Som staromódna ak rada varím?

 

Prosím ťa, čoby si doma stála u plotny! Zabíjaš čas a zbytočne sa narobíš. Zober muža a deti a poďte s nami niekam von. Porozprávame sa, oddýchneš si a popri tom si dáš niečo dobré a bez námahy!“ Sú vám tieto vety povedomé?

 

 

 

Mnohé z nás sa stretávajú s podobnými reakciami okolia, ale je to skutočne tak? Je varenie doma len otravné a staromódne?

 

Odporúčame prečítať: Jesenný horoskop – časť I.

 

O dobré a kvalitné reštaurácie už dnes nie je núdza a výber je široký - od talianskych dobrôt cez slovensko-českú klasiku, exotické sushi, americký burger až po moderné raw food (surová strava). 

cukinová pochúťka

Zdroj: Shutterstock®

Varenie doma má však svoje nezameniteľné čaro a určite to nie je zabitý čas. Už od pradávna bola kuchyňa centrom diania a pri príprave jedál sa zhromažďovali všetci členovia rodiny. Táto tradícia má aj dnes svoje opodstatnenie a čoraz viac ľudí sa k nej vracia.

 

Odporúčame prečítať: Jesenný horoskop - časť II.

miomat kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Dobrá správa je, že varenie v dnešných časoch môže byť zábavné, kreatívne, jednoduché, rýchle, sezónne a zdravé zároveň. Takže žiadne nudné hodiny „u plotny“.

 

Predstavte si také malé zdravé jesenné hody. Recepty:

 

Recepty na chutný dezert ku kávičke:

ovsenné koláčiky

Zdroj: Shutterstock®

Takéto tóny jesene na taniere pre vás a vašich hostí vykúzlite s MioMatom – šikovnou mašinkou na zdravé dobroty s ktorou vždy zahviezdite a budete všetci spokojní. Vy, pretože varenie bolo pohodlné, kreatívne a rýchle (napríklad polievka vám zaberie len 25 minút). Oni, lebo to výborne chutilo a mohli byť pri tom s vami. A všetci spolu, lebo to boli zdravé jesenné hody, ktoré ste si užili spoločne, v pohodlí domova, v dobrej nálade a už sa tešíte na repete.

 

Odporúčame prečítať:  Športujte aj na jeseň

miomat polievka

Zdroj: Shutterstock®

Takže ak rada doma varíte, určite NIE ste staromódna. Práve naopak, je to sexi!

 

Zdroj: www.miomat.sk

10 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

09.09.2014 08:02

rada varím ale skôr na jeseň a v zime, v lete jeme veľa čerstvej zeleniny alebo si na záhradke grilujeme - čo robí väčšinou manžel, takže to máme pekne podelené :)

Vaše meno:

Alena Cabakova

Alena Cabakova

09.09.2014 19:19

Tak na tento prístroj sa už veľmi teším, práve som si ho zaobstarala a naša redaktorka, ktorá Vám z neho pripravuje test mi už hovorila, že je viac ako nadšená, či skôr zaľúbená do svojho nového MioMatu - takže už čoskoro sa môžete tešiť na recenziu MioMatu od našej Simonky :) Rovnako sa podelím aj so svojimi skúsenosťami :)

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

09.09.2014 21:06

ja varím doma skoro stále, len malo kedy si vyrazíme sa najest do reštauracie ,ale musím povedat že doma je doma ,všetko ma svoje čaro.

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

09.09.2014 21:18

rada varim a vymyšlam nové recepty

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

09.09.2014 21:55

varím denne a je to pre mňa prirodzené

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

10.09.2014 17:13

ale kdeže... kedže láska ide cez žalúdok :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.09.2014 20:58

varím doma stále takmer kažučký deň aj dve jedlá podla želania a pečiem tiež aspoň 2kát do týždňa a každú sobotu nekupuje polotovary domáca strava je len domáca no a kedže nás je 8 až 11 ako kedy tak by som sa asi v reštike nedoplatila

Vaše meno:

Helena Povalova

Helena Povalova

01.10.2014 13:17

Rada skúšam nové recepty. A tak aj tie "VAŠE" sú vhodnou inšpiráciou pri príprave jedla na všedný, či sviatočný deň. Ďakujem Vám ....:-).

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.05.2016 19:19

nie nadarmo sa hovori, ze laska ide cez zaludok, ano varim rada a denne

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

21.05.2020 10:30

Už dlho rozmýšľam nad tým, že si tohto šikovného pomocníka zadovážim :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE