Detská izba a jej premeny: Ako ju oživiť pomocou tapiet a samolepiek?

Zariaďovanie detskej izby je pre rodiča potešenie. Samozrejme, vychádzame z faktu, že rodina má to šťastie a má samostatnú izbu pre nového člena rodiny. Je veľa vecí, ktoré do detskej izby určite patria: postieľka, skrine, prebaľovací pult, poličky, obrázky, koberec, záclony, boxy na hračky. To je tak na úvod aj veľa. Ale ako dieťa rastie, mení sa s ním aj zariadenie izby. Mení sa posteľ, nábytok, skrine. Všetko sa prispôsobuje veku a potrebám dieťaťa. Čo sa však nemení tak často, sú steny v detskej izbe. Teda, oni menia farbu vtedy, keď sa rozhodnete vymaľovať. Alebo vás dieťa donúti k redekorácii, lebo dosiahlo vek, keď si už ono samo rozhoduje o svojej izbe.

Steny

To je kapitola sama osebe. Aká farba, aké obrázky, aké fotky? Čo na ne? Ideálnym riešením sú tapety, ktoré vám vedia bez veľkých nákladov (ktoré sú vždy spojené s maľovaním) vyčariť presne tú atmosféru, akú chcete. Sú dostupné v nekonečných farebných kombináciách a dizajnoch. Podľa mojej skúsenosti sa nám v detskej izbe najviac osvedčili dekoračné samolepky s detskými motívmi. Jednak sú jednoduché na aplikáciu a viete si ich aj samé nalepiť. A keď nalepený motív omrzí, dajú sa jednoducho odlepiť.

Odporúčame: Kedy bábätko trápi rastový špurt? Hľadajte tieto znaky

samolepky na stenu

Zdroj: mellow.sk

Novinkou na trhu sú samolepiace tapety francúzskeho výrobcu značky Coala Silky Wallcover Textile. Sú vyrobené z prémiového tkaného materiálu a na rozdiel o iných tapiet, neobsahujú PVC.

Ak vyberáme zariadenie do detských izieb, odporúčame materiály, ktoré sú EKO. A tieto tapety to na 100 % spĺňajú. Okrem toho, pri ich výrobe je použité špeciálne lepidlo, ktoré umožňuje jednoducho tapetu nalepiť, prelepiť na iné miesto alebo odstrániť zo steny bez toho, aby vám ostali zvyšky lepidla na povrchu, alebo aby poškodili povrch. Tapeta je navyše vyrobená tak, že obsahuje vrstvu, ktorá blokuje priepustnosť materiálu na 96 %. Čiže, ak chcete niečo farebné alebo nežiadúce prekryť bez maľovania celej izby, našli ste to, čo hľadáte. Tapeta to prekryje. Inak spĺňajú aj všetky bezpečnostné opatrenia: majú certifikát horľavosti B1 (ťažko horľavé tkaniny), čím sú vhodné aj pre zariadenia hotelov a verejných priestorov. Tapety sú potlačiteľné na rôznych typoch tlačiarní (Eco solvent, UV, Latex) – dokážu vytlačiť akýkoľvek dizajn, ktorý si vyberiete.

detské samolepky na stenu

Zdroj: mellow.sk

Pripravili sme pre vás špeciálnu edíciu samolepiacich tapiet v spolupráci so slovenským ilustrátorom Adriánom Machom a spoločnosťou Mellow. Tapety sú upravené ako samolepky, ktoré sú vytlačené a usporiadané na jednom hárku. Samolepky sú predrezané, čiže ich nemusíte vystrihovať. Jednoducho ich z hárku odlepíte a nalepíte na vami vybrané miesto. Ak sa vám nepodarí nalepiť obrázok na prvýkrát, jednoducho samolepku bez poškodenia odlepíte a nalepíte na iné miesto. Na každom hárku nájdete viacero motívov, ktoré sa dajú variabilne usporiadať. Jediným obmedzením pri lepení sú čerstvo maľované steny. Vtedy musíte počkať 20 dní, kým dôkladne preschnú.

Môžete si vybrať zo štyroch motívov od slovenského ilustrátora: Gerda, Líška (FOX), Tulák (WANDERER), Uletieť (FLY AWAY).

Nádherné ilustrácie sú vhodné nielen do detských izieb, ale určite skrášlia a zútulnia aj priestory pre dospelých. Viac informácií ohľadne samolepiek s grafikami nájdete na stránke mellow.sk. Podrobnejšie informácie ohľadne dostupnosti tapiet a možnosti ich potlače na stránke carolline.sk.

6 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

01.05.2020 21:36

Waú skvelá inšpirácia vnúčatkám by sa to páčilo

Vaše meno:

Inge Hájeková

Inge Hájeková

02.05.2020 14:32

Verím, že by to bol pre nich super darček, prekvapenie. Dizajny sú naozaj veľmi pekné.. že potešia oko aj dospelého človeka

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

02.05.2020 06:39

Funkčné oživenie v nekonečných farebných kombináciách a dizajnoch.

Vaše meno:

Inge Hájeková

Inge Hájeková

02.05.2020 14:33

Áno, super je, že sú tieto rôzne možnosti.. Niekedy sa človek až v tom stratí a potrebuje usmerniť od dizajnera :-))

Lucia Valková

Lucia Valková

02.05.2020 08:13

Tak to je milé..

Vaše meno:

Inge Hájeková

Inge Hájeková

02.05.2020 14:35

Teší nás vás pozitívny komentár. V dnešnej dobe naozaj pomáhajú tieto pekné veci a povzbudenia...Krásny weekend

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

03.05.2020 17:46

tieto tapety určite oživia každú detskú izbu , necháme sa inšpirovať

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

04.05.2020 16:27

Krásne inšpirácie

Vaše meno:

Inge Hájeková

Inge Hájeková

06.05.2020 09:57

Ak sme inšpirovali.. teším.. Ak sa vám podarí Váš projekt, budem rada, ak aj vy nás budete inšpirovať... krásny deň

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

04.05.2020 21:18

Veľmi pekné obrázky, som očarená

Vaše meno:

Inge Hájeková

Inge Hájeková

06.05.2020 09:56

Ďakujeme.. šikový je ten Adrián... mám rovnaký problém.... Ale už mám favorita

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE