TEST: Ziaja – Olive Leaf pleťová starostlivosť

Kým v minulom testovaní sme si predstavili telovú starostlivosť Ziaja zo zeleného radu Olive Leaf, dnes sa zameriame na práve na pleťovú starostlivosť, a to Koncentrovaný výživný krém a Dvojfázový odličovač.

 

Olivový rad od Ziaji sa mi naozaj osvedčil a oba produkty, čistiaci olej aj mikro-exfoliačný peeling, používam aktuálne veľmi rada. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ziaja – Olive Leaf telová starostlivosť

ziaja-olive-leaf-pletova-starostlivost

Zdroj: Shutterstock®

Dobré skúsenosti mám z minulosti aj s inými krémami či odličovačom tejto značky. Pred mojím testovaním si poďme uviesť informácie, ktoré uvádza o produktoch výrobca:

 

Výživný krém - ,,Koncentrovaný výživný krém, UVB + UVA SPF 20 stredná ochrana. Ľahký, nie mastný krém na tvár s výťažkom z olivových listov, doporučený pre všetky typy pleti v každom veku. Poskytuje správnu hydratáciu, ochranu a regeneráciu. Ideálny pre všetky poveternostné podmienky. Výťažok z olivových listov - osviežuje a posilňuje pokožku, zabraňuje transepidermálnej strate vody. Systém moderných UV filtrov – chráni pleť pred podráždeniami spôsobenými slnkom. Zmäkčovadlá a vitamíny – zmäkčuje epidermis a vyhladzuje drobné vrásky. “

 

 

Odporúčame prečítať: Ziaja – Balzamy na pery Kakao & Pomaranč

ziaja-olive-leaf-pletova-starostlivost

Zdroj: Shutterstock®

Čo na krém hovorím ja?

 

Krém je balený, tak ako v mnohých prípadoch, do praktickej vytláčacej tuby s vrchnákom. Balenie (50 ml) je jednoduché a priznám sa, že nekomplikovaný dizajn produktov sa mi páči oveľa viac, než prezdobený a výstredný. Čo ma na kréme naozaj prekvapilo je jeho hutnosť. Nejde však o krém s mastným základom, práve naopak. Krém sa aj napriek hutnejšej konzistencii rozotiera ľahko, pleť hydratuje a nezanecháva na nej mastný filter. Bonusom je príjemná vôňa, ktorá je podobná vôni peelingu z tohto radu. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ziaja Kozie mlieko - Sprchové mydlo a telové mlieko

ziaja-olive-leaf-pletova-starostlivost

Zdroj: Shutterstock®

Dvojfázový odličovač - ,, Odstraňuje vodeodolný aj veľmi výrazný make-up, prípadne divadelné líčenie očí a pier. Čistí a zároveň ošetruje a posilňuje riasy. Je určený aj pre nositeľov kontaktných šošoviek. Neparfumovaný, neobsahuje farbivá. Vodná fáza – účinne hydratuje a osviežuje jemnú pokožku v okolí očí. Olejová fáza – zmäkčuje epidermis a zabraňuje napínaniu pokožku počas aplikácie. Obsahuje kondicionéry posilňujúce riasy – vitamín E, olivový a ricínový olej.“

 

 

Odporúčame prečítať: Ziaja - Očný krém Kozie mlieko

ziaja-olive-leaf-pletova-starostlivost

Zdroj: Shutterstock®

Čo na odličovač hovorím ja?

 

Keďže ide o dvojfázový odličovač, skladá sa z dvoch častí – z vody a oleja. Spojením (pretrepaním) sa zložky premiešajú a dokážu odstrániť výrazný či napríklad aj divadelný make-up. Tekutina je neparfumovaná, bezfarebná a v očiach pri odličovaní nedráždi. Priznám sa však, že odličovač ma neohúril, no ani nesklamal. Asi je to v tom, že som zvyknutá na micelárne vody, ktoré odlíčia a dočistia celú pleť. Krok ,,vedľa“ však s odličovačom neurobíte. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ziaja – Regeneračný koncentrát na ruky Kozie mlieko

ziaja-olive-leaf-pletova-starostlivost

Zdroj: Shutterstock®

Záverečné hodnotenie: Keďže som mala možnosť otestovať všetky produkty zo zeleného radu Olive Leaf od Ziaji, môžem skonštatovať, že by som odporučila všetky štyri výrobky. Ak by som však mala vyhlásiť mojich favoritov, jednoznačne je to Mikro-exfoliačný peeling a Koncentrovaný výživný krém. :-)

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Vyskúšali ste už výrobky zo zeleného radu Olive Leaf?

5 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

10.09.2015 18:21

nevyskúšala som ešte žiadny výrobok no ten krém sa mi pozdáva, mám rada krémy čo nemastia pleť

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 09:57

ziaja ma naozaj kvalitné výrobky... tieto ma zaujali kedže so s zložkou olív :)

Vaše meno:

Marta Mihoková

Marta Mihoková

24.09.2015 13:45

ziaja je kvalitná a dobrá kozmetika ja používam hlavne kremy su super

Vaše meno:

erika masarovičová

erika masarovičová

05.10.2015 19:32

nevyskusala - ale rada by som vyskusala :)

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

09.10.2015 04:59

já bych si vybrala výživný krém, určitě bude výborný

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE