Prírodné lieky na odstránenie parazitov z tela

Niekedy sa vám môže stať, že sa vo vašom tele objaví nejaký parazit a nie je to príjemné. Nie ste však fanúšikom ambulancií a farmaceutík a radšej to riešite prírodnými liečivami? Tak pre vás máme pár rád. 

 

Prírodné lieky na odstránenie parazitov, ktoré sa nachádzajú určite v každej domácnosti. 

Cesnak

Cesnak je považovaný za jedno z najsilnejších prírodných antibiotík, ktoré dokáže zneškodniť mnoho druhov mykóz, baktérií a dokonca aj niektoré druhy vírusov. Avšak je účinný aj proti mnohým parazitom, čím sa sekundárne kontrolujú hubovité infekcie. Tento efekt docieľuje tým, že predchádza oxidačným procesom, ktoré spôsobujú toxíny uvoľňované parazitmi. Alicín je účinná látka získaná z cesnaku, ktorá ničí parazity, améby aj iné jednobunkové patogénne organizmy a taktiež viacero druhov mnohobunkových hlíst. Aby ste aktivovali  alicín, musíte cesnak najprv rozdrviť a nechať ho voľne na vzduchu 5 až 10 minút. Počas tohto času pôsobí enzým alináza, ktorá sa mení z látky alín na aktívny alicín. Varením sa časť alicínu ničí, preto je najlepšie cesnak jesť surový. 

 

Bude vás zaujímať: Vyskúšajte tieto účinné prírodné prostriedky proti poteniu!

cesnak ako liek

Zdroj: Shutterstock®

Zázvor

Zázvor nezabíja parazity, je však skvelý a nápomocný pri odstraňovaní plynatosti a nevoľnosti, ktoré sa spájajú už s odumretými parazitmi. Zlepšuje produkciu žalúdočných kyselín, stimuluje cirkuláciu krvi a chráni pred bežnými infekciami spôsobenými baktériami. Taktiež odstraňuje hlieny zo slizníc čriev a v dýchacích cestách. Zázvor je najlepšie užívať surový, postrúhaný alebo odšťavený a pridaný do iných jedál alebo nápojov.

 

Pozrite aj: 20 príznakov parazitov v tele!

zázvor

Zdroj: Shutterstock®

Kurkuma

O kurkume sme už mali samostatný článok, no skutočne kurkuma patrí medzi najprínosnejšie koreniny, aké môžete mať v domácnosti. Má silné protirakovinové a protizápalové účinky, urýchľuje hojenie rán, odpudzuje črevné parazity a má tiež výborné detoxikačné vlastnosti. Takže určite sa kurkume nevyhýbajte a urobte si nejaké dobré jedlo s týmto skvelým korením. 

 

Prečítajte si:  Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

kurkuma

Zdroj: Shutterstock®

Klinčeky

Klinčeky sú ďalšou potravinou so silnými účinkami proti parazitom, a to vďaka látke caryofylén. Táto aktívna substancia preniká do krvného obehu a ničí hlavne mikroskopické parazity a tiež larvy a vajíčka väčších parazitov. Klinčeky účinkujú aj na také choroby ako sú cholera, malária či tuberkulóza. Zničia aj candidu a všetky druhy stafylokokov, E. coli a streptokoky. Je prekvapujúce, že niečo tak drobné môže mať takú silu. 

 

Bude vás zaujímať: Každodenné zlozvyky, ktoré pridávajú na veku a uberajú na kráse (1. časť)

klinčeky

Zdroj: Shutterstock®

Tekvicové semienka

Tekvicové semienka majú v sebe druh tuku, ktorý je pre vajíčka parazitov toxický. Ďalej obsahujú látku curcurbitín, ktorá paralyzuje parazity a tie sa následne oddelia od črevných stien. Tieto semienka často využívajú čínski lekári pri pásomniciach. Tekvicové semienka môžete využiť vo varení alebo len jednoducho pridáte do šalátov.

 

Prečítajte aj: Rýchle chudnutie? Spoznaj tajomstvo správnej prípravy ovsených vločiek!

tekvicové semienka

Zdroj: Shutterstock®

Čili

Čili papričky alebo aj feferóny obsahujú látku kapsaicín, ktorá ničí mykózy, plesne i črevné parazity. Ďalej stimuluje cirkuláciu krvi a posilňuje účinok ostatných potravín. Najlepšie je preto kombinovať ju s predošlými spomínanými vecami. Odporúčaný prírodný liek na parazity je kombinácia čili papričiek s tekvicovými semienkami a zázvorom.

 

Pozrite aj: Ako telu dodať vápnik? Zdrojom nie je iba mlieko!

Čili

Zdroj: Shutterstock®

10 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

31.07.2017 07:25

ja mám veľmi rada štiplavé... čili je u mna na prvom mieste...... v zime zase zázvor..... pridávam si ho do čaju... a klinčeky do "vareného vínka" HIHI

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

31.07.2017 09:46

Mam rada štiplavé,dobre vedieť..

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

31.07.2017 20:04

Kurkumu používam často, dávam štipku aj do koláčov, zmiešam s múkou, cesto je potom krásne žltučké...

Vaše meno:

Andrea Šmihulová

Andrea Šmihulová

31.07.2017 21:05

Všade pridávam skoro cesnak a chilli.Preventívne

Vaše meno:

Lucia Stupková

Lucia Stupková

25.09.2017 21:25

Všetky potraviny sú navyše aj veľmi zdravé

Vaše meno:

Jana Belicová

Jana Belicová

23.11.2017 13:54

Takéto články vítam - hlavne ak si prečítam o výživových doplnkoch, ktoré človeka zbavia parazitov (možno, ak ich vôbec máme) a peňazí (to v každom prípade). Len škoda, že moje mačky sa nedajú presvedčiť a musím do nich tlačiť pravidelne tabletky.

Vaše meno:

Lenka Piovarčiová

Lenka Piovarčiová

29.11.2017 07:42

dobry clanok štiplave aj ked nie vela mame radi

Vaše meno:

Andrea Špaňová

Andrea Špaňová

20.12.2017 00:04

Cesnak a zázvor jedávam pomerne často, treba začať už používať aj ďalšie :)

Vaše meno:

Lenka Krakovska

Lenka Krakovska

27.04.2018 08:30

Cesnak u nas lubime, chilli, zazvor a kurkumu tiez pridavam skoro do kazdeho jedla, takze ocividne robim dobre

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

11.09.2018 21:00

Vela používam cesnak,klinčeky,zázvorový čajík pijem a mám rad aj čilli

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE