Exotický štýl bývania JUNGALOW: Nový trend moderného života!

Každým rokom k nám prichádzajú nové trendy aj v oblasti bývania. Kreatívne hlavy minulý rok prišli s novým, ktorý chytí za srdce všetkých milovníkov prírody a prírodných prvkov. Od minulého roka sa v mnohých domácnostiach začal usídľovať nový štýl zvaný JUNGALOW. Tento trend má svoju dušu, svoj príbeh a hlavne svoje kúzlo, ktoré nepochybne očarí najmä ženy.

Tento nový jungalow štýl vychádza predovšetkým z boho štýlu. Je mixom viacerých prvkov – kombinuje staré prvky s novými, folklórne prvky s drevom, ratanom a hlavne je bohatý na zelené rastliny. Je to taká džungľa v domácnosti, v ktorej sa určite budete cítiť príjemne. Táto džungľa vám poskytne útočisko pred vonkajším svetom, ale aj miesto pre relax a utrieďovanie si myšlienok. Ak ste milovníčkami kvetov, tak určite budete mať vďaka tomuto štýlu výhovorku, prečo nutne potrebujete ďalší kvet aj keď ich už máte minimálne 100.

Pozri aj: Čo je pľúcny emfyzém a ako sa prejavuje? Môže ho spôsobiť fajčenie?!

jungalow štýl bývania

Zdroj: pinterest.com

Rastliny vedú na plnej čiare

Jungalow štýl hýri farbami a rovnako aj vzormi, no nad všetkými tými prvkami kraľujú izbové rastliny. Na prvý pohľad môže tento štýl vyzerať riadne divoko, no na druhej strane je veľmi útulný a pre niekoho, kto si zariadi byt v tomto štýle, aj veľmi príjemný a hlavne živý. Výhodou tiež je, že rastliny produkujú kyslík, preto sa v prostredí plnom kvetov budete cítiť veľmi príjemne, čo je ďalší bonus tohto divokého štýlu bývania.

Čo je zaujímavé na tomto štýle, tak sú predovšetkým kvety. Vôbec sa nemusíte obmedzovať ich pestovaním len na parapetných doskách. Jungalow štýl povoľuje ich pestovanie kdekoľvek v miestnosti. Teda, nieže povoľuje, ale je to nutnosť. Na každej skrinke, zavesené na stene, visiace zo stropu, nejaké na zemi – no proste kvety môžete mať všade.

jungalow domácnosť

Zdroj: pinterest.com

Prírodné prvky a nábytok

Ak sa vám zapáčil jungalow štýl, tak pri zariaďovaní bytu máte, takpovediac, voľnú ruku. Základom však je voliť prírodné materiály a teda aj nábytok z prírodných prvkov. Vdýchnite život starej komode alebo skrinke, ktorú ste našli vo výpredaji alebo v inzeráte na internete. Namiesto moderného kresla voľte skôr ratanové kreslo. Všetko čo je retro, to sa počíta, preto určite v domácnosti nesmie chýbať ani hojdacie kreslo, vzorované koberce či prikrývky. To všetko patrí aj k uvoľnenému boho štýlu.

A čo dekorácie?

Do jungalow štýlu sa hodia aj rôzne dekorácie, ktoré celý priestor viac vyplnia a zútulnia. Preto určite neplatí, že miesto v domácnosti by mali mať len kvety. Ako dekorácie môžete použiť rôzne sošky, sviečky či dekoračné kamene. Určite je vhodné dať na steny tapety s prírodnými vzormi alebo na stenu zavesiť tkanú textíliu v divokých farbách. Pri dekoráciách voľte hlavne tie, ktoré sú vyrábané z dreva, mosadze alebo kovu. Do jungalow štýlu zapadajú najviac.

Zaujme ťa: Domáci roztok na umývanie ovocia a zeleniny: Už žiadne pesticídy!

Zdroj foto - úvodná: pinterest.com

8 komentárov
Zuzana Václaviková

Zuzana Václaviková

19.05.2020 20:07

Tento trend/štýl má oslovil, avšak aplikovala by som ho len do určitých miestností. Sama mám rada kvety skôr nenáročné na pestovanie, a preto by som si určite dala poradiť od odborníka.

Vaše meno:

Anna Pavlačková

Anna Pavlačková

19.05.2020 21:07

Nádherné, farebné

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

19.05.2020 21:53

Je to riadna džungľa :-D Kvety mám rada...popolievať také množstvo asi vyžaduje aj kopu času ;)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

19.05.2020 22:41

No neviem mne sa takýto štýl veľmi nepáči, ja som skôr na minimalistický štýl, že 1 až 3 kvetinky a dosť :-D Treba si uvedomiť, že starostlivosť o kvetinky nezahŕňa iba ich polievanie, ale aj hnojenie, prípadne aj čistenie, keďže rastlinky sú dobrými lapačmi prachu :-)

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

19.05.2020 23:57

v tomto štýle sú kvety čerešničkou na torte

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

20.05.2020 05:14

Štýl bývania s kúzlom, ktoré očarí určite nielen ženy.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

20.05.2020 08:01

Je dôežité vedieť, kam čo treba, kde si čo môžeme dovoliť, aký kvet, pestovať.

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

20.05.2020 09:14

zaujímavé, ale celý deň by som sa starala iba o kvety a na iné by mi nezostal čas

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE