Ako na chrumkavé rezne bez nadbytočného oleja? Tento trik musíš spoznať!

Pre zdravé telo by sme sa mali stravovať čo najzdravšie. Samozrejmosťou je zelenina, ovocie, celozrnné potraviny a zdroje bielkovín v jedálničku. Avšak, ťažko sa dá z času na čas odolať niečomu chutnému, hoc to nemusí byť práve najzdravšie. Mnohí nevedia odolať napríklad sladkostiam, či už čokoláde, múčnikom alebo dezertom. Pre iných sú zase neresťou slané pochutiny, napríklad zemiakové lupienky, chrumky a podobne. 

Jedným z jedál, ktoré obľubujú mnohí z nás, no nie sú práve najzdravšie, patria aj smažené pokrmy. Patríte aj vy s k milovníkom hranolčekov, rezňov, smažených kuracích krídeliek alebo smaženého syra? Asi nemusíme pripomínať, že ide obvykle o pokrmy s vysokým obsahom nezdravých tukov, ktoré škodia okrem iného aj nášmu srdcu a cievam. 

Netreba však takéto dobroty hneď vyraďovať z jedálnička, stačí si ich dopriať len príležitostne. Alebo si podobné pochúťky môžete skúsiť pripraviť aj zdravším spôsobom. Máme pre vás tip, ako na chrumkavé rezne (a nielen tie) bez použitia veľkého množstva oleja.

Všestranný pomocník nielen na chrumkavé rezne

Na prípravu obľúbených chrumkavých dobrôt bez nadbytočného oleja je skvelým pomocníkom teplovzdušná fritéza. My sme si takéhoto pomocníka v redakcii odskúšali a hneď ako prvé sme v ňom pripravili rezne. A sme príjemne prekvapené, ako to dopadlo. Fritéza vykúzlila chrumkavý a šťavnatý rezeň, a to s minimom oleja. 

Ako na to: Bravčové mäsko si naklepeme na rezne, osolíme a obalíme v trojobale (múka, vajíčko a strúhanka). Následne ho zľahka pokvapkáme olivovým olejom (ide to aj bez toho) a dáme do teplovzdušnej fritézy na 180 °C na asi 12 až 15 minút z jednej strany a následne na asi 3 minútky aj z druhej strany. Pri príprave dvoch rezňov naraz odporúčame ponechať ich vo fritéze dlhšie, asi 18 minút z jednej strany a opäť asi 3 minúty z druhej strany.

Teplovzdušná fritéza pritom toho zvládne omnoho viac. Dajú sa v nej pripraviť hranolky, americké zemiaky, krokety, plnené portobello huby, kuracie krídelká, ryby, mäsové guličky, zelenina a mnoho ďalšieho, a to všetko bez dymu a nezdravého prepáleného oleja. Čo na tohto pomocníka vravíte vy?

rezne z fritézy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

6 komentárov
Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

11.02.2023 16:21

presne v takejto ich robievame aj u nás doma, a ešte všeličo iné

Vaše meno:

Lucia Šeptáková

Lucia Šeptáková

12.02.2023 04:19

Tezne pripravujem v rúre,sú skvelé a bez zbytočného oleja.Takisto karfiol,fašírky,rôzne placky...

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

12.02.2023 08:44

Skúsim to urobiť takto zdravšie a chutnejšie.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

12.02.2023 16:33

ja som čítala, že namiesto strúhanky použiť zomleté ovsené vločky, chystám sa vyskúšať

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

14.02.2023 12:47

Už som viackrát pozerala túto fritézu, ale nemám odvahu kúpiť, aby som sa nesklamala

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

20.02.2023 00:43

Z času na čas veru príde chuť aj na rezníky :-) Určite by som vyskúšala aj takto.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE