Dávkovanie produktov - Aké je ideálne množstvo na jedno použitie? Takto ušetríte!

Viete, ktorý produkt ako dávkovať? Koľko vám stačí na jedno použitie? Pri každom type produktu je to inak. Dávkovanie produktov je odlišné a my vám povieme, aké množstvo pleťového krému stačí na jedno použitie alebo či vám väčšie množstvo šampónu lepšie vyčistí vaše vlasy a vlasovú pokožku. Dozviete sa, či ste šetrná alebo naopak produktmi plytváte a možno zistíte, že dávkovanie produktov dokonale ovládate.

Sprchový gél

Sprchový gél má funkciu očistiť pokožku od nečistôt po celom dni a dodáva pokožke vôňu. Ak ho však použijete priveľa, môže sa stať, že si z pokožky zmyjete aj prirodzený ochranný film. Na celé telo bohato stačí množstvo o veľkosti dvoch lieskových orieškov. Pozor, na trhu sú aj sprchové gély v menšej fľaštičke, ale vydržia rovnako dlho ako klasická veľkosť. Ide o koncentrované sprchové gély. 

 

Bude vás zaujímať: Maslo GHEE: Spoznajte jeho impozantné účinky na organizmus

plytvanie produktami

Zdroj: Shutterstock®

Šampón na vlasy

Aké množstvo šampónu je potrebné na jedno použitie? Polovica polievkovej lyžice. Skutočne viac netreba. Dôležité je rovnomerne ho naniesť na vlasy. Ak máte pocit, že šampón málo pení, tak si vlasy pokvapkajte trochou vody, znova masírujte a vytvorí sa viac peny. 

 

Prečítajte si: Čakanka obyčajná: Objavte liečivú silu modrých kvietkov!

šetrenie poruktmi

Zdroj: Shutterstock®

Telový krém

Tu je to celkom individuálne. Záleží od toho, aký typ pokožky máte a ako často sa krémujete. Ak máte suchú pokožku, je jasné, že potrebujete väčšie množstvo alebo výživnejší krém. Ďalej, ak sa krémujete sporadicky, taktiež budete potrebovať väčšie množstvo ako niekto, kto sa natiera po každej sprche. Platí tu pravidlo, že do päť minút po natretí by pokožka mala vsiaknuť všetok krém. Ak sa tak nestalo, naniesli ste zbytočne veľa. 

 

Pozrite si: 6 tipov na božské domáce kúpele

množstvo na jedno použitie

Zdroj: Shutterstock®

Zubná pasta

Určite to poznáte. Malo by ísť o veľkosť hrášku. Každý zubný lekár vám však povie, že dôležitejšia je technika umývania zubov než to, aký produkt na ne dáte. Netreba to s pastou preháňať, pretože rovnako vám napení pasta o veľkosti hrášku, ako aj množstvo pasty, aké vytláčajú na ukážku v reklamách. Iste viete, prečo výrobcovia ukazujú, aby ste také veľké množstvo pasty použili. :)

 

Zaujme vás: Aspirín - netradičné využitie lieku v domácnosti!

množstvo zubnej pasty

Zdroj: Shutterstock®

Parfum

Na jedno použitie vám stačia dve-tri streknutia. Je dôležité ich však dobre zacieliť. Tam, kde máte tepny, ako je krk alebo predlaktia. Určite si dávajte pozor, aby ste mali kvalitný parfum. Dnes sa na trhu objavuje množstvo napodobenín a to, že na sebe parfum necítite, môže značiť, že je buď slabo koncentrovaný alebo nie je originál. 

 

Bude vás zaujímať: Nafúknuté brucho niekedy vyzerá ako tehotenské. Ako sa ho zbaviť?

parfum

Zdroj: Shutterstock®

Opaľovací krém

Opaľovací krém by sa mal dávkovať v množstve dvoch polievkových lyžíc. Toľko vám ho treba, aby ste svoju pokožku ochránili pred škodlivým slnečným žiarením. Dôležité je opakovať natieranie každé dve hodiny alebo po každom kúpaní a zadovážiť si krém s vysokým SPF. 

 

Prečítajte si: 7 zázračných olejov pre naše telo - vyskúšajte ich aj vy!

opaľovací krém dávkovanie

Zdroj: Shutterstock®

Pleťový krém

Veľkosť lieskového orieška. Avšak znova môžeme povedať, že je to individuálne. Záleží od typu a stavu pleti alebo konzistencie krému. Urobte si malý test. Päť minút po nakrémovaní si priložte na tvár vreckovku, ak na ňom neostali žiadne škvrny, dávkovanie krému je ideálne. Niekto má však opačný problém a s krémom priveľmi šetrí. Je potrebné dať také množstvo, aby ste videli, že vaša pleť je pružná, hydratovaná a jemná na dotyk.

 

Pozrite si: Pripálený toastovač: Takto už nebudete musieť čistiť pripáleniny!

pleťový krém dávkovanie

Zdroj: Shutterstock®

Očný krém

Bohužiaľ, nefunguje to tak, že čím viac krému nanesiete, tým väčší bude účinok na vrásky v očnom okolí. Preto bohato stačí naniesť krém o veľkosti hrášku na obe oči. Pekne vklepať do pleti, poprípade jemne vmasírovať. 

očný krém dávkovanie

Zdroj: Shutterstock®

11 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

11.08.2017 07:25

podľa mňa nejde o množstvo, ale o kvalitu

Vaše meno:

Monika Č

Monika Č

11.08.2017 12:39

v pohode článok.. len s tým parfumom neviem.. minule zase hovorili o tom, že na krk a predlaktie sa to moc nehodí a že to je len kvôli Merilyn Monroe take populárne :) ale tak kto vie kde je Pravda :) asi len tá ktorá sa hodí hlavne nám ;)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

11.08.2017 16:04

Ja to asi preháňam so všetkým.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

11.08.2017 18:42

tal asi aj ja patrim medzi ktore si mysleli ze ked z niecoho pouzijeme viac tak dosiahneme lepsi vysledok... no ale dnes uz viem, ze sa to nevztahuje na vsetko a tak isto to neplati na vsetko

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

11.08.2017 19:14

možno to aj bude pravda a výrobky nám dlhšie vydržia

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

11.08.2017 22:40

Očný krém vo veľkosti hrášku? To by mi bohato stačilo aj na viac dní. Ale vyskúšam to, schválne...:)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.08.2017 06:49

myslím, že som na tom podobne ako v článku

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

12.08.2017 08:01

snažím sa tak ako píšete, len niekedy sa mi podarí viac šampónu..

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

13.08.2017 10:31

myslím že tieto dávkovania sú primerané

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

21.08.2017 14:49

no samponom asi plytvem, naopak ocneho kremu si asi davam menej

Vaše meno:

Jozef Krist

Jozef Krist

28.09.2017 10:43

zubnej pasty vždy vystačí menej ako viac

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE