TEST: Prírodná kozmetika Ikarov - Ružová voda

Starostlivosť o pleť je povinnosťou, ktorú by sme nemali zanedbávať. Je dôležitá v každom veku a keď sa o svoju pleť staráte pravidelne s vhodnými prípravkami, rada sa vám odvďačí svojou sviežosťou a zdravým vzhľadom.

 

K prípravkom, ktoré starajú o našu pleť neodmysliteľne patrí pleťová voda. Je ich mnoho a práve ja som mala možnosť otestovať ružovú pleťovú vodu od značky Ikarov. Ako uvádza výrobca, tento prírodný produkt sa získava destiláciou z kvetov olejnatej bulharskej ruže - bližšie známa ako Rosa damascena. Pleťová voda má viacero pozitívnych vlastností. Osviežuje, tonizuje, zlepšuje krvný obeh, hydratuje a taktiež aj upokojuje pokožku.

 

Ružová voda má antiseptické účinky a je schopná potláčať množenie choroboplodných mikroorganizmov. Obklady touto pleťovou vodou upokojujú unavené oči, odstraňujú kruhy pod očami a taktiež aj opuchy. Zaujímavosťou tejto prírodnej kozmetiky je i fakt, že kvety z damašskej ruže sa zbierajú iba ráno, pretože vtedy majú najväčší obsah olejov.

 

Testovali sme aj: Olej z hroznových jadier - Ikarov

 

TEST: Prírodná kozmetika Ikarov - Ružová voda

Zdroj: Shutterstock®

Moja skúsenosť:

Už samotný obal tejto pleťovej vody ma zaujal tým, že keď som vodičku vytiahla z krabičky, vykukla na mňa priehľadná tmavomodrá fľaštička s pekným obrázkom ruží na prednej strane. Spomínané ružičky aj na obrázku spotrebiteľke pripomínajú, že ide o pleťovú vodu s výťažkom ruží. Po otvorení fľaštičky ma ovanula príjemná a hlavne jemná vôňa ruží. Osobne mi táto vôňa pripomína jemnú esenciu ruží, v ktorej doznievajú tóny sladkastého cukru. Aj vďaka tomuto faktoru som bola schopná ovoniavať fľaštičku neustále :-)

Prírodná kozmetika Ikarov - Ružová voda

Zdroj: Shutterstock®

Túto bezfarebnú vodičku som používala každý večer v priebehu troch týždňoch. Keďže som už vyskúšala veľa druhov pleťových vôd, ružovú vodu som brala spočiatku s rezervou a so slovami: ,,Uvidíme, čo bude o tri týždne.“ 
 
Po troch týždňoch používania môžem skonštatovať, že po každom nanesení a následnom vyčistení pleti ružovou vodou mám pocit, že moja pleť je na pocit o poznanie jemnejšia a to nielen po aplikácii. Tu však zároveň musím vytknúť i malinké negatívum. I napriek tomu, že vodička obsahuje olej z ruží, je moja pleť po aplikácii a vyčistení občas napnutá, a to ma núti k tomu, aby som si bezprostredne po pleťovej vode naniesla na tvár vyživujúci hydratačný krém, ktorý tento pocit definitívne zneškodní. Avšak negatívum snáď vyvážim pozitívom, keď napíšem, že táto pleťová vodička, ktorá má i antiseptické účinky, mi pomáha i pri prevencii voči drobnému akné, ktorému sa občas nevyhnem.
 
recenzia ružovej vody

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčanie na záver:

Keďže ide o čisto prírodný produkt, táto vodička je vhodná i pre jemnú pokožku bábätiek, o ktorú sa stará a vyživuje ju. Má naozaj všestranné využitie a preto ju pokojne môže využiť i vaša polovička ako vodu po holení, nakoľko má ružová voda i upokojujúce účinky a je šetrná voči pleti, ktorá sa vám zaiste poďakuje.

 

6 komentárov
Danka Šindléryová

Danka Šindléryová

19.04.2013 21:51

Ja som ešte neskúšala prírodnú vodičku na tvár a nejak niesom ani informovaná o tejto značke - podľa recenzie vyzerá že je naozaj dobrá, zaujalo ma hlavne to ako sa zberajú ruže z ktorých je táto vodička, keďže nepíšete cenu idem si ju rovno pozrieť :)

Vaše meno:

Ivana Hrabovcnova

Ivana Hrabovcnova

20.04.2013 17:50

Dlho som rozmýšľala nad kupou tohto produktu a to kvoli akne. Mám 25 rokov a este v tomto veku ma trápi akne :(. Presvedčili ste ma o kupe, potom sa ozvem

Vaše meno:

Blazena Sadovska

Blazena Sadovska

28.04.2013 18:57

Rada by som túto vodičku vyskúšala:))

Vaše meno:

diala

diala

02.05.2013 12:05

Mě by zajímalo přesné složení

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2014 13:54

minule som v drogerii natrafila na podobnú ružovú vodičku ale od inej značky, zaujala ma ale nekúpila som si ju... škodaa

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

30.12.2020 07:40

Musím vyskúšať, nakoľko ružovú vodu mám veľmi rada, je skvelá aj na moju mastnú a problematickú pleť, kedykoľvek sa ňou osviežujem počas dňa, ale túto konkrétnu som ešte neskúšala a aj o značke počujem prvýkrát :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE