Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

 

Cvičenie počas zimných mesiacov znamená pre väčšinu ľudí čas strávený vo fitness centre alebo doma na stacionárnom bicykli či stepperi. Chladné počasie nie je ideálnym spoločníkom pri pohybe a preto sme odkázaní tráviť viac času zavretí medzi štyrmi stenami. S príchodom teplejších dní však môžeme využiť slnečné počasie a začať cvičiť v prírode

 

Viac energie                                                                       

 

Cvičenie v prírode prináša viacero výhod. Jednou z nich je aj prísun čerstvého vzduchu, ktoré naše telo potrebuje. Slnečné lúče vedia nabudiť organizmus k lepším výkonom a vy tak môžete odchádzať s pocitom dobre odvedenej práce. Prírodné prostredie vám dokáže poskytnúť mnoho možností ako cvičiť, než by ste si mohli myslieť.  

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

Cvičenie v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Zapojte predstavivosť

 

Pri predstave cvičenia v prírode si väčšina z vás predstaví typické aeróbne cvičenia ako jóga či pilates, avšak s trochou predstavivosti dokážete aj cviky pri ktorých sa poriadne zapotíte. Využite vhodný strom, lavičku, múr alebo schody v parku. Je na vás, ktorú časť tela budete precvičovať a na čo sa zameriate.

 

Okrem cvičenia pri ktorom vykonávate fyzickú aktivitu na jednom mieste, by ste nemali zabúdať ani na typické športy v prírode akými sú beh, rýchla chôdza alebo korčuľovanie. Výhoda prírodného prostredia je, že môžete meniť trasu a tak neupadnúť do monotónnosti. Tá býva často krát kameňom úrazu pri každom športe, ktorý chcete vykonávať pravidelne. 

 

 

Odporúčame prečítať: Skvelých 5 tipov, aby ste na fotkách vyzerali dobre

Cvičenie v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Motivácia športovať

 

Jedna z hlavných výhod športovania v prírode je rozmanitosť. Tento krát však nie medzi cvikmi a športmi, ktoré môžete vykonávať. Teplé počasie priláka do prírody mnoho športovcov, ktorí majú rovnaký cieľ ako vy. Súťaživosť je jedna z najlepších motivácií pri športe a preto prekonávajte samých seba a snažte sa byť lepšími.

 

Čas strávený v prírode sa odzrkadlí na vašom fyzickom a psychickom stave. Budete sa cítiť lepšie a doplníte si energiu na ďalšie dni. Naše telo potrebuje veľa pohybu a ak máte možnosť vybehnúť do prírody, určite ju využite.

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

21.03.2015 09:59

v prírode hlavne teraz na jar sa určite cvičí super

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE