenného života.

Pozri aj: Dezinfekcia hračiek: Kedy a ako (ne)čistiť plyšákov či stavebnice?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE