Príťažlivý pole dance: Pozri, čo spraví s tvojím telom!

Jedinečný pole dance – umenie alebo šport? Ako ho vnímate vy? Spája sa vám viac s fascinujúcimi pohybmi, pevným telom, ale zároveň aj makačkou, ktorá za tým všetkým stojí alebo skôr so striedmym oblečením a erotikou? Nech už vnímate pole dance akokoľvek, my vám dnes o tejto aktivite prezradíme všetko potrebné, vrátane toho, čo všetko dokáže spraviť s vaším telom, za pomerne krátky čas.

Pole dance (tanec na tyči) môže byť tak nezabudnuteľným umelecko-akrobatickým zážitkom pre diváka, ako aj skvelý spôsob vytrénovať a spevniť si telo pre toho, kto sa mu aktívne venuje. A ak si potrebujete spraviť poriadok v pojmoch, tak potom pole dance je šport, umenie, tanec aj zábava v jednom. A prečo sa mu teda začať venovať? Pole dance, ak sa mu budete venovať zodpovedne a pravidelne, vám prinesie ladnosť, sebavedomie, vyrysované a pevné telo. A úprimne, ktorá žena by po takomto spojení netúžila?

A že to musí byť priveľká drina? Áno, je to možné, ale veď ani beh či cyklistika vám neprinesú želaný výsledok len tak zadarmo. Alebo snáď vnútorne bojujete s nejakými predsudkami a ešte stále si pole dance spájate s tancom pri tyči v pochybných baroch? Vedzte, že to už dávno neplatí a pole dance sa vypracoval na plnohodnotný a mimoriadne atraktívny šport, ktorý má ambíciu stať sa olympijskou disciplínou. 

Odporúčame: Balet ako fitness - popracujte na svojom tele

tanec na tyči

Zdroj: Shutterstock®

Povedali by ste, že pole dance spája dokopy prvky rôznych tanečných štýlov, od baletu, cez valčík, až po moderný tanec? Áno, toto všetko, a ešte oveľa viac (akrobacia, gymnastika), je v tejto populárnej tanečnej disciplíne zastúpené. A ako isto viete, dnes už sa na kurz pole dance môžete prihlásiť takmer v každom meste. Ujme sa vás certifikovaná inštruktorka, takže sa môžete spoľahnúť na to, že ste pod drobnohľadom niekoho, kto vás povedie krok za krokom k vytúženej postave alebo cieľu, ktorý chcete prostredníctvom pole dance dosiahnuť. Či už je to spevnenie brušných svalov, vypracovanie hornej časti tela, dosiahnutie flexibility, koordinácie, sexepílu, ženskosti alebo všetko dokopy, po každej jednej hodine pole dance pocítite, že ste bližšie a bližšie k tomuto všetkému.

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Fakty a zaujímavosti o pole dance:

  • Ide o tanec alebo cvičenie na vertikálnej tyči.
  • Je vhodný tak pre ženy, ako aj mužov, bez ohľadu na vek a váhu.
  • Na hodinu pole dance si zoberte tielko, krátke športové nohavice a pred hodinou nepoužívajte telové krémy ani oleje. Takisto šperky nechajte radšej doma.
  • Existuje pole art a pole fitness – v prvom prípade ide viac o umenie a tanec, v druhom viac o šport a cvičenie.
  • Kladie sa tu vysoký dôraz na bezpečnosť, takže zatiaľ čo jedna osoba cvičí, druhá ju istí „zo zeme“.
3 komentárov
Helena Zobková

Helena Zobková

26.04.2018 10:31

Pole dance sa mi páči, obdivujem ho, ale aj keby som teraz bola v mladom veku, neviem, neviem, či by som mala tu odvahu sa do toho pustiť.

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

26.04.2018 18:47

Mne sa to veľmi páči .. Určite by som to chcela vyskúšať .. Dúfam,že sa raz podarí ,a pôjdem na to ..

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

27.04.2018 00:43

Ach škoda že nemám nejakých dvadsať, kedysi nič takéto nebolo a tento tanec či cvičenie zahŕňa všetko, čo ma vtedy bavilo a na čo som mala nadanie. Toto je niečo, čo mladším ročníkom v dobrom závidím :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE