Účinné cviky na lýtka: Osvoj si ich a teš sa z neodolateľných nôh!

V tvarovaní a skrášľovaní svojho tela pokračujeme aj dnes. Prinášame vám totiž ďalšie tipy na domáce cvičenie. Dnes dostane zabrať spodná časť nôh. Mať krásne nohy, ktoré je možné vystavovať v kratšej sukni, je snom nejednej ženy. Kým s nadmerným tukom nám pomôže najmä úprava jedálnička, s tvarovaním a spevňovaním rozličných častí tela práve cvičenie. Pre nohy ako z prehliadkového móla je jednoducho potrebné niečo aj robiť. Tie správne cviky nám môžu pomôcť vyformovať vnútorné aj vonkajšie stehná, zadok i spomínané lýtka.

Ako sme už naznačili, dnes sa pozrieme práve na lýtka. V tejto časti nôh rozoznávame viacero svalov. Tým najsilnejším je trojhlavý sval lýtka, ktorý pozostáva z väčšieho svalu zvaného gastrocnemius a menšieho s latinským názvom soleus. Pravidelným cvičením je možné svalstvo spevniť a lýtka pekne vytvarovať a dodať im sexi vzhľad. V nasledujúcej galérii nájdete veľmi účinné cviky na lýtka, ktorým sa môžete venovať i v pohodlí domova!

Odporúčame: 7 skvelých dôvodov, prečo začať plávať: Fascinujúce, čo takýto pohyb dokáže

Galéria -

Dajte svojim lýtkam zabrať!

Možno by ste to ani nepovedali, no s tvarovaním lýtok vám pomôžu aj bežné činnosti. Vymeňte napríklad výťah za chôdzu po schodoch. Počas kráčania po schodoch si totiž rysujete zadok, stehná aj lýtka. To sú tri muchy jednou ranou. Ak navyše vediete skôr sedavý spôsob života, schody sú perfektnou cestou, ako zaradiť do života viac pohybu. Okrem toho na lýtka intenzívne pôsobí napríklad i skákanie cez švihadlo a chodenie po špičkách. Potom už na rad prichádzajú konkrétne cviky zamerané na precvičenie danej partie tela.

V prípade lýtok perfektne fungujú takzvané výpony a ich variácie, čo ste mohli vidieť aj v galérii vyššie. Vzpriamene sa postavte na podložke. S výdychom sa čo najvyššie vytiahnite na špičky, s nádychom sa vráťte späť. Nedotýkajte sa zeme pätami a cvik znova opakujte. Už po 10 či 20 opakovaniach svaly lýtok poriadne ucítite. Podobný cvik s vyťahovaním sa na špičky môžete robiť i posediačky, a to napríklad aj priamo v práci. Pri domácom cvičení sa nakoniec môžete inšpirovať aj 10-minútovou zostavou cvikov, ktoré zabezpečia maximálne precvičenie a natiahnutie lýtok.

Pozri aj: Kilá pôjdu ihneď dole! Povieme ti, čo poslúži ako náhrada cestovín

2 komentárov
Janka Jurasova

Janka Jurasova

09.11.2019 11:51

super rady určite vyskúšam zacvičiť

Vaše meno:

Alena Mattová

Alena Mattová

27.11.2019 18:08

už len sa pustiť o cvičenia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE