Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

 

Princíp Dukanovej diéty pomohol vo svete už niekoľko miliónom ľuďom, ktorí si vybrali cestu chudnutia práve týmto spôsobom a boli úspešní. Na Slovensku sa preto objavila tretia kniha od doktora Pierra Dukana s názvom Dukanova diéta 2014 s novými receptami, ktorá ponúka zdravé jedlá, tento krát aj pre vegetariánov. 

 

 

Úspech tejto populárnej diéty je založený na štyroch fázach chudnutia. Prvé dve etapy tvoria fázu chudnutia, účelom ďalších dvoch je stabilizácia dosiahnutej váhy. To znamená, že zhodené kilá nenaberiete späť a svoju váhu si udržíte. Na to je však potrebné veľké odhodlanie a dodržiavanie pokynov, ktoré v knihe nájdete. 

 

 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Dukanova diéta 2014

Zdroj: Shutterstock®

"Na Slovensku vychádza tretia kniha Pierra Dukana. Novinka ponúka úplné znenie Dukanovej metódy, aj úvodnú časť o fyzickej aktivite, ktorá podporí chudnutie. Kniha samozrejme obsahuje aj časť receptov, ktoré vám umožnia do nekonečna variovať vaše jedlá v priebehu diéty. Obohatením sú v tomto prípade najmä recepty vhodné pre vegetariánov, ktorí boli doteraz z diéty trochu vyčlenení." 

 

"Dukan je lekár, ktorý proti nadváhe bojuje už viac ako štyridsať rokov svojej kariéry. Úspech si zaslúžil diétou založenou na výživných bielkovinách, ktorá sa postupne stala globálnou metódou. Kniha Dukanovej diéty sa obracia na tých, ktorí hľadajú spôsob, ako schudnúť a nevedia si vybrať z nespočetného a neprehľadného množstva diét. Vďaka jednoduchému nastaveniu, jasným pravidlám, efektivite, rýchlosti účinku a trvácnosti výsledkov i využitiu bežne dostupných a pre človeka prirodzených sto potravín, ktoré môžete jesť ako len chcete."

 

 

Odporúčame prečítať:  Talianski gurmáni ochutnávajú Taliansko (recenzia)

Dukanova diéta 2014

Zdroj: Shutterstock®

Po úvodných slovách a vysvetlení základných pojmov, ktoré budete počas diéty potrebovať sa dostanete k jednotlivým fázam. Každej fáze sa autor venuje na desiatkach stranách. Opisuje ako sa váš organizmus bude prispôsobovať diéte, či ako nezlyhať v kritických chvíľach. To, čo máte povolené jesť je prehľadne zobrazené v tabuľkách a rovnako aj zoznam zakázaných jedál. Na niektorých stranách nájdete v rámčekoch vzácne informácie typu – ako dlho trvá jojo efekt alebo čo v prípade porušenia pravidiel.

 

Prvá fáza sa nazýva - útočná. Túto fázu tvoria potraviny bohaté na proteíny. Je veľmi krátka a strata hmotnosti veľmi rýchla. Môže trvať od jedného až po sedem dní, podľa hmotnosti, ktorú chcete zhodiť. Povolených je 72 druhov potravín ako napríklad teľací rezeň, bravčová šunka, losos alebo tofu. Na konci každej fázy je dvojstrana vzorového jedálneho lístku, pre dané obdobie.

 

 

Odporúčame prečítať: Napečené s láskou 2 (recenzia)

Dukanova diéta 2014

Zdroj: Shutterstock®

Nasleduje druhá fáza – striedavá. Počas nej budete konzumovať jeden deň čisté proteíny a jeden deň proteíny spolu so zeleninou. V tejto fáze rovnako ako v prvej máte absolútnu voľnosť v množstve jedla, ktoré zjete. Dodržiavate ju do momentu, kedy ste spokojní s vašou hmotnosťou. Tretia fáza sa nazýva – konsolidačná. Hlavnou úlohou je stabilizovať telo a umožniť postupný návrat k bežnému stravovaniu. Trvanie závisí od množstva zhodených kilogramov. Okrem proteínových potravín a zeleniny môžete jesť aj chlieb, ovocie či syry, avšak nie v neobmedzenom množstve, ale v presných dávkach.

 

Posledná fáza diéty je – stabilizačná. Táto fáza je už konečný stav, ktorý by ste mali udržiavať do konca života. Máte možnosť stravovať sa ako chcete, no je potrebné myslieť na 3 pravidlá. Raz týždenne mať jeden čisto proteínový deň, denne skonzumovať 3 polievkové lyžice ovsených otrúb a nepoužívať výťahy. 

 

 

Odporúčame prečítať: Z hrnca do rozprávky (recenzia)

Dukanova diéta 2014

Zdroj: Shutterstock®

Posledná časť knihy je venovaná receptom rozdelených do kategórií predjedlá, hlavné jedlá a dezerty. Nájdete tu recepty na omeletu s mätou alebo citrónovú penu. Bohužiaľ, množstvo jedál je zo surovín, ktoré v potravinách často nenájdete ako krevety gamba, lososové ikry, homár alebo dokonca lastúry hrebenatky. Celkovo však kniha ponúka komplexný spôsob ako Dukanovu diétu preniesť do reálneho života a to, či bude fungovať závisí už len na vás.

 

 

Odporúčame prečítať: 10-dňový detox (recenzia)

Dukanova diéta 2014

Zdroj: Shutterstock®

Knihu Dukanova diéta 2014 s novými receptami si môžete zakúpiť na bux.sk - bežná cena 10,90€ - tu v zľave za 10,14€.

 

Zdroj foto: www.luci.sk

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

08.03.2015 19:33

aj by som niečo takéto skúsila, pretože som sa pustila do chudnutia ale zatiaľ sa mi veľmi nedarí

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

02.04.2015 06:00

Neviem už je tolko tých diet ktorá je tá správna skúšala som už viaceré

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

20.12.2016 11:38

neuznávam žiadne diéty

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 12:17

Nie som zástankyňou diét, radšej sa držím hesla ,,všetko, ale s mierou,, :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE