TEST: Romantická paletka očných tieňov Dermacol so saténovým efektom

Momentálne sa všetko okolo nás ligoce. Máme tu vianočné sviatky a blíži sa aj nový rok. A trblietky hrajú prím v aktuálnych trendoch v líčení. Ak ešte nemáte paletku tieňov, s ktorou si vykúzlite kompletný sviatočný očný mejkap, je tu nová romantická paletka očných tieňov od Dermacolu, ktorú sme v našej redakcii podrobili testu.

Oficiálny popis

Paletka Romance – Luxury Eyeshadow Palette obsahuje 12 ľahko rozotierateľných očných tieňov vytvárajúcich saténový efekt na viečkach. Odtiene paletky v tomto farebnom prevedení idú skôr do ružových a fialových tónov, sú matné aj trblietavé a sú vhodné pre vytvorenie jemného, ale i silnejšieho romantického líčenia. Tiene sú dlhotrvajúce, ľahko kombinovateľné, určené na denné a večerné líčenie. Tiene sú ľahko roztierateľné a nezaliezajú do záhybov viečok. 

Pozri aj: Dermacol LONGWEAR COVER make-up a báza WHITE MAGIC: Dvojka pre dokonalú pleť

paletka Romance Dermacol

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Prvý kontakt s produktom

Značka Dermacol je dostupná azda v každej drogérii a aj preto s ňou už mám nejaké skúsenosti. Mám od nich korektor a v minulosti som vyskúšala aj bázu pod mejkap a tiež aj mejkap. S produktami som bola doposiaľ vždy viac-menej spokojná. Jediné, čo ma príliš nenadchlo, boli mono očné tiene, no možno som si práve kúpila nešťastný odtieň, ktorý nebol príliš pigmentovaný. Aj preto som bola na túto paletku očných tieňov veľmi zvedavá. 

Čo sa vzhľadu paletky týka, je veľmi pekná. Tvrdý plastový obal bielej farby zdobí logo značky, názov paletky a pekná kresba ženy v ružových a fialových odtieňoch, čo má celkom určite vyjadrovať aj majoritné zloženie tieňov vo vnútri paletky. Podľa oficiálneho popisu sú to práve tieto odtiene.

Vo vnútri paletky nachádzame veľké zrkadielko, ktoré vďaka svojej praktickej veľkosti poslúži na nalíčenie celej tváre. Na druhej strane od zrkadielka nachádzame 12 tieňov, ktoré sú pekne farebne vyskladané. Okrem fialových a ružových tieňov však paletka obsahuje aj iné farby, a to napríklad neutrálnu krémovú, výraznú oranžovú, tmavozelenú či dokonca zlatú. Paletka je preto skladbou tieňov veľmi príjemná a praktická, využiteľná na mnohé príležitosti.

Zhrnutie: Paletka Romance – Luxury Eyeshadow Palette od Dermacolu zaujme na pohľad i skladbou očných tieňov. Vykúzliť sa s ňou dá bežné, ale aj večerné či dokonca sviatočné líčenie očí.

paletka Romance zloženie

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ako dopadol test?

Paletka očných tieňov Romance od Dermacolu sa skladá z dvanástich očných tieňov, z čoho 3 sú matné a ostatné trblietavé. Podľa mňa je tento pomer matných verzus trblietavých tieňov úplne dostačujúci, aj keď ja sa väčšinou líčim čisto do matna a trblietavé tiene používam skôr na špeciálne príležitosti. Pre prehľadnejší test som tiene v paletke očíslovala, ako môžete vidieť na fotografii vyššie. 

Čo sa kvality očných tieňov týka, sú dobre pigmentované, pri naberaní na štetec v panvičke troška prášivé, no na viečku táto vlastnosť zmizne. Všeobecne sa veľmi dobre aplikujú, rozmazávajú, nerobia šmuhy a nezaliezajú do záhybov ani vrások. Ako to už býva, na matné tiene funguje najlepšie aplikácia štetcami, no trblietavé tiene nanášajte zásadne prstami. Aj pri tejto paletke tak dosiahnete oveľa lepšiu pigmentáciu.

Aby sme si paletku rozmenili na drobné, povenujem sa najskôr matným očným tieňom, čo sú tiene číslo 2, 5 a 7. Ako môžete vidieť aj na fotografii so swatchmi nižšie, kde sú tiene tiež očíslované, tieto tiene sú veľmi dobre pigmentované a ja som ich používala azda najčastejšie a často aj bez trblietavých tieňov. 

Zaujme ťa: Zásady kontúrovania tváre: Vykontúruj svoju tvár do dokonalosti

Romance Dermacol swatche

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Najbledší z týchto tieňov, teda tieň s číslom 7, je taký smotanový a ja som ho používala na zafixovanie korektoru a mejkapu na očnom viečku. Viečko je tak veľmi pekne zjednotené a podklad je pripravený na ďalšie, tmavšie očné tiene. Tieň s číslom dva je zasa veľmi príjemná prechodová farba do očného záhybu s mierne ružovým podtónom. Ak chcete mať cez deň veľmi jemné líčenie, stačí vám aj tento tieň v dvoch vrstvách. Ak však holdujete tmavšiemu looku, môžete ho dosiahnuť pomocou tretieho matného tieňa v tmavoružovej až fialovej farbe. Kvalitou sa podobá ostatným matným tieňom.

Prejdime na trblietavé očné tiene, ktorých je v paletke väčšina. Ja som však používala len tie bledšie, pričom obľúbencom sa stal tieň číslo jeden, ktorý skvele prejasnil kútiky očí, ale aj priestor po obočím. Na celé viečko som si väčšinou nanášala trblietavý až metalický ružový tieň s číslom 3. Veľmi pekné sviatočné líčenie sa dá vykúzliť aj so zlatým tieňom (č. 9) a na zahodenie rozhodne nie je ani jeho sused (č. 10). Tento tieň som tiež testovala na vianočnej párty z práce. Tiene č. 4, 8, 11 a 12 som nevyužila, pretože sa všeobecne tmavým tieňom s trblietkami vyhýbam. Neviem s nimi až tak dobre pracovať a ani mi nesvedčia. Podľa swatchov sú však veľmi dobré aj tieto odtiene.

Zhrnutie: Aj keď sú tiene pri naberaní v panvičke troška prášivejšie, na oku sa s nimi pracuje veľmi dobre. Sú ľahko rozotierateľné, dobre držia a vyzerajú dobre. Trblietavé tiene odporúčam aplikovať prstami.

líčenie s Dermacol Romance Luxury Pallette

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Záverečný verdikt

Nová paletka Romance od Dermacolu ma príjemne prekvapila. Najviac sa teším pigmentácii tieňov, ktorá je viac než obstojná. Tiež sa mi páči aplikácia tieňov a práca s nimi priamo na očnom viečku. Výber farieb je dobrý, no ja osobne by som uvítala ešte zopár matných tieňov. Paletka je naozaj využiteľná na bežné, večerné aj sviatočné líčenie, čo sa v sviatočnom čase, aký tu máme teraz, hodí.

Viac produktov značky Dermacol hľadajte na www.dermacol.sk.

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

28.12.2019 06:32

Pekné zloženie odtieňov, šikovná paletka do kabelky, páči sa mi.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.12.2019 07:31

Naozaj romantická paletka očných tieňov od Dermacolu; vďaka za test!

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

28.12.2019 23:04

Ideálna do kabelky vyzerá lákavo

Vaše meno:

Matej Varga

Matej Varga

29.12.2019 20:54

Pekné farby, fajn tip na darček :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE