Mnohí dnes trpíme zdravotnými ťažkosťami, ktoré klasická medicína nedokáže uspokojivo vysvetliť. Reuma, osteoporóza, plesňové ochorenia čriev, chronické kožné choroby, migréna, rakovina, dna či stavy duševného vyčerpania.
Za pôvodcu najrôznejších zdravotných problémov však možno považovať prekyslenie. Dnešný životný štýl a najmä spôsob stravovania smerujú práve ku kyslosti v organizme.
Všetko sa však dá postupnými a cielenými krokmi napraviť. Práve v tomto bode prichádza na pomoc kniha Acidobázická rovnováha, ktorá okrem zaujímavých vedeckých poznatkov a praktických tipov prináša aj 8-dňovú kúru na upravenie metabolizmu od kyslého k neutrálnemu obohatenú o chutné a jednoduché recepty.
Acidobázická rovnováha – pomôže vám:
- vyhnúť sa chronickej únave
- zvýšiť si výkonnosť a vitalitu
- lepšie zaspávať a mať kvalitnejší spánok
- posilniť regeneračnú schopnosť svojich buniek
- oživiť si novotvorbu kože a vlasov
- zvýšiť aktivitu svojich obranných buniek, a tým znížiť riziko rakoviny
- normalizovať zvýšený krvný tlak
- optimalizovať využívanie kyslíka
- podnietiť lepšiu činnosť pečene a čriev
- zlepšiť pevnosť a svojich hustotu kostí
Odporúčame prečítať: Spoznajte pravidlá pri intolerancii laktózy
TEPLÁ VODA – TAKMER ZÁZRAČNÝ PROSTRIEDOK
Už starí Číňania vedeli, že teplá voda je naozaj zázračný nápoj. Môže už zavčas rána poskytnúť dostatok tekutiny. Je to zvlášť dôležité pre zamestnaných ľudí, ktorí v prvých hodinách práce nemajú dosť času na pitie, najmä ak musia veľa rozprávať, v dôsledku čoho ústami a dychom strácajú veľa vlhkosti.
Dožičte teda na raňajky svojmu telu (aj popri obligátnej šálke kávy na prebratie – ak to máte vo zvyku a potrebujete to) za hrnček teplej minerálnej vody. Zohrejte si ju na 70 stupňov, ale nech nevrie, lebo vtedy by sa z vody mohli uvoľniť cenné minerálne látky a usadiť sa na stenách nádobky.
Potom nechajte vodu ochladiť tak, aby bola vhodná na pitie. Na tento ranný nápoj použite minerálnu vodu bohatú na hydrogénuhličitan, samozrejme, bez oxidu uhličitého.
Acidobázická rovnováha nastupuje pomaly, nie okamžite po tom, ako sa človek začne zásadito stravovať. V záujme žiaduceho vyrovnaného hospodárenia tela s kyselinami a zásadami sa najprv musia v svalovine odbúrať uskladňované kyseliny.
Odporúčame prečítať: Citrónová diéta, ktorej podľahli aj celebrity