Zumba - cvičenie, ktoré si zamilujete

V prípade, že si chcete vypracovať svoju postavu, získať dobrú kondíciu, no napriek tomu sa chcete aj zabávať a zatancovať si, dnešný článok bude práve pre vás.

 

Predstavíme si totiž pomerne známe tanečné cvičenie, ktoré sa nazýva zumba. Mnohí z vás už zumbu poznáte aspoň z počutia. My si ju dnes obšírnejšie predstavíme.

 

Zumba by sa dala charakterizovať ako zmes rôznych exotických a korenistých tancov, do ktorých sa zaraďuje najmä salsa, merengue, samba, flamingo a iné tanečné štýly, ktoré sa kombinujú s fitness variáciami. Zumba je rýchly, energický a rytmický tanec, v ktorom sa spája množstvo dobrej hudby a pohybov. 

 

 

Odporúčame prečítať: Pracujeme na sebe s činkami

tanec

Zdroj: Shutterstock®

Možno neviete, že zumba vznikla úplnou náhodou na konci deväťdesiatych rokov, a to vďaka lektorovi aerobiku Albertovi Perezovi, ktorí si svoju hudbu na cvičenie pred tréningom zabudol doma a v aute mu zostala iba zmes latinsko-americkej hudby (salsa, merengue).

 

Cvičenie bolo založené v ten deň na improvizácii s danou hudbou, čo sa klientom natoľko zapáčilo, že si žiadali ďalšie a ďalšie takéto lekcie. Takto vznikol fitness program, ktorý sa nazýva zumba a považuje sa za jeden z najrozšírenejších a najúspešnejších fitness tancov na celom svete. 

 

 

Odporúčame prečítať: Zlepšite si svoje zdravie plávaním

zumba

Zdroj: Shutterstock®

Zumbu vyučujú skúsení inštruktori a na jednej lekcii sa vám venujú približne 60 minút. Za tento čas spálite nepotrebné kalórie a precvičíte si všetky svaly. Tanečné prvky sa zameriavajú na vyformovanie problémových partií vášho tela, ale aj pásu, bokov a stehien. Na začiatku si vaše telo rozohrejete a potom ste už prepravené na ,,bláznivú“ zmes latinsko-amerických tancov. Po cvičení je veľmi dôležitý strečing, ktorým si svaly natiahnete. 

 

 

Odporúčame prečítať: Vyskúšajte Pole dance

zumba

Zdroj: Shutterstock®

Zumba je vhodná pre každého a ako začiatočník nie je potrebné absolvovať kurzy tanca pred samotnými cvičeniami. Z cvičenia budete chodiť oddýchnuté, plné energie a s čistou mysľou. 

 

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Máte skúsenosti s fitness cvičením zumba?

 

Venujete sa aktívne nejakému cvičeniu?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

23.11.2014 10:41

o cvičení zumba som iba počula aj som sa zopárkrát odhodlávala že by som išla no nakoniec som si to vždy rozmyslela

Vaše meno:

Andrea Vidová

Andrea Vidová

23.11.2014 15:16

o zumbe viem ale necvičila som ju a nevenujem sa aktívne žiadnemu cvičeniu i keď mala by som noo

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

07.12.2014 15:07

zumba patrí k mojim koníčkom,tak si vždy rada zacvičím a popritom zatancujem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE