Ktoré znamenia zverokruhu sa k sebe hodia? Tieto kombinácie vytvoria šťastné páry!

znamenia zverokruhu

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo si s niekým rozumiete od prvého momentu zoznámenia, a iného nemôžete vystáť? Na príčine môže byť aj astrologické znamenie. Astrológia je starodávna veda, ktorá skúma vplyv planetárnych pozícií na náš život a osobnosť. 

Jedným z najfascinujúcejších aspektov astrológie je schopnosť predpovedať kompatibilitu medzi jednotlivými znameniami zverokruhu. Zatiaľ čo každý vzťah je jedinečný a založený na mnohých faktoroch, astrológia ponúka pohľad na to, ktoré znamenia majú prirodzenú harmóniu a ktoré môžu čeliť výzvam.

V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré znamenia zverokruhu sa k sebe hodia najviac a ktoré kombinácie môžu vytvoriť šťastné a harmonické páry. Zistite, či vaše znamenie zverokruhu a znamenie vášho partnera patria medzi tie, ktoré majú predpoklady na dlhotrvajúcu lásku a šťastný vzťah. Ktoré kombinácie znamení tvoria šťastné páry a harmonický partnerský život?

Vzťahy podľa znamenia zverokruhu – kto sa ku komu hodí?

• Baran

Temperamentní Barani, patriaci medzi ohnivé znamenia, potrebujú cítiť vo vzťahu poriadne iskry a oheň, aby mohol vzťah fungovať. Sú vášniví a dynamickí, preto k sebe potrebujú podobne založeného partnera, pri ktorom im nebude hroziť nuda. Ich prirodzená asertivita môže byť náročná pre citlivejšie znamenia, ale s vhodným partnerom nájdu rovnováhu.

 • Vhodní partneri: Blíženec, Lev, Strelec, Vodnár

 • Nevhodní partneri: Rak, Váhy, Kozorožec

Odporúčame prečítať: Ako sa brániť proti energetickým upírom?

partnerský život Depositphotos

• Býk

Charizmatickí Býci si svojho partnera dôkladne vyberajú a nehrnú sa do vzťahov bezhlavo. Nemajú záujem o voľné zväzky, keďže bývajú žiarliví a občas aj majetnícki. Býci sú verní a spoľahliví partneri, ktorí sa starajú o stabilitu a bezpečie vo vzťahu. Ich pevná povaha a túžba po komforte môžu vytvárať harmonický domov, ale ich tvrdohlavosť môže niekedy viesť k napätiu.

 • Vhodní partneri: Rak, Panna, Strelec, Ryby

 • Nevhodní partneri: Lev, Škorpión, Vodnár

• Blíženci

Spoločenskí Blíženci sa často považujú za ľudí s viacerými osobami v jednej. Táto nevyspytateľnosť ich občas privádza z jedného vzťahu do druhého, všetko bez predošlého uváženia. Blíženci sa potrebujú baviť, chodievať medzi ľudí, užívať si. Potrebujú preto pri sebe partnera, ktorý bude tolerovať ich túžbu po slobode.

Blíženci sú komunikatívni a zábavní partneri, ktorí prinášajú do vzťahu flexibilitu a intelektuálnu stimuláciu. Ich dvojitá povaha môže spôsobiť nestabilitu, ale s partnerom, ktorý ich chápe, sa im darí budovať zaujímavé a dynamické vzťahy.

 • Vhodní partneri: Baran, Blíženec, Lev, Váhy, Vodnár

 • Nevhodní partneri: Panna, Strelec, Ryby

• Rak

Citliví Raci, ktorí patria medzi vodné znamenia, milujú domov a na svojich partneroch zvyknú byť závislí. Ľahko však podliehajú náladám a vášňam, čo môže viesť z ich strany k neverám. Raci potrebujú partnera, ktorý ich bude akceptovať a bude im oddaný. Nezávislosť a chabé prejavy citov od partnera ich odrádza.

Raci sú emocionálni a starostliví partneri, ktorí vkladajú do vzťahu veľa lásky a ochrany. Ich citlivá povaha môže byť zraniteľná, ale so správnym partnerom vytvárajú hlboké a pevné emocionálne spojenia.

 • Vhodní partneri: Ryby, Býk, Rak, Panna, Škorpión

 • Nevhodní partneri: Vodnár, Baran, Váhy, Strelec

Odporúčame prečítať: 10 dôvodov štíhlosti a dlhovekosti Japoniek

horoskopy Depositphotos

• Lev

Levi majú veľký sexappeal a veľmi ľahko podliehajú svojim emóciám a vášňam. Ich temperament si preto vyžaduje polovičku, ktorá preň bude mať pochopenie. Levi sú sebavedomí a veľkorysí partneri, ktorí milujú byť stredobodom pozornosti a radi dávajú svojmu partnerovi všetko. Ich silná osobnosť potrebuje obdiv a rešpekt, a keď ho nájdu, vytvárajú kráľovský vzťah plný vášne.

 • Vhodní partneri: Baran, Blíženci, Lev, Váhy, Strelec

 • Nevhodní partneri: Býk, Škorpión, Vodnár

• Panna

Perfekcionistické a náročné Panny, ktoré patria medzi zemské znamenia, túžia po ideálnom partnerovi, s ktorým by mohli vytvoriť úprimný a čistý vzťah. Ich nároky však bývajú mnohokrát prehnané. Vo vzťahu Panny vyžadujú vernosť a rodinnú pohodu. 

Panny sú praktické a analytické partneri, ktorí sa starajú o detaily a poriadok vo vzťahu. Ich kritická povaha môže byť náročná, ale ich oddanosť a spoľahlivosť sú neoceniteľné pre partnera, ktorý si váži stabilitu a precíznosť.

 • Vhodní partneri: Býk, Rak, Panna, Škorpión, Kozorožec

 • Nevhodní partneri: Ryby, Blíženci, Strelec

• Váhy

Nerozhodné Váhy, patriace medzi vzdušné znamenia, sa vedia veľmi rýchlo zamilovať, ale rovnako rýchlo aj odmilovať. Vo vzťahu neznášajú kritiku svojej osoby, prudké hádky a samotu. Váhy sú harmonické a diplomatické partneri, ktorí sa snažia o rovnováhu a spravodlivosť vo vzťahu. Ich túžba po harmónii a kráse môže viesť k povrchnosti, ale s partnerom, ktorý chápe ich potrebu rovnováhy, vytvárajú krásne a vyvážené vzťahy.

 • Vhodní partneri: Blíženci, Lev, Strelec, Váhy, Vodnár

 • Nevhodní partneri: Kozorožec, Baran, Rak

• Škorpión

Vášniví Škorpióni túžia po vzťahu, ktorý bude nabitý láskou, nehou, romantikou, ale taktiež silnou chémiou. Ľudia z tohto znamenia sú dosť žiarliví a majetnícki, ak si však získate ich dôveru, dokážu vám poskytnúť pevný a stabilný vzťah.

Škorpióni sú intenzívni a vášniví partneri, ktorí vkladajú do vzťahu hlboké emócie a lojalitu. Ich tajomná a občas manipulatívna povaha môže byť výzvou, ale ich oddanosť a vášeň sú neprekonateľné pre správneho partnera.

 • Vhodní partneri: Ryby, Kozorožec, Rak, Panna, Škorpión

 • Nevhodní partneri: Vodnár, Býk, Lev

Odporúčame prečítať: Ako si správne vybrať maskaru?

vzťahy Depositphotos

• Strelec

Ľudia z tohto dobrodružného znamenia sa neradi viažu, najmä muži. Napriek tomu, že sa obávajú vážnych zväzkov, túžia po hlbokom a úprimnom vzťahu. Zároveň si však potrebujú ponechať svoju nezávislosť a spoločenského ducha.

Strelci sú dobrodružní a optimistickí partneri, ktorí prinášajú do vzťahu radosť a slobodu. Ich túžba po nezávislosti môže byť náročná, ale s partnerom, ktorý zdieľa ich vášeň pre život, vytvárajú vzrušujúce a dynamické vzťahy.

 • Vhodní partneri: Baran, Lev, Váhy

 • Nevhodní partneri: Ryby, Blíženci, Panna

• Kozorožec

Materiálne založení Kozorožci túžia v prvom rade po istote a stabilite. Skôr než sa rozhodnú vstúpiť do manželstva svojho partnera / partnerku si najprv dôkladne preveria. Muž Kozorožec začne vzťah brať obvykle vážne až po štyridsiatke.

Kozorožci sú ambiciózni a zodpovední partneri, ktorí sa starajú o budúcnosť a stabilitu vzťahu. Ich praktická a niekedy chladná povaha môže byť výzvou, ale ich oddanosť a spoľahlivosť sú neoceniteľné pre dlhodobé vzťahy.

 • Vhodní partneri: Vodnár, Ryby, Býk, Panna, Škorpión, Strelec

 • Nevhodní partneri: Baran, Rak, Váhy

• Vodnár

Inteligentní a spoločenskí Vodnári milujú svoju slobodu. Aj oni však po „vybúrení sa“ začnú vyhľadávať pravú lásku. Nároky na ňu majú však dosť vysoké a svojho budúceho partnera si zvyknú idealizovať. Vodnári sú inovatívni a nezávislí partneri, ktorí prinášajú do vzťahu originalitu a otvorenosť. Ich túžba po slobode a nezávislosti môže byť náročná, ale s partnerom, ktorý chápe a podporuje ich potrebu individuality, vytvárajú jedinečné a inšpirujúce vzťahy.

 • Vhodní partneri: Vodnár, Baran, Blíženci, Váhy, Strelec

 • Nevhodní partneri: Býk, Lev, Škorpión

• Ryby

Romantické a zasnené Ryby hľadajú lásku na celý život. Sklamania zo vzťahov nesú dosť ťažko a častokrát bývajú závislí na tých, ktorých milujú. Ryby sú empatickí a romantickí partneri, ktorí vkladajú do vzťahu hlbokú citlivosť a starostlivosť. Ich snivá a idealistická povaha môže byť občas mimo reality, ale s partnerom, ktorý ich chápe a podporuje, vytvárajú hlboké a zmysluplné spojenia.

 • Vhodní partneri: Býk, Škorpión, Kozorožec, Rak

 • Nevhodní partneri: Blíženci, Panna, Strelec

Článok aktualizovaný 23.5.2024

18 komentárov
Michaela Milovanović

Michaela Milovanović

21.05.2013 19:36

Úplne súhlasím, na mňa to sedí ;)

Vaše meno:

Mária Knapová Hrinkaničová

Mária Knapová Hrinkaničová

22.05.2013 06:07

fuuu ja som vodnar a manzel skorpion...no super...

Vaše meno:

Lienka Brindáková

Lienka Brindáková

22.05.2013 08:55

waaaaaaaaaaw... moj horoskop uplne na mna sedí !!! Levi majú veľký sexappeal a veľmi ľahko podliehajú svojim emóciám a vášňam...to je úplne na mna :D

Vaše meno:

Veronika Kulanová

Veronika Kulanová

06.06.2013 12:19

my sme kombinacia byk- byk a sedi nam to :D

Vaše meno:

Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

12.08.2013 02:11

Všade čítam niečo iné, takže tomu veľmi neverím, tu sú uvedené práve znamenia, s ktorými som sa v tomto smere ani nestretla, takže neviem posúdiť :) Doma mám však práve to, ktoré sa všade inde uvádza ako nevhodné a aj tak to spolu ťaháme 15 rokov a zatiaľ pohoda :)

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

05.10.2014 21:08

suhlasím sedi to :)

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

15.10.2014 11:25

som rak a stale sa okolo mna "motaju" ryby ale vzdy sa mi potvrdi ze si nevieme najs k sebe cestu...

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

31.10.2014 16:34

jsem střelec a mám k sobě podle horoskopu nevhodného partnera, ale vydržela jsem s ním 40 roků a doufám, že těch roků bude víc

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

07.11.2014 10:59

keďže nie som úplne realistom,zaujíma ma aj táto charakteristika

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

14.08.2016 11:30

som BARAN a mám doma LEVA už 33 rokov, asi to o niečom svedčí...

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

14.08.2016 15:02

zo znamenia manžela sme nevhodní no podla toho horoskopu to nevychadza

Vaše meno:

Adriána Jakubová

Adriána Jakubová

31.08.2016 10:31

nesúhlasím všade píšu niečo iné

Vaše meno:

Ivana Trochanová

Ivana Trochanová

03.09.2016 12:10

haha...paradox,ale sedi to :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.09.2016 20:01

Ja som lev manžel baran a sme spolu už 30 rokov tak to na nás sedí

Vaše meno:

Lenka Piovarčiová

Lenka Piovarčiová

14.11.2017 19:28

sedi a som blizenec a mam leva

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

06.12.2017 14:10

Ja som hľadala kozoroha, ale žiadneho som nestretla...osud mi predurčil iné, ktoré je mojim opakom.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

08.10.2018 22:09

Na mňa sedí som lev a manžel baran

Vaše meno:

Andrea Hrtúsová

Andrea Hrtúsová

29.12.2018 13:44

S článkom môžem len súhlasiť.Je ako šitý na mňa

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE