3 skvelé tipy ako pripraviť záhradnú párty

Dobré jedlo, hudba, tanec, zábava, priatelia, rodina. Takto má vyzerať poriadna oslava. Blížiace sa teplé dni nám sľubujú príjemné teplé večery a my sa nemôžeme dočkať, kedy ich strávime niekde na záhrade v spoločnosti tých najmilších. Po dlhých mesiacoch lockdownu, obmedzení a pretrvávajúceho strachu z pandémie nám všetkým skvele padne poriadna grilovačka. Zabudnite na reštaurácie, usporiadajte rodinnú oslavu, narodeninovú párty či malú svadobnú hostinu u vás na záhrade. A viete čo? Vždy je čo oslavovať. Pozvite bratrancov, kolegov, kamarátov a zažite spolu krásne chvíle plné smiechu, dobrej nálady a pohody. Čo by na takej záhradnej párty nemalo chýbať? Ako ju usporiadať?

Dekorácie

Zdroj: pinterest.com

Dekorácie

S výzdobou a dekoráciami si nemusíte robiť veľa starostí. Záhrada sa vlastne o všetko postará sama. Kvety, stromy, bylinky vo vkusných kvetináčoch – všetko slúži ako okrasa. Stačí, ak pred oslavou pokosíte trávnik. Prostredie môžete dotvoriť papierovými girlandami a závesnými dekoráciami. Po stromoch, na altán zaveste svetelné reťaze, použite lampáše so sviečkami, ktoré sa po zotmení postarajú o príjemnú atmosféru. Stôl prekryte veľkým obrusom, doplňte ho vázami so živými kvetmi, svietnikmi. Deti sa určite potešia balónom a vy ich môžete použiť na ozdobenie pergoly alebo plotu. 

V kúte záhrady môžete rozprestrieť veľkú deku s vankúšmi, kde vaši hostia môžu relaxovať a oddýchnuť si po dobrom jedle. Ak máte radi bohémsky štýl, nechystajte stôl, jednoducho si spravte piknik. Nerobte to však v prípade, ak je medzi hosťami aj vaša sedemdesiatročná babička. 

Nech nikto nie je hladný

Dôležitou súčasťou každej dobrej párty je jedlo a nápoje. Nikto nebude určite čakať trojchodové menu s dezertom, takže si nelámte hladu so žiadnymi sofistikovanými špecialitami. Stavte na grilované pochúťky, pripravte zeleninové šaláty, prílohy k mäsu. Nekupujte krémové torty, pretože by sa ľahko mohli roztopiť a v teple si skôr vaši hostia pochutnajú na ovocnej bublanine, sladkých muffinoch alebo zmrzline priamo z mrazničky. Výbornou voľbou sú ovocné misy. Nakúpte tiež rôzne slané dobroty, pukance alebo napečte syrové praclíky či lahodné slimáky, ktorým neodolá nikto. Okrem alkoholu ponúknite vašim hosťom domáce limonády s bylinkami z vašej záhrady.

ako sa pripraviť na záhradnú party

Zdroj: Shutterstock®

Na toto určite nezabudnite

Počasiu rozkázať nemôžeme, ale môžeme sa naň pripraviť. Ak sa vaša oslava začína cez deň, majte po ruke slnečníky a aj opaľovací krém v prípade silného slnka. Na chladnejší večer prichystajte podsedáky na lavičku a deky. Pripravte sa i na nepríjemných komárov a nakúpte repelenty alebo aromatické sviečky. A, samozrejme, nezabudnite na zábavu. Hudba, rôzne športové hry ako bedminton či futbal, spoločenské hry na večer, stan, nafukovací bazén pre deti – a záhradná párty sa môže začať!

Pozri aj: Záhradný nábytok zo syntetického ratanu: Ako sa oň starať?

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

27.06.2021 06:38

Veľmi dobré tipy.

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

29.06.2021 09:59

Ďakujeme :)

Zdenka Sabanošová

Zdenka Sabanošová

27.06.2021 21:31

Super

Vaše meno:

Lucie Čapková

Lucie Čapková

08.09.2021 11:14

Na záhradu párty vždy treba aj nejaký jednorazový riad, aby ste nezašpinili svoj normálny a nemuseli umývať.

Vaše meno:

Alena Čabáková

Alena Čabáková

10.09.2021 18:18

Suhlasim, ale len v pripade naozaj velkej oslavy. Inak na bezne rodiine nie, nakolko je to zbytocne velmi vela odpadu a hlavne bezdovodne

Jana Ševčíková

Jana Ševčíková

15.03.2022 11:29

Ja som na eshope Roin našla zopár dobrých vecí na záhradnú party, hlavne tam majú všetok jednorazový riad za veľmi výhodnú cenu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE