Kuchárska kniha Pečieme s láskou - Sladké pohostenie (recenzia)

 

Klasické a overené recepty, ktorými nepohrdne žiadna návšteva sú pre väčšinu gazdiniek tie najlepšie. Známa značka potravinárskych výrobkov Dr. Oetker preto v kuchárskej knihe Sladké pohostenie pre návštevu, na oslavu a posedenie s priateľmi vsadila na istotu. Nájdete tu 55 sladkých receptov, ktoré stojí za to vyskúšať. 

Kuchárska kniha Sladké pohostenie je v poradí už jedenástym vydaním z edície kníh Pečieme s láskou od Dr. Oetkera. Po Originálnych čokoládových špecialitách, Bleskových trasených receptoch alebo Sladkých receptoch na každý sviatočný deň sa tentokrát autori sústredili na sladké dezerty ideálne na oslavu či návštevu. V kuchárskej knihe nájdete 55 odskúšaných receptov, v ktorých boli použité výrobky Dr. Oetker, no môžete si ich pripraviť aj s prísadami od iných výrobcov. Ak ste s touto značkou spokojní, recepty vás len môžu inšpirovať k ďalším chutným dezertom, ktoré si z nich môžete pripraviť.

 

 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha Skvelé recepty pre telo aj dušu (recenzia)Kuchárska kniha Sladké pohostenie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Moderná kniha – Potešenie pre návštevu, na oslavu a posedenie s priateľmi! Čakáte milú návštevu, chystáte oslavu alebo sa vám ohlásili priatelia? Neviete, čo dobrého im upiecť? Návštevu zaručene prekvapíte Bábovkou stracciatella s vôňou pravej vanilky, Pistáciovým koláčom s nádychom orientu a Čokoládovými kockami, ktoré sa priam rozplývajú na jazyku. Oslávencovi urobíte radosť Slávnostnou marcipánovou tortou, Pomarančovými venčekmi s vôňou leta alebo Ružovou tortou.

 

V novej knihe nájdete 55 úplne nových receptov a moderných fotografií. Pre vaše pohodlie pri príprave receptov sme zväčšili formát knihy. Recepty sú teraz lepšie čitateľné a nové moderné fotografie ešte znásobia chuť pripraviť si z veľkej škály receptov sladučký koláč!“

 

 

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha Sladké pohostenie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kniha je rozdelená na 3 väčšie kapitoly - Návšteva, Oslava a Posedenie s priateľmi. V každej kapitole nájdete charakteristické múčniky, ktoré sa na danú príležitosť hodia. Sú tu recepty na čokoládové kocky, malinový cheesecake, pistáciový koláč alebo orechové muffiny. 

 

Pozitívom je, že recepty sú písané zrozumiteľne a pri každom z nich nájdete množstvo informácií, ktoré sa pri ich príprave určite zídu. Patrí sem napríklad doba prípravy, množstvo porcií, teplota pečenia v elektrickej či plynovej rúre a ich náročnosť. Väčšinu receptov zvládnu aj začiatočníci v kuchyni, takže kniha sa hodí takmer pre každého. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha Sladké pohostenie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Výhodou receptov je ľahká dostupnosť ingrediencií, ktoré nakúpite v ktoromkoľvek obchode. Témou knihy nie je zdravý životný štýl ani špeciálne stravovanie a takmer všetky recepty obsahujú napríklad múku. Pre niektorých čitateľov so špecifickými diétami teda nemusí byť vhodná.

 

Fotografie jedál sa nachádzajú pri každom recepte, takže máte pred pečením predstavu ako má výsledný koláč vyzerať. V závere tejto takmer 130 stranovej knihy sa nachádza obsah, abecedný prehľad receptov a dve prázdne strany na poznámky, ktoré môžete využiť napríklad aj na ďalšie recepty alebo vylepšenie tých z knihy. 

 

 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha Sladké pohostenie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Jedenáste vydanie edície Pečieme s láskou si zachovalo rovnaký štandard ako predchádzajúce knihy a sklamaní z knihy určite nebudete. Hoci neprinesie do vašej kuchyne nové chute, stále budete mať po ruke desiatky overených receptov, na ktorých si pochutí celá rodina.  

 

 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha Sladké pohostenie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu Sladké pohostenie si môžete zakúpiť na oetker.sk za 6,49€ - členská cena je 4,99€.

 

Zdroj foto: www.luci.sk

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

10.01.2016 17:35

mam rada taketo kucharske knizky

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

24.01.2016 18:44

vyzerá fajn

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

21.07.2016 12:49

Vyzerá byť pekne spracovaná :)

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 14:19

Sladkému žiadna návšteva neodolá :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE