Masáž morskými mušľami Matamanoa: Prečo ju skúsiť na vlastnej koži?

Počuli ste už o masírovaní pomocou morských mušlí? Táto originálna masáž nazvaná Matamanoa pochádza z exotického ostrova Fidži. Ide o celotelovú masáž, pri ktorej sa striedavo používajú horúce a studené mušle. Pokračuje sa olejovým zábalom celého tela v špeciálnej plachte sarongu, masážou ramien a šije, tvárovou masážou so studenými lastúrami a zakončí sa masážou vlasovej časti hlavy. To znie výborne, no nie? Zistite, prečo vyskúšať masáž morskými mušľami na vlastnej koži!

Odporúčame: Si záhradkárske nemehlo? Tieto nenáročné bylinky vypestuje každý

morské mušle

Zdroj: Shutterstock®

Už ste počuli o tejto masáži?

Pri tejto masáži sa používajú morské mušle, lastúry, exotické masážne a kúpeľové oleje, cukrovo trstinové peelingy, kokosové mlieko a tvárové a telové maslo vyrobené zo zmesi extraktov z exotických orieškov, a to všetko priamo z oblasti ostrovov Fidži. Mušle sa zahrievajú na teplotu 38 až 55 °C. Horúce morské lastúry prispievajú k zlepšeniu krvného obehu a tiež aj k stimulácii lymfatického systému. Masáž Matamanoa má podobný účinok, ako spojenie sauny a masáže. Oproti saune má však tú výhodu, že teplom pôsobí len na určité časti tela. Pre zákazníka je to pohodlnejšie a liečebná terapia je o to účinnejšia.

Odporúčame: Aké sú účinky galgánu? Je tento koreň lepší než milovaný zázvor?

masáž horúcimi mušľami

Zdroj: Shutterstock®

Aké sú jej účinky?

Masáž Matamanoa:

  • poskytuje hlbokú relaxáciu,

  • zlepšuje funkčnosť lymfatického systému,

  • podporuje uvoľňovanie toxínov z tela,

  • uvoľňuje stuhnuté svaly,
  • napomáha jemnému odstraňovaniu odumretej kože.

Pozri aj: Najčastejšie chyby pri upratovaní: Pozor, aj utieranie prachu vieš pokaziť

Matamanoa v sebe spája liečebné účinky tepla a energetickej masáže. Dôležitým prvkom sú nepretržite hrejúce morské lastúry a plynulý pohyb napodobňujúci pohyb morských vĺn na morskom pobreží. Táto masáž je kombináciou termoterapie a relaxačnej masáže. Teplo vyvierajúce z mušlí ohrieva pokožku. Vďaka tomu pokožka lepšie vstrebáva hydratačné prostriedky a liečivé oleje. Zároveň uvoľňuje svalstvo, takže masáž intenzívne pôsobí aj na hlbšie tkanivové vrstvy. 

Odporúčame: Ako zistiť, koľko kofeínu obsahuje šálka kávy?

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

2 komentárov

Valeria

Valeria

02.12.2012 11:42

Možno sa mýlim ale nie je to na ten istý spôsob ako masáž lávovymi kameňmi? Či tie mušle majú nejaký špeciálny efekt? pôsobia nejako inak na pokožku. Znie to zaujímavo, len neviem či väčšiu službu telu neurobia telu tie oleje, peelingy a mastičky pri tom použité. 

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 07:50

Stále ma dokáže prekvapiť, koľko druhov masáží existuje :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.