Počuli ste už o masírovaní pomocou morských mušlí? Táto originálna masáž nazvaná Matamanoa pochádza z exotického ostrova Fidži. Ide o celotelovú masáž, pri ktorej sa striedavo používajú horúce a studené mušle. Pokračuje sa olejovým zábalom celého tela v špeciálnej plachte sarongu, masážou ramien a šije, tvárovou masážou so studenými lastúrami a zakončí sa masážou vlasovej časti hlavy. To znie výborne, no nie? Zistite, prečo vyskúšať masáž morskými mušľami na vlastnej koži!
Odporúčame: Si záhradkárske nemehlo? Tieto nenáročné bylinky vypestuje každý
Už ste počuli o tejto masáži?
Pri tejto masáži sa používajú morské mušle, lastúry, exotické masážne a kúpeľové oleje, cukrovo trstinové peelingy, kokosové mlieko a tvárové a telové maslo vyrobené zo zmesi extraktov z exotických orieškov, a to všetko priamo z oblasti ostrovov Fidži. Mušle sa zahrievajú na teplotu 38 až 55 °C. Horúce morské lastúry prispievajú k zlepšeniu krvného obehu a tiež aj k stimulácii lymfatického systému. Masáž Matamanoa má podobný účinok, ako spojenie sauny a masáže. Oproti saune má však tú výhodu, že teplom pôsobí len na určité časti tela. Pre zákazníka je to pohodlnejšie a liečebná terapia je o to účinnejšia.
Odporúčame: Aké sú účinky galgánu? Je tento koreň lepší než milovaný zázvor?
Aké sú jej účinky?
Masáž Matamanoa:
-
poskytuje hlbokú relaxáciu,
-
zlepšuje funkčnosť lymfatického systému,
-
podporuje uvoľňovanie toxínov z tela,
- uvoľňuje stuhnuté svaly,
- napomáha jemnému odstraňovaniu odumretej kože.
Pozri aj: Najčastejšie chyby pri upratovaní: Pozor, aj utieranie prachu vieš pokaziť
Matamanoa v sebe spája liečebné účinky tepla a energetickej masáže. Dôležitým prvkom sú nepretržite hrejúce morské lastúry a plynulý pohyb napodobňujúci pohyb morských vĺn na morskom pobreží. Táto masáž je kombináciou termoterapie a relaxačnej masáže. Teplo vyvierajúce z mušlí ohrieva pokožku. Vďaka tomu pokožka lepšie vstrebáva hydratačné prostriedky a liečivé oleje. Zároveň uvoľňuje svalstvo, takže masáž intenzívne pôsobí aj na hlbšie tkanivové vrstvy.
Odporúčame: Ako zistiť, koľko kofeínu obsahuje šálka kávy?