Knižnice – dizajnové kúsky v byte

 

Mať veľkú knižnicu plnú kníh je snom každého milovníka kníh. Nie vždy to však rozmery bytu dovoľujú, a mnohokrát sú knihy ukryté v škatuliach či v podkroví.

 

Inšpirujte sa zaujímavými kúskami políc na knihy, ktoré môžete umiestniť pohodlne na akúkoľvek voľnú plochu v byte a vytvorte si svoj knižný kútik

 

Čisté línie a farby

 

Výber materiálu, z ktorého je knižnica vyrobená nemá hraníc. Tradične boli knižnice zhotovované z dreva, ktoré im dodalo istý starodávny nádych. V dnešnej dobe minimalizmu sa do popredia dostávajú čisté línie, biela farba a maximálne využitie priestoru. Okrem kníh môžete do políc poukladať aj rôzne talizmany a spomienkové predmety z dovoleniek, ktoré im dodajú osobitný štýl. 

 

 

Odporúčame prečítať: Vyberáme kyticu na každú príležitosť

Knižnica

Zdroj: Shutterstock®

Knižnica

Zdroj: Shutterstock®

Dizajnová knižnica

 

Police na knihy môžu byť dominantným kúskom izby veľmi jednoducho. Stačí natrieť jednu stenu izby výraznou farbou a na ňu zavesiť podľa vlastného štýlu jednoduché biele alebo čierne police. Potom už len stačí zapojiť fantáziu a ukladať knihy raz vertikálne, inokedy horizontálne, aby vytvorili zaujímavý obrazec. 

 

 

Odporúčame prečítať: Skvelých 5 tipov, aby ste na fotkách vyzerali dobre

Knižnica

Zdroj: Shutterstock®

Kniha

Zdroj: Shutterstock®

Inšpirácia do bytu

 

V nasledujúcich videách sa môžete inšpirovať rôznymi knižnicami, ktoré môžete v byte použiť. Okrem toho vám v poslednom videu prinášame aj jednoduchý návod na to, ako si zhotoviť knižnicu podľa vašich predstáv

 

 

Odporúčame prečítať: Aké bylinky si vypestovať v byte počas zimy

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

2 komentárov
Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

15.05.2015 11:08

zaujímavé riešenia...

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.05.2015 13:32

asi žiadny byt nie je bez knižnice a tieto sú tiež fajn

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE