Kúpeľňa vo vidieckom štýle: Inšpiruj sa týmito neodolateľnými tipmi!

Kúpeľňa vo vidieckom štýle je snom mnohých, ale brzdou v jeho realizácii býva fakt, že takýto štýl by sa bil so zvyškom domácnosti. Ak je to aj váš prípad, už sa nemusíte vôbec nechať limitovať v svojich snoch a predstavách, pretože vám ukážeme niekoľko tipov, ako si vniesť kus vidieka do svojej kúpeľne vkusne a citlivo. Takáto kúpeľňa vám umožní cítiť sa bezpečne ako na chalupe u starých rodičov, útulne ako v tej najobľúbenejšej miestnosti a zároveň moderne a štýlovo. Že sa to určite nedá skĺbiť? Presvedčte sa, že dá!

Keď sa povie vidiecky štýl, viacerí si pravdepodobne predstavia tlmené až ponuré, akoby vyblednuté farby a materiály, ako drevo, kameň či slama. To je však len jeden uhol pohľadu. Ten druhý nám vidiecky štýl prezentuje ako starú dobrú klasiku, avšak plnú prírody a tá je, ako dobre vieme, taká pestrá a farebná, ako len máločo. Áno, ak kúpeľňa na vidiecky štýl, tak rozhodne stavte na farby, ako je béžová, biela, krémová, sivá, hnedá, bledoružová alebo vanilková. Popritom ale určite nezabúdajte ani na pestré prvky, ako napríklad dekorácie a textílie v pestrých farbách, ktoré sú však stále v súlade s prírodou – hovoríme predovšetkým o zelenej alebo žltej.

Pozri aj: Biele, žlté, modravé: Varovné signály nechtov, že sa niečo deje 

doplnky vo vidieckom štýle

Zdroj: Shutterstock®

vidiecky štýl

Zdroj: Shutterstock®

Nedokonalosti sú žiadúce

Nebojte sa ani drobných nedokonalostí – práve tie totiž dokonalo dotvárajú vidiecky štýl a vyžarovanie, ktoré od neho očakávate. Mierne odbitý roh skrinky? Nevadí! Máličko oškretá vaňa? Výborne! Zdanlivá ošumelosť a patina totiž vašej kúpeľni dodá tú pravú atmosféru. Vidiecku kúpeľňu charakterizujú jednoduché prvky a čisté línie, preto ak vaňa, tak jednoduchá, ideálne úplne „vytrhnutá z kontextu“, teda umiestnená v strede kúpeľne. K vidieckej vani tiež patria nožičky. Do vidieckej kúpeľne (ktorá, mimochodom, vôbec nemusí byť na vidieku, ale pokojne v centre hlavného mesta) sa výborne hodí napríklad taký prvok, akým je prútená stolička.

kúpeľňa na vidiecky štýl

Zdroj: Shutterstock®

Po akých materiáloch siahnuť?

Žiadúce sú materiály, ako drevo, kameň, mosadz, iný kov či pálená tehla. Výbornú službu vám spravia bronzové vodovodné batérie, kvetinové tapety či uteráky, obrazy v drevených rámoch, džbán s čerstvými kvetmi alebo levanduľou, svietniky, sviečky alebo ručne tkaný koberček. Ako sme už spomenuli vyššie, odrážajte sa od prírodných materiálov a skúste sa vyhnúť tým umelým. Ideálne je, ak máte v kúpeľni aj okno a môžete si v nej tak dopriať aj dávku prirodzeného denného svetla. Na parapetnú dosku si, namiesto šampónov či čistiacich prostriedkov, poukladajte dekorácie z prírodných materiálov.

Prečítaj si: Ešte stále hľadáš najlepší krém na suchú pleť? Vyrob si ho sama!

kúpeľňa na prírodný štýl

Zdroj: Shutterstock®

prírodné materiály v kúpeľni

Zdroj: Shutterstock®

A kam teda umiestniť kozmetiku? Čo tak do menších prútených košíkov, pokojne zavesených na stene? Takto zostavená kúpeľňa vo vidieckom štýle bude pôsobiť naozaj útulne, romanticky a popritom moderne. Ak si ju zariadite presne podľa svojich predstáv, z obyčajnej miestnosti, určenej na hygienu, sa tak stane plnohodnotná izba, v ktorej sa budete cítiť absolútne pohodlne a budete sem chodiť za každodenným relaxom.

 

Zaujme ťa: Ovsené vločky a chudnutie: Pomôžu alebo kvôli nim priberieš?

5 komentárov
Gabriela Ivančíková

Gabriela Ivančíková

20.11.2018 16:28

Vidiecky štýl je môj obľúbený.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

20.11.2018 17:26

presne môj štýl, aj keď často nepochopený

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

20.11.2018 20:38

S vkusom a citom môže pôsobiť naozaj útulne, romanticky a popritom moderne.

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

21.11.2018 05:46

Tak toto je nieço pre mňa,milujem vidiecky štýl,krásne je to.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

10.12.2018 14:10

Vidiecky štýl síce nie je moja srdcovka, ale tie kúpeľne vyzerajú čarovne.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE